Dej si pohov, kámoši 2

Grumpier Old Men

Daj si pohov, kamoš! 2

Komedie / Romantický

USA, 1995, 101 min

Skoro na tej istej zábavnej úrovni ako jednotka. Síce je to skoro až remake no Walter Matthau a Jack Lemmon sú opäť famózni.(27.6.2012)

Pre mňa jedna z najlepších komédií deväťdesiatych rokov, rovnako ako prvá časť. Nemenej podarené pokračovanie vynikajúcej komédie o dvoch nerozlučiteľných susedoch, ktorí si naozaj originálnymi schválnosťami spestrujú život. Film na vás chŕli veľa srandovných scén a trefných hlášok, takže o skvelú zábavu je rozhodne postarané. Skvelá dvojica hlavných predstaviteľov, ktorá už to spolu tiahla tridsať rokov vynikla, rovnako ako ostatní účinkujúci herci vo vedľajších rolách. Jack Lemmon a Walter Matthau ma vždy spoľahlivo pobavia a nielen v tomto filme.(22.1.2015)

Uzasne. Rozhodne lepsi, nez prvni dil. Nasmal jsem se jako blazen.(5.9.2008)

Mnozí tvrdí, že Walter a Jack už ve svých dědkovských komediích zdaleka nebyli tak dobří, jako za časů Štístka atd. Já si naopak myslím, že teprve jako rozverní staříci to pořádně rozbalili a tahle dvojka DSPK (ještě lepší než jednička) to plně dokazuje. 80 %(27.4.2003)

Tváriš sa ako pes keď prdí klince. Málokedy sa stáva, že by sa mi páčila druhá časť filmu viac než prvá. Tu je to však pre mňa jasné. Dvojku proste milujem. Viac vtipu, viac nápadov, viac emócií a konečne si aj Walter Matthau našiel svoju vyvolenú. Sophia Loren dodáva filmu krásu, eleganciu a aj veľa zábavy. Jej postava je pre film veľkým prínosom a aj vo svojom pokročilom veku je neskutočne sexi. Veľa žien pláva v tejto rieke, ale Vy ste jediná, ktorú by som si vypchal a zavesil na stenu. U mňa jedna z najlepších komédií.................90%(30.6.2008)

• - Sophia Loren (Maria Sophia Coletta Ragetti) je iba o šesť rokov mladšia než Ann Morgan Guilbert, ktorá si vo filme zahrala jej matku. (m.a.t.o.)

• - Ve scéně, kdy oba Gustafsonové sedí na gauči u rybníka, se mezi střihy dědovi (Burgess Meredith) přesouvá pivo a cigareta z jedné na druhou stranu a zpátky. (DexMASTER094)

• - Poslední film Burgesse Mereditha. (HellFire)