Dej si pohov, kámoši 2

• USA Grumpier Old Men (více)

Divácký úspěch komedie o dvou hašteřících se sousedech Dej si pohov, kámoši (1993) vedl o dva roky později k natočení volného pokračování. Staří kamarádi a rivalové John Gustafson (Jack Lemmon) a Max Goldman (Walter Matthau), kteří bydlí v minnesotském městečku Wabasha, se tak vrátili ke svému každodennímu špičkování. Oba muži připravují svatbu svých dětí Melanie (Daryl Hannahová) a Jacoba (Kevin Pollak), kteří se v prvním filmu zasnoubili, a zatímco John si zvyká na novomanželský život po boku Ariel (Ann-Margret), bručounský Max tráví osamělé večery doma. Ovšem jen do doby, než se do městečka přistěhuje pohledná Maria (Sophia Lorenová), která si hodlá otevřít italskou restauraci v prostorách oblíbeného rybářského obchodu obou kamarádů… Snímek Dej si pohov, kámoši 2 je stejně jako první díl postaven na souhře dvou velkých filmových komiků Jacka Lemmona a Waltera Matthaua, kteří už bohužel nejsou mezi námi. Obě komediální hvězdy společně vystoupily v řadě filmů (např. Štístko, Podivný pár, Na titulní straně) a i tady dokazují své mistrovství. Ve vedlejších úlohách jim zdařile sekundují další představitelé, zejména Burgess Meredith jako Johnův nadržený tatínek a nestárnoucí Sophia Lorenová v roli ovdovělé Italky. Stejně jako v případě prvního filmu byl autorem scénáře Mark Steven Johnson, který i tady prokázal nevšední pochopení pro život seniorů (v době vzniku pokračování mu ještě nebylo třicet let). (Česká televize)

Renton

Scénář: Mark Steven Johnson .. Trochu slabší, jak už to (bohužel) v pokračováních bývá. Poklidné rybaření a smírnou náladu mezi starými (ne)přáteli naruší opět žena, tentokrát stále okouzlující Sophia Loren, navíc se svojí temperamentní matkou.. Walter Matthau & Jack Lemmon (a nejen oni) mají o zábavu opět postaráno. ___ Tedy, úplně žasnu, že scénář vytvořila ta samá osoba, která později pohřbila Ghost Rider.. 80%. ()

Pavlínka9

Slabší "druhý díl", kdy se naštěstí nezměnili hlavní představitelé, ale navíc přibyla i jedna baba ;) Sophia Loren okouzluje snad všechny ve své roli cizinky v novém městě ;) Krindipindy mi šlo už sice na nervy, ale dokoukala jsem to do konce. Ale rozhodně už příště vím, že znovu se podívám už jen na "jedničku". ()

lesumir

Lemmon & Matthau byli kamaradi na zivot a na smrt. Doufam, ze jsou ted nahore spolu a bavi se nad vymi filmy. Pokracovani je stále vysoce kvalitní a pokud něco postrádá, tak nádherná Sophia Loren to zamaskovala. Opet velive nadprumerna, kvalitni komedie plna chytreho humoru. Nikdy na ty dva nezapomenu! ()

Orlau32

Báječná komedie s dvojici vynikajících herců WALTEREM MATTHAUEM A JACKEM LEMMONEM. Jsou nejen kouzelní, ale film má spoustů neotřelých nápadů (jako na př. když Lemmon chce jít spát ke svému kamarádovi, ten jej odmítne vpustit do domu, a na Lemmonovou námitku, že je venku zima, podá mu Matthau přes okno zápalky s odkazem ať si venku zatopí. Řvala jsem smíchy.- a těch vynikajících fórů ! Samozřejmě, že na atraktivitě filmu přidává i superstar SOPHIA LOREN i kdysi půvabná ANN.MARGARET. A kupodivu je to film z roku1995, což mi napovídá, že nejen 60. a 70. leta to uměla, ale že umění je i v režisérech a jejich neotřelých nápadech. ()

Kingjiri

O chlup lepší než jednička. Scénář je o něco bláznivější a pro mě zábavnější, ale ačkoliv předchozí díl řešil vztahy mezi postavama příliš, dvojka je zase neřeší skoro vůbec. John a Max jsou na začátku kámoši, najednou se z nich zase stanou nepřátelé, chvíli si dělaj různý naschvály (potenciál scén s naschválama opět nevyužít) a za pár minut stopáže už jsou zase kámoši. Ve výsledku teda zase pohodovej průměr se slušnym hereckym obsazenim na jedno zkouknutí. ()

• Sophia Loren (Maria Sophia Coletta Ragetti) je iba o šesť rokov mladšia než Ann Morgan Guilbert, ktorá si vo filme zahrala jej matku. (m.a.t.o.)
  • Ve scéně, kdy oba Gustafsonové sedí na gauči u rybníka, se mezi střihy dědovi (Burgess Meredith) přesouvá pivo a cigareta z jedné na druhou stranu a zpátky. (DexMASTER094)
  • Během natáčení trpěl herec Burgess Meredith Alzheimerovou chorobou a už nebyl schopen zapamatovat si ani ten nejjednodušší text a musel ho číst z kartiček, které drželi asistenti vedle kamery. [Zdroj: Deník.cz] (Duoscop)