Polibek draka

• USA Kiss of the Dragon (více)

Elitní pekingský policista Liu Juan (Jet Li) je vyslán do Paříže splnit úkol tak tajný, že ani on sám doopravdy neví, co se pod jeho slupkou skrývá. Jisté je jen jedno: bude to pekelně nebezpečné. Jak totiž vzápětí vyjde najevo, Juanovým nepřítelem je zkorumpovaný a mocný inspektor Richard (Tchéky Karyo), který při likvidací nepohodlných svědků neváhá ani vteřinu. Nejdůležitější figurou v jeho nebezpečné hře se právě stala americká prostitutka Jessica (Bridget Fonda), která ví příliš mnoho. Juan se rozhodne ochránit ji i její malou dceru a pouští se do nelítostného boje, ve kterém proti obrovské přesile nebude váhat nasadit všechny své znalosti smrtících bojových umění. (oficiální text distributora)

Mickalle

Jet li je prostě třída a i když sou některý scénky dost přehnaný, když se vypne mozek, tak se tenhle film dá neskutečně vychutnat. Rozhodně nepřináší nic novýho, ale rozhodně taky nezklame:o) Navíc nenajdete tam snad ani sekundu, kdyby by jste se nudili... ()

Lord.Jim

Jet Li proti zkorumpované pařížské policii vítězí na celé čáře a závěrečný "polibek draka" stojí opravdu za to. ()

ilemas

Myslel jsem si, že to bude zase nějaká asijská trapárna, ale nakonec mě to pro svou drsnou a depresivní atmosféru mile překvapilo. Akce je požehnaně, film má dobrý spád, ani trochu jsem se nenudil. Pár trapáren tam ale je, jak už to u filmů s asiaty bývá zvykem, přesto je to velmi zdařilé béčko na které se dá dívat. ()

kombajn

je mi to podivne. akcni kopaci mlaticky moc nemusim. ale presto se mi ten film libil asi 20x vic jak cokoliv s van Dammem nebo 10x vic jak Jedinecny. Jet-Li opravdu umi, B. Fonda je dobra, ovsem nejvic sexy je hlavní záporák T.Karyo a jeho želva... nic intelektuálního, ale velmi slusny zástupce kopacích akcnaren ()

Chen

Rozhodně lepší než většina filmů Jet Lieho v americké produkci. Stylové souboje, chytlavá hudba, sympatická Bridget Fonda a slizký Tchéky Karyo dělají z Polibku draka zábavnou akční jízdu. ()

Martin741

Lacny Vyvar, ktory nema ziadnu poriadnu dejovu liniu, akcne sceny boli mizerne a mizerne natocene, pan Jet Li absolutne nevie hrat. Nuda. Presne pre taketo zvasty nemam rad cinsku kinematografiu /pan Chan je vynimka/. 40 % ()

Figu

Jet Li v nejlepší formě! Nesmrtelná scénka s kulečníkovou koulí! Ušpiněná Bridget Fonda, která si chtěla hrát s koulema všech! (Nedostalo se jí bohužel, ani maličkých žlutých kuliček hlavního hrdiny). Příjemných 98 minut filmu! Parádní scénář plný akce od Luca Bessona! A když k tomu připočtu ještě nádherně zlomeného Cyrila Raffaelliniho do tvaru písmena Z, tak zde máme kvalitní akční pecku, která stojí za nejedno zkouknutí! 75% ()

Hees

Kto tomuto písal dialógy tak ja by som ich napísal dva krát lepšie. Napriek výraznému nedostatku kvalitných dialógov film nie je až tak zlý, čo sa vlastne nad tým čudujem a prekvapuje ma to. Súboje sú rutinné okrem súboja ku koncu filmu kde je vidieť aj aká taká bojová taktika v spleti tých kopancov a svištiacich pestí (súboj v policajnej kancelárii). Príbeh je tiež úplne priemerný. Otázka znie teda čo baví na tomto filme? No zrejme je to dobre mixovaná akcia s príbehom a kratšia stopáž tiež filmu pomohla nenudiť po celú dobu. Posledné súboje sú teda najlepšie s filmu, preto zostáva po ňom dobrý pocit. ()

Wormboy

Nie zle, ale po tom, ako som videl Unleashed vyssie hodnotenie urcite nepojde. Najzaujimavejsia pre mna bola urcite hudba Craiga Armstronga, aj ked aj niektore bojove sceny neboli zle, kazdopadne priehladny Bessonovsky vyberac prachov.2,5/5*. ()

Fallen_One

Slušnej příběh o zradě, přátelství, sentimentu a nakopanejch zadcích několika slizkejch záporáků + jako bonus dva týpci podobní ejčpímu ze Scooteru. ()

pakobylka

Chrabrý a bojových umění znalý muž zákona až z daleké Číny, půvabná prostitutka v nesnázích, větší než malé množství těch nejodpornějších padouchů a špičková akce - co víc si můžu přát. ()

emo

Podľa mňa najlepší západný film Jeta Li. Na nič sa nehrá, poskytne pár skvelých súbojov´, naivný dej tiež neuráža a Tchéky Karyo ako záporák to vytiahol na tie ****. ()

majo25

Dobre odsýpajúci akčňák s Jet Lim a super záporákmi. Premakanejší príbeh tu síce nie je, ani žiadna nadstavba, pre akčnú jazdu to ale až tak nevadí. Li je síce aj malý a smiešny (v tomto filme možno ešte viac ako obyčajne), bez kúska charizmy, ale súboje v jeho podaní sú takmer vždy bravúrne. Otravnú bloncku treba prekusnúť a s tými aku-ihlami je to zbytočne prehnané, hl. hrdina vie zaujať svojou akciou, nepotrebuje navyšovať takýmito schopnosťami. ()

SeanLSD

Skvele našlapaný akčňák (aby nie, keď sa režisér volá Náhon) s veľkým srdcom, ktorý v pokojných pasážach pripomína NIKITU (nielen prítomnosťou T. Karya a B. Fondovej, ktorá hrala v americkom remaku, ale aj učenlivou réžiou debutanta Nahona), ale v akčných je to už ten nový Besson, rýchly, brutálny a efektný. Craig Armstrong bravúrne supluje Erica Serru a choreograf Corey Yuen parádne riadi Jetove mlátičky už od božieho úvodu filmu. Vďaka scenáru akcia nestihne omrzieť, lebo je v rámci zasadenia do príbehu výborne dávkovaná. Prekvapivo nenaštve ani krehká a silná postava (typicky bessonovská) prostitútky z donútenia. Osobne by som uvítal menej maniakálneho inšpektora (evidentne inšpirovaného Oldmanom v LEONOVI aj vlastnou postavou v DOBERMANOVI) a viac rozvinutú rovinu na téma "Osamelý Číňan v Paríži". Ale to už by bola príliš veľká odvaha - je to stále predsa len bitkárčina, v závere vhodne vystupňovaná do hyperbolizácie v podobe nehorázneho vyplieskania policajnej stanice (vrátane telocvične plnej karatistov), ktorá však stále ešte pôsobí reálne a uveriteľne (na rozdiel od mnohých neskorších výrobkov Europa Corp.). Verdikt je jasný: Besson hneď na úvod zúročil Jeta stopercentne! (a ďaleko lepšie ako Amíci). ()

fantoci

Spousta akčních scén, výborné bojové umění a pár dobrých hereckých výkonů. Tenhle film mě ničím vyloženě neoslnil ale ani nesklamal. ()

matezzz

Kdyby film oplýval lepším, uvěřitelnějším scénářem, bylo by to jasných 5 hvězd. Takhle je to jen za 4, Karyo je opravdu přehrávající jak z nějakého béčka. Ale když jde o akční scény, na Jeta je prostě radost koukat! A taky se mi líbilo, že tempo filmu téměř nezpomaluje, což není u každého akčňáku běžné. ()