Miliónový brouk

Miliónový chrobák

Flatfoot on the Nile

Akční / Komedie / Krimi / Drama

Itálie, 1980, 101 min

Režisér Steno natočil koncem sedmdesátých a počátkem osmdesátých let několik populárních a divácky oblíbených komedií, k těm nejzdařilejším patří určitě Milionový brouk - dobrodružná zápletka, groteskní i napínavé situace na rozpáleném písku v Egyptě a především komisař Rizzo v podání Buda Spencera, který se "probuší" z každé zdánlivě bezvýchodné situace a ještě pořádně zatočí se všemi lotry.(1.12.2011)

Určitě to lepší ze sólové kariery Buda Spencera. Nejvíce mě dostával ten malý škrček v Egyptě. Nakonec ho zavřeli do klece a bylo:) Jinak povedené uzavření výborné série o komisaři Rizzovi.(9.10.2008)

Nikdy mě nijak nebavila souhra Buda a Terrence, takže samotný Bud určitě nebyl mym cílem. Ale když to běželo v televizi, tak se to dalo. Tenhle film prostě těží z toho lepšího co spolu slavná dvojka udělala a je k tomu přidáno trochu exotična v podobě Egypta.(31.12.2011)

V dětství jsem bitky Buda Spencera víc ocenil, teď víc oceňuji krásnou hudbu bratrů Angelisových.(28.4.2010)

samotný spencer mě prostě nebaví,i když tohle se docela dá.já tě mám moc rád kirů:-)(7.11.2008)

• - Ve scéně, kdy Rizzo (Bud Spencer) zachraňuje profesora, skočí do studny, kdy vytryskne gejzír vody a poté do studny naskáčou maskovaní bojovníci. Když je pak Rizzo vyhazuje ze studny, tak jsou všichni suší. (JohnSmith)