Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

civalII odpad!

film od legendárního sračka režiséra. najdou se tací, co dají i několik hvězdiček, protože je přeci cool, dát takovéto legendně hvězdičky. pro střízlivé - rozhodně nekoukat!! ()

BS odpad!

DVD se mi na poličce povalovalo asi půl roku než jsem se konečně odhodlal...A výsledek?! Čekal jsem to hodně špatné, ale Ed Wood mě dokázal i tak překvapit, díkybohu za tu krátkou stopáž. Brak všech braků a to je slovo brak hodně pozitivní. ()

T-pack

Vidět Eda Wooda a zemřít. Možná na následky zhlédnutí filmu. Moje dosavadní odpadovky se najednou zdají jako klenoty světové kinematografie, protože Plán 9 je taková fušeřina, až si tu jednu samotnou hvězdičku zasloží, za ten svůj legendární status. Já asi začnu věřit v Boha, protože doteď jsem nevěřil ani na to, že se dá natočit něco tak amatérského. Hned ze začátku vás překvapí vypravěč/komentátor nebo co to vůbec je za postavu naprosto nesouvisející s příběhem, se svým apokalyptickým projevem, aby ho záhy vystřídala pilotní kabina, co vypadá jako vyrobená z lepenky, závěsu a starého maturitního vysvědčení. Pak promluví "herci" a PRO PÁNA KRÁLE, v tom filmu neumí hrát ani jeden jediný, všichni odříkavaj své texty jako v černobílý Disneyovce a občas vyplodí dialogy tak skvostné, že vám najednou přijde včerejší pokec v hospodě jako zasedání spisovatelského klubu. Parádičky s kulisama pokračujou dál, mezi nimi hodně vyčnívá náhrobek kejvající se jak metronom poté, co do něj omylem vrazí jedna z postav. Když začne mimozemšťan vysvětlovat teorii za Solaronitem, v tu chvíli je to už jako kopání do mrtvoly, ale musíte si zároveň představit, že ta mrtvola kope sama do sebe. Zabijácký. Tenhle film vás donutí se smát, plakat, civět jak puk, kroutit hlavou a ani jednou za to snímek nebude sbírat kladné body. Plan 9 from Outer Space je narozeninový klaun převlečený za psa, honící svůj vlastní ocas místo striptérky na rozlučce se svobodou - fakt hodně záleží na publiku, jak ho přijme, ale objektivně... no tak. ()

Quen11

Všetka táto kritika robí ten film, tým čím je. Bez tohto všetkého by o ňom nikto nevedel. Bez tohto všetkého by si ho filmový fajnšmekeri nikdy nepozreli. Istým spôsobom je toto všetko vlastne tá najpozitívnejšia vec na tomto filme. Je to dôvod, prečo takéto filmy ľudia občas vyhľadávajú. Je to brak najväčšieho kalibru. No je tak zlý, až je zvláštnym spôsobom...dobrý? Myslím si, že Plán 9 nie. Poznám aj „lepšie“ zlé filmy. No vo svojej kategórii, je určite dôležitý. ()

Kubaso

No je to vážně ukrutná břečka, to se hned tak nevidí. Ale taky je to neuvěřitelná sranda s tolika geniálně přiblblými dialogy, že jenom jejich výčet by si zasloužil vlastní internetovou stránku. Fantastická, srdcervoucí úvodní scéna, kdy Bela Lugosi, zdrcený smtí své milované, odchází za zvuku smyčců ze svého domu mimo záběr...KŘIK...UFO...ED WOOD! A pak už to jede: hrobníci, Vampíra, pohyblivé náhrobky a nejkouzelnější mimozemšťan všech dob! Je velká škoda, že ke konci už Woodovi došel dech a navíc "obohatil" svůj film dobrou (a na svoji dobu celkem odvážnou) MYŠLENKOU. Jinak je to ale skvostný odpad, natočený s láskou a diletantstvím, které dnešním béčkům bohužel naprosto chybí. Proto jsem na pochybách, jestli "Plán 9" je doopravdy ten "nejhorší film všech dob". ()

Master19 odpad!

Knipl letadla v podobě kusu fošny, létající talíř, který je při pohledu zblízka hranatý, mimozemšťané vybavení dřevenými stoly... mohl bych pokračovat dlouho. Ed Wood se rozjel, herci jsou sice prkenní (stejně jako kamera), ale zmatený střih je rozhýbává dostatečně a co je nejdůležitější: je tu příběh! Naivita čiší z každého záběru, ale po shlédnutí více Woodových filmů pochopíte, že takhle to chtěl, to se mu líbilo... Rozhodně není ztráta času se na jedno z Edových dítek podívat. ()

PetrPan2

Ten film je tak neskutečně blbý a špatný až je vlastně geniálně vtipný a zábavný... nejlepší jsou Vampira a Bela Lugosi, kteří mají sice ve filmu úplně jiné role, ale protože jsou zvyklí ze svých ostatních filmů hrát Vampiru a drákulu tak prostě hrají vampiru a drákulu, scénář nescénář... jinak úvodní a závěrečný uvědomělý proslov je prostě geniální a vesmírná loď k sežrání :o) ()

sochy.zirafka

*Utekla před upírem. Na hřbitov....!* Má hlava praskla. A byl to velice příjemný pocit. Zahřálo mne to u mého prvotřídními filmy zmlsaného srdce natolik, že jsem nemohl od té příšernosti odtrhnout oči. P.S.: Závěrečná řeč změnila můj život. ()

BetuSKA

To se přece nedá hodnotit záporně.... nedá! Šnečí rychlostí pochodující příšery, nejvtipnější střih na světě a vůbec vše... mě dostalo. ()

pursulus odpad!

Pomníky nezapomnění.¬         My všichni filmoví nadšenci máme snímky, které máme rádi a k nimž se rádi vrátíme; to jsou ty "oblíbené", u kterých nás skutečná jejich hodnota málo zajímá. Máme také v mysli snímky, na které nikdy nezapomeneme, které nás prostě uchvátily, ať silou své myšlenky, ať silou svého podání, ať silou pocitového výrazu, nebo tím vším dohromady. Nikterak se samozřejmě nevylučuje, aby naším oblíbeným snímkem byl zároveň ten, který nás "dostal".¬                 Já osobně — a rozhodně nejsem sám — mám ještě další škatulku, do níž nepatří ani snímky "oblíbené", ani ty "uchvacující". Jsou to nemnohé snímky, které mne ohromily — jak bych to nejlépe řekl... — obdivu hodnou velikostí své polní latriny. Jde o díla bezvýminečně naprosto podřadná, v nichž spojením všeho, co dělá film filmem, vznikne sled, na nějž zírám s otevřenou pusou plnou neuvěřitelnosti.¬                 "Plán 9", jehož tvůrcem a producentem je náš "nejhorší" z režisérů všech dob, vyznačuje se neumělostí po VŠECH stránkách: vedení režiséra někde skoro jako by nebylo; scénář je neuvěřitelně (nerad používám cizí slova, ale tady se přemohu) STUPIDNÍ i na svou dobu; trikové účiny jsou NEUVĚŘITELNĚ amatérské; herci hrají jako by byli v kabaretu, a ne jako při točení filmu; a všechno zmíněné je příšerně odfláknuté. Oceňuji "vstávání z hrobu" jako to nejlepší, co lze ve snímku vidět, ale to je sakra málo na celovečerní snímek. Mnozí se snaží omlouvati Edwarda Wooda Jr. tím, že neměl dostatek prostředků, musil točiti kvapem a dalšími blablabla, ale V TOM to není: ten člověk opravdu svému umění nedostával. Tvrdím, že takoví lidé, S JAKÝMIKOLI prostředky a V JAKÉMKOLI čase by nenatočili ani průměrný film. Snad proto, že OPRAVDOVÝCH neumětelů je málo, dostal pan E. Wood Jr. ono přízvisko "nejhorší režisér všech dob". A bereme-li ono označení jako škatulku, beze sporu do ní patří.¬                 V opoznámkování k "Občanu Kaneovi" zde jeden uživatel napsal něco ve smyslu "tento film je prubířským kamenem pro všechny hodnotící... kdo necítí potřebu ohodnotit jej nejvýše, ten filmovému umění málo rozumí". Já bych toto vyjádření rozšířil i na případy "veliké polní", při čemž hodnocení je v takových případech bráno samozřejmě z opačného konce hodnotící řady, kterýžto konec beru, rozdílně od zmíněného "Kaneovce", více rozvolněně, ne však o mnoho.¬                 Není žádný rozpor v tom, jestliže "veliké polní" přisoudím přívěsek "šmejd", když mě zároveň ohromila; kdo to jako rozpor cítí, ten by zde opravdu neměl filmy hodnotit. Ale možná, že potíž spočívá pouze v nepřítomnosti oné škatulky — škatulky pro díla veliké polní latriny. I ta mají míti v nás svůj pomník nezapomnění.¬                 Na závěr několik slov a výmluvných čísel pro ty zdejší uživatele-hodnotitele, kteří kraviny, sračky a odpady hodnotí co možná nejvýš. Je to sranda nepěkná a není na místě (za všechny Matty, ancientone, May), hodnocení snímku se touto vaší srandou zcela poničí, na snímky této ráže je možné poukazovati i jinými a příhodnějšími způsoby, než falešným záměrně zkresleným hodnocením. Příklad si všichni tito srandisté-škůdci mohou vzíti z hodnocení horního tisíce uživatelů na IMDb, které činí u tohoto škváru 32 % (zde na ČSFD, díky těmto srandistům postrádajícím vkus a míru, to je 50 %). () (méně) (více)

Elrond88

30%; Plán 9 z vnějšího vesmíru je skutečně mistrovské dílo - natočit něco tak hrozného není jen tak. V dnešní době se to občas někomu podaří, ale vznikne jen ubohost, která se ztratí v historii bez povšimnutí. Ed Wood se neztratil a získal popularitu. Dokázal tím, že slavný není ten, kdo je chválen, nýbrž ten, o kom se mluví. Plan 9 určitě nebyl skutečný horor, sci-fi snad, herci byli strašní, kamera strašná, režie příšerná, technická stránka filmu nejhorší, ale za ty okamžiky, které jsou tak k smíchu, si film zaslouží pozornost... ve své době to určitě patřilo k tomu nejhoršímu, co vzniklo a dnes to stále figuruje v takových žebříčcích. Všem vřele doporučuju vidět aspoň jednou. ()

MI-380

Chvíli úsměvné, chvíli dojemné, většinou ale nudné a naprosto nezapomenutelné. Podívaná hlavně pro ty, kteří rádi a dlouho vydrží sledovat zaplevelené a křovinaté smetiště, po kterém se motá několik toporných postav většinou bizarního zjevu. Poučení: uvědomil jsem si, že natočit film nebude tak jednoduché (jedinou výjimkou, o které zatím vím, je toto dílo). 10%. ()

Puyi

Na tento snímek jsem se podíval hlavně díky Burtonovu filmu Ed Wood, takže jsem měl určitou představu, co od filmu čekat, ale i tak mě velmi mile překvapil! Některé scény jsou sice kostrbaté a všelijak provedené, ale smál jsem se celkem dost (kdybych se bavil ještě více, uvažoval bych snad i o vyšším hodnocení)..:D Tor Johnson a Vampira mě nadmíru bavili (ale i výkony všech ostatních herců na mě působili podobně úsměvně, zábavně...), samozdřejmě je velká škoda, že to nebyl původní Edwardův záměr, ale i tak prostě skvělé...Edward D. Wood Jr. byl svým způsobem génius! ()