Dej si pohov, kámoši 2

Grumpier Old Men

Daj si pohov, kamoš! 2

Komedie / Romantický

USA, 1995, 101 min

Presne ten istý prípad, čo prvá časť. Je ale dobré, že si tieto dve legendy ešte raz našli na seba a na svojich verných priaznivcov čas a zopakovali si úlohy, ktoré nebudú patriť možno k ich najslávnejším, ale o to im ani nešlo. Učasť Sophie Loren je veľmi významným bonusom tejto vcelku vydarenej komédie.(11.1.2013)

Tváriš sa ako pes keď prdí klince. Málokedy sa stáva, že by sa mi páčila druhá časť filmu viac než prvá. Tu je to však pre mňa jasné. Dvojku proste milujem. Viac vtipu, viac nápadov, viac emócií a konečne si aj Walter Matthau našiel svoju vyvolenú. Sophia Loren dodáva filmu krásu, eleganciu a aj veľa zábavy. Jej postava je pre film veľkým prínosom a aj vo svojom pokročilom veku je neskutočne sexi. Veľa žien pláva v tejto rieke, ale Vy ste jediná, ktorú by som si vypchal a zavesil na stenu. U mňa jedna z najlepších komédií.................90%(30.6.2008)

Už to nie je také vtipné a jedinečné ako prvý diel, ale stále je to sranda. Je smutne zaujímavé, že herec Burgess Meredith ukončil svoju kariéru tým, že zomrel vo svojom poslednom filme. Sophia Loren zas rozžiarila tento film, ono to bolo v pohode krindy pindy.(6.10.2012)

Lemmon & Matthau byli kamaradi na zivot a na smrt. Doufam, ze jsou ted nahore spolu a bavi se nad vymi filmy. Pokracovani je stále vysoce kvalitní a pokud něco postrádá, tak nádherná Sophia Loren to zamaskovala. Opet velive nadprumerna, kvalitni komedie plna chytreho humoru. Nikdy na ty dva nezapomenu!(11.7.2006)

Uzasne. Rozhodne lepsi, nez prvni dil. Nasmal jsem se jako blazen.(5.9.2008)

• - Ve scéně, kdy oba Gustafsonové sedí na gauči u rybníka, se mezi střihy dědovi (Burgess Meredith) přesouvá pivo a cigareta z jedné na druhou stranu a zpátky. (DexMASTER094)

• - Poslední film Burgesse Mereditha. (HellFire)

• - Sophia Loren (Maria Sophia Coletta Ragetti) je iba o šesť rokov mladšia než Ann Morgan Guilbert, ktorá si vo filme zahrala jej matku. (m.a.t.o.)