Miliónový brouk

Miliónový chrobák

Flatfoot on the Nile

Akční / Komedie / Krimi / Drama

Itálie, 1980, 101 min

Určitě jeden z nejlepších filmů Buda Spencera a stoprocentně nejlepší film ze série o poldovi přezdívaném Velká noha. Přesně to spojení humoru a akce, který vytváří dobrej film plus dokonalý dabing Rudolfa Hrušínskýho. A navíc řekněte, že ten malej černoušek není roztomilej?(1.2.2006)

Určitě to lepší ze sólové kariery Buda Spencera. Nejvíce mě dostával ten malý škrček v Egyptě. Nakonec ho zavřeli do klece a bylo:) Jinak povedené uzavření výborné série o komisaři Rizzovi.(9.10.2008)

Jedno z nejpovedenějších dobrodružství tentokrát osamoceného Buda Spencera. Dobrá hudba podmalovává zajímavý děj a bláznivé fackovací scény, kterých je dostatek a jsou i dobře natočené. Enzo Cannavale v roli Caputa není nijak trapný, ale skutečně vtipný a společně s Clouseaovský hlasem a převleky bájného komisaře i trochu připomíná. Ale hlavní pozornost na sebe strhává ohromitý Bud Spencer, který byl v těchto létech asi v nejlepší formě a kraluje každému záběru s ním. Svižná, vtipná a příjemná komedie. Co více si přát?(23.2.2004)

• Subjektiv

Rizzo už zase s malým děckem řeže zločince, tentokrát v Egyptě. Jinak ovšem film nepřichází s ničím, co by už nebylo vidět v předchozích dílech, ukázkový případ nastavované kaše, byť nastavované relativně slušně. Jediné nóvum je postava šíleného profesora, tu však snímek nemá být na co hrdý. Vědci přece nejsou nemožní, směšní a střelení trulanti, ale zábavní, milí a vtipní společníci. Silné **.(20.1.2009)

Toho malýho hajzla v obchodě s kobercema jsem se jako dítě normálně bál :-)(10.2.2013)