Miliónový brouk

Miliónový chrobák

Flatfoot on the Nile

Akční / Komedie / Krimi / Drama

Itálie, 1980, 101 min

Jedno z nejpovedenějších dobrodružství tentokrát osamoceného Buda Spencera. Dobrá hudba podmalovává zajímavý děj a bláznivé fackovací scény, kterých je dostatek a jsou i dobře natočené. Enzo Cannavale v roli Caputa není nijak trapný, ale skutečně vtipný a společně s Clouseaovský hlasem a převleky bájného komisaře i trochu připomíná. Ale hlavní pozornost na sebe strhává ohromitý Bud Spencer, který byl v těchto létech asi v nejlepší formě a kraluje každému záběru s ním. Svižná, vtipná a příjemná komedie. Co více si přát?(23.2.2004)

Když jsem byl ještě dítě, vím, že to často dávali v televizi, a dávají to pořád a já se na to pořád občas rád kouknu. Ohraná, ale pořád solidní zábava.(25.10.2009)

...niekedy si myslim, ze Bud by sa v dnesnej dobe fanatickych Arabov mohol vratit a vsetkych ich tam pekne prefackovat ;-)(17.6.2004)

Je síce pravda, že Spencerovky neovplývajú hlbokými, premyslenými a skvostnými scenármi, no pravdou zase je, že vedia milo pobaviť a uvoľniť. Oddychový filmík s trochu kvalitnejšou pointou ako iné Budove filmy, veľa hluchých, naivných a pribrzdeným scén, no pre tú srandu je to aj tak fajný film. 75%.(29.1.2007)

Nevím, proč je předchozí díl "Policajt v Africe" oproti tomuto tak kritizován. Podle mě jsou oba tyto díly zhruba na stejné úrovni. Rizzo tu zase chrlí jednu hlášku za druhou, Caputo je stále stejný trouba a Bodo ve filmu nepřekáží. Velkým plusem je samozřejmě také ten geniální dabing Rudolfa Hrušínského. Bitky jsou vyvedené a jako vždy okořeněny humorem. Tenhle film možná dnes už není na úplných 5 hvězdiček, ale provázel mě mým dětstvím, takže je dát musím. I dneska se na něj rád podívám. A nestydím se za to!(14.6.2008)

• - Ve scéně, kdy Rizzo (Bud Spencer) zachraňuje profesora, skočí do studny, kdy vytryskne gejzír vody a poté do studny naskáčou maskovaní bojovníci. Když je pak Rizzo vyhazuje ze studny, tak jsou všichni suší. (JohnSmith)