Dej si pohov, kámoši 2

Grumpier Old Men

Daj si pohov, kamoš! 2

Komedie / Romantický

USA, 1995, 101 min

Uz ne tak dobra, jako jednicka, ale stale neztraci dech ani vtip.(6.8.2006)

Pre mňa jedna z najlepších komédií deväťdesiatych rokov, rovnako ako prvá časť. Nemenej podarené pokračovanie vynikajúcej komédie o dvoch nerozlučiteľných susedoch, ktorí si naozaj originálnymi schválnosťami spestrujú život. Film na vás chŕli veľa srandovných scén a trefných hlášok, takže o skvelú zábavu je rozhodne postarané. Skvelá dvojica hlavných predstaviteľov, ktorá už to spolu tiahla tridsať rokov vynikla, rovnako ako ostatní účinkujúci herci vo vedľajších rolách. Jack Lemmon a Walter Matthau ma vždy spoľahlivo pobavia a nielen v tomto filme.(22.1.2015)

Jen o malý kousek slabší než díl první. Vše ovšem vynahrazuje svou hereckou účastí Sophie Loren co by nápadnice Waltera Matthaua , který přišel v prvním díle co se týče ženy zkrátka a takříkajíc ostrouhal. Film prakticky navazuje na dění z prvního dílu a aby to divákovi nebylo líto , tentokráte dostane více prostoru již zmiňovaná dvojice Loren - Matthau a že to stojí za to se nemusím ani zmiňovat. Opět nechybí tradiční hašteření mezi sousedy a také prostořeký a věčně nadržený starý pan Gustafsson , který se konečně dočká... ale to nebudu prozrazovat. "Můj zeť vypadá jako makrela!" Vřele doporučuji. Film: 86%(22.3.2006)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $71,518,503Tržby Celosvetovo $-(7.6.2009)

:::::::::::::::::::: Viz . uživatel lesumir - vážně nemám, co dodat ! :-) ::::::::::::::::::::::(4.1.2009)