Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

zelvicka.

:D Náhodou, mix žánrů v této době docela letí. Wood se snažil smíchat upírský horror (Bela a Vampira totiž nic jinýho hrát nemůžou) se sci-fi, asi na to šel jen ze špatné strany. Jinak samozřejmě výborná věc. Nejlepší je, jak jezdí auta noc, den a noc, semtam změní barvu,... Ed si s tím hlavu nelámal. Jen by mě zajímalo, jaké filmy by točil dnes. ()

Mikino00 odpad!

Dalece za hranicemi snesitelnosti i trpělivosti. Katastrofální scénář, podpořený extrémní laciností a fušerstvím. Ona ta pověst o nejhorším režisérovi, zde nalézá velmi silné argumenty. Nejhorší, ale je, že film nebaví a nudí. ()

zdenur

Ze začátku se to ještě dalo, sem tam jsem se i zasmál. No ale od určitého momentu se tohle dílo pro mě stalo absolutně nestravitelným. Je to prostě celé debilní, jinak to napsat nejde. ()

Nightbreed

No bolo to síce zlé ale už som videl aj horšie filmy. Nemienim tomu pridávať alebo uberať len preto ,že to je Edward Wood. Beriem ohľad hlavne na dobu v ktorej film vznikol. A tiež by som bol zvedavý na hociktorý Woodov film keby mal naň viacej času ,lepší rozpočet a normálnych hercov lebo láska k filmu sa mu rozhodne uprieť nedá. ()

Brejlil

Těkal jsem mezi 5 a 0. Vážně jsem byl zvědavý, co je "Plán 9" a jak to celé dopadne. Fascinovaly mne Woodovy režisérské a střihačské postupy. Hroutil jsem se smíchy při některých hereckých výkonech. Bohužel značná část filmu jsou sice surrealisticky působící, ale bezobsažné dialogy, v nichž se Woodův režijní vklad nijak neprojevuje. Nakonec přeci jen převáží nuda nad nadšením, ale dám pět hvězdiček, neboť směle řadím Eda mezi největši režiséry všech dob. Režiséry s vizí, za kterou se nebáli jít... ()

cherita

Plan 9 je takový hodnotitelský oříšek. Nemám nic proti tomu dávat 5* filmům, které jsou tak blbé, až jsou zábavné, ale Woodovo nejslavnější dílo naplňuje tuhle definici jenom z jedné poloviny. Konkrétně z té první, kde se létající talíře vznášejí na provázku nad celou Amerikou, a kde se stihne den a noc vystřídat několikrát během jediné scény, zatímco se chlap s rukou před obličejem prochází kolem hřbitova a ohrožuje místní obyvatele, kteří se díky svým roztomile prkenným představitelům neumí ani pořádně vyděsit. Jenže v druhé části začíná Wood trestuhodně ztrácet formu a místo aby byl geniálně stupidní, je jenom nudný, čímž se dostává na opačný konec hodnotící stupnice. 5 a 0 dávají podle pravidel aritmetického průměru 2,5 a já to z úcty k panu režisérovi zaokrouhlím nahoru. ()

Al Mustafa

Tento film mě připomíná Restauraci U nás (známou spíše jako Kanál) v Ostravě, kde dostanete hnusné pivo do špinavého krieglu, a když má Bulhar náladu tak vám k tomu pustí porno. Tuto hospodu stejně jako tento film nemůže člověk hodnotit rozumem ale srdcem. A nazávěr mám pro vás otázku. Kdo byl podle vás lepší Bela Lugosi nebo jeho dabler? ()

zradek

Hluboké morální a existencionální drama, promlouvající zejména v metaforách a symbolech. Je úžasné, na jak malém prostoru dokázal celý, téměř amatérský, tým rozehrát fantastické divadlo, jehož velkolepost nespočívá v nabubřelých efektech vesmírných soubojů (naopak si tvůrci vystačili s pouhými náznaky pomoci poklic, provázků a prskavek), ale v myšlence, která nastavuje zrcadlo nejen tehdejší společnosti, nýbrž celému lidstvu od jeho počátku až do současnosti, což bezesporu dokazuje nezpochybnitelnou nadčasovost celého díla. Některé vědeckofantastické úvahy mohou dnes samozřejmě působit poněkud naivně - například ty o kataklyzmatickém zažehnutí samotných slunečních paprsků -.je však třeba si uvědomit, že film točili umělci, nikoli vědci, a hlavně je třeba tyto idee vnímat jako paralelu k libovolným destruktivním prostředkům, jimiž lidstvo disponuje. Kolik živočišných druhů denně vyhyne vlivem aktivity člověka? A proč si potom onen člověk, jako rasa, vůbec zaslouží přežít? Samozřejmě mi můžete odpovědět: "Proto, že je silnější". Ale co když se tu nejednou objeví mimozemšťané, kteří budou mít schopnost paprskem ovládat tři zombíky, jež vás za jasného dne dokáží pronásledovat v noci!? Potom je pro mne odpověď na otázku, proč si zasloužíme přežít, stejně znepokojivá, jako byla jistě před více než padesáti lety pro tvůrce tohoto empaticky sugestivního, verbálně slovního, empiricky zkušenostního, reflexně odrazivého, specificky dynamického, hyperbolicky participujícího, progresivně strukturujícího, popiči hustého, analyticky redundantního, agnosticky religionistického, dominantě minoritního, interesantního spektáklu. ()

Nolanofil odpad!

Naivne som si myslel že to bude zlé, ale bude ma to baviť. Bolo to zlé a nebavil som sa. Pár krát som sa síce zasmial, ale to skôr od zúfalstva. Je to príšerné, scenár je debilný, postavy smiešne a dialógy nelogické (rozhovor 2 hrobárov a pod.) Čo sa odpadovej kvality týka, je to neprekonateľné. ()

Samuel94 odpad!

Film, kde se dají udělit pouze dvě hodnocení: Pět hvězdiček nebo odpad. A co na tom? Obojí u tohohle filmu znamená to samé :-) Prostě pecka, jak jinak... ()

Ulrich

Ty efekty! Ty kostymy! Ty herecke vykony! At se to nekomu libi nebo ne, tak tento film je kus filmove historie. S klidnym svedomim bych mohl dat i odpad, ale nic mezi tim. Na to to moc vybocuje ze vseho. Ke vsemu jsem se paradne bavil, takze ***** Nejde o stejnych 5*, ktery bych dal Spielbergovi, ale urcite chapete :)) ()

Curunír odpad!

Na jedné straně je tento film amatérsky udělanej a špatně zahranej. S tím jsem samozřejmě počítal, ale na druhou stranu jsem očekával, že bude Plán 9 alespoň nechtěně vtipný a člověk se při sledování pobaví neschopností jeho tvůrců. To se ale bohužel nekonalo, výsledkem byla okázalá nuda, když jsem se jen modlil, aby byl konec. Musím tedy hodnotit, jak hodnotím a přiznat skutečnosti, že Burton udělal Woodovi medvědí službu. Tenhle film (nevím, jak ostatní) nemá kultovní parametry ani náhodou, je to jen nepovedený pokus netalentovaného režiséra o seriózní sci - fi film s poselstvím, jenž spadá do vrcholícího studenoválečného zbrojení a čekání na jaderný konflikt. Bohužel je to utrpení sledovat. Ale abych jen nehanil, závěrečný Erosův monolog má přece jen určitou sílu a jedná se o nejpovedenější část filmu. ()

TomasKotlant

Nejhorší film všech dob? Ne! Tohle není film, to je něco víc. Mnohem víc. Naivita celého filmu je naprosto odzbrojující. *** Ve zkratce: Pravý smysl tohoto snímku bude znám až lidstvo vynalezne solaronit. ()

Petrus1

Naprostá bomba! Já myslela, že to ani nepřežiju! :-) Bavila jsem se u toho víc než u nějaké americké romantické pseudokomedie (rozuměj kokotiny). Jak já mohla celej život žít bez znalosti takové osobnosti jakou je Ed Wood?! Za naprosto geniální považuji myšlenku probudit mrtvé, dokázat jim moc vesmírných "lidí", aby lidi ze Země naslouchali! Když vynechám záběry na ultraštíhlou rukatou Vampiru, dýchavičného Johnsona a chudáka Lugosiho, kterého po jeho smrti nahradil herec, který mu byl k nerozeznání podobný (proto si asi pořád zakrýval obličej), vrcholným zážitkem je pro mě scéna ve vesmírné lodi, když se náhle zasekne elektropistole: "Hoďte pistoli na zem, kov přeruší kontakt!"...."Při nárazu se ta součástka odblokovala." No a je to, eletropistole je najednou opravená. Geniální! Kdyby šlo takhle opravit všechno (i když dříve u kvalitních ruských věcí....). No a ty létající talíře! Kam se dnes hrabe Spielberg, Cameron a jim podobní. Musím se začít poohlížet po dalších perlách tohoto génia. Nejvíc mě ovšem medí, že mi zatím uniká Ed Wood v podání Tima Burtona, navíc s Deppem! ()