Dej si pohov, kámoši 2

Grumpier Old Men

Daj si pohov, kamoš! 2

Komedie / Romantický

USA, 1995, 101 min

„Ako chceš, vojna začína odznova.“ 90. roky boli v Hollywoode také čudné, že sa v nich mohla stať komerčným hitom aj netradičná dôchodcovská tragikomédia DAJ SI POHOV, KAMOŠ! (r. Donald Petrie/1993) s legendárnymi hercami v titulných rozhádaných úlohách starých mužov z malého mesta (Walter Matthau a Jack Lemmon). Takže nečudo, že v roku 1995 nakrútil remeselník Howard Deutch (KŠEFTY S OTCOM) dvojku. A ako mnohé dvojky, i táto je slabšia, s tým, že osobne za zvlášť vydarený nepokladám už ani originál. Ale ak vy ste jeho fanúšikmi, určite si nenechajte ujsť ani voľné pokračovanie, nemali by ste byť sklamaní. Vrátia sa všetky obľúbené zápletky (robenie si naprieky, úmrtia blízkych) a starí známi (vrátane Daryl Hannahovej a Kevina Pollaka), dozdobení novou tvárou v podobe multi legendárnej Sophie Lorenovej.(31.7.2005)

Herecké klasické duo znova povstalo, aby i na sklonku svojej kariéry zaútočilo na naše bránice. A opäť so značným úspechom. Slabšia vlastnosť, čo sa týka kvality druhých dielov sa síce potvrdila, no len s nepatrným rozdielom. Ja som sa bavil skvele a Sophia Loren sem nečakane dobre zapadla. 80%.(6.1.2009)

Tváriš sa ako pes keď prdí klince. Málokedy sa stáva, že by sa mi páčila druhá časť filmu viac než prvá. Tu je to však pre mňa jasné. Dvojku proste milujem. Viac vtipu, viac nápadov, viac emócií a konečne si aj Walter Matthau našiel svoju vyvolenú. Sophia Loren dodáva filmu krásu, eleganciu a aj veľa zábavy. Jej postava je pre film veľkým prínosom a aj vo svojom pokročilom veku je neskutočne sexi. Veľa žien pláva v tejto rieke, ale Vy ste jediná, ktorú by som si vypchal a zavesil na stenu. U mňa jedna z najlepších komédií.................90%(30.6.2008)

To, co ubere fakt, že jde o druhý díl, bohatě vynahradí Sophia Lorenová a její filmová mamá:)(14.4.2003)

Scénář: Mark Steven Johnson .. Trochu slabší, jak už to (bohužel) v pokračováních bývá. Poklidné rybaření a smírnou náladu mezi starými (ne)přáteli naruší opět žena, tentokrát stále okouzlující Sophia Loren, navíc se svojí temperamentní matkou.. Walter Matthau & Jack Lemmon (a nejen oni) mají o zábavu opět postaráno. ___ Tedy, úplně žasnu, že scénář vytvořila ta samá osoba, která později pohřbila Ghost Rider.. 80%.(17.5.2005)