Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

Dreadd

Proč člen armády vysoce vyvinuté mimozemské rasy chodí oblečený v legínách, jak může policista po konstatování, že je naprostá tma, bez problémů chytit sirky, proč je Béla Lugosi stylizován jako Dracula, proč si nikdo nevšiml, že jeden z mužů míří zbraní na strop? A otázek by bylo mnohem víc. Technicky je film naprostou katastrofou a ostudou i pro béčkovou kategorii, až to vypadá, že režisér svůj film ani neviděl. Smysl dává snad jen prvotní nápad o vyhlazení lidské rasy kvůli její nízké inteligenci a příliš rozvinutému zbraňovému systému, avšak když se začne mimozemšťan posmívat jako prvňáček, najednou se celá idea o jeho nadinteligenci a právu na zničení Země rozpadne (velmi vtipný moment byla i oprava jejich zbraně starou dobrou hrubou silou). Těžko soudit, zda bylo šedesát tisíc dolarů na konci 50. let natolik malá suma, aby mimozemská loď byla hranatá krabice se žebříkem, kabina letadla vypadala jako z papíru a triky, byť jim nelze upřít jistou nápaditost, byly natolik zpackané. ()

Philoun1

To nebylo vůbec tak hrozný. Viděl sem drazší filmy, které byli mnohem nudnější než tento. Za ty peníze co na to Ed Wood měl to vypadalo celkem slušně, myslel jsem, že to bude mnohem horší. ()

P1tr

Nejhorší film všech dob? Ani náhodou. Chyb by se našlo spousta, herecké výkony jsou komické a o "efektech" ani nemluvě, ovšem jedná se o příjemnou vzpomínku na doby minulé, kdy se filmy dělaly jinak a dnes působí jako vtipná vzpomínka. ()

Richard_Ba

Ak človek videl film Ed Wood od Tima Burtona, dokáže nájsť isté potešenie v tomto..ehm...slede pohyblivých obrázkov. Dej je hrôzostrašný , réžia fenomenálne otrasná a herci galakticky zlý, okrem Bélu Lughosiho, ktorý si získal moje srdce už pri svojej role grófa Drakulu v iných snímkoch.___...ako hovoril kolega H34D, prvých 20 minút to je ešte vtipné, ale potom to už vydrží len silná povaha. ()

Vercinix

Je to určitě dáno kontextem. To, co o řežisérovi tohoto snímku a vůbec o snímku samotném vím, předurčilo můj zážitek z prvního shlédnutí. A musím říct...bavil jsem se královsky :) ()

Beer Ceps odpad!

- 07.09.13 - U Nejrozporuplnějších filmů jsem zvyklý hodnotit buď pěti, nebo odpadem. Bohužel zde musím ohodnotit Odpadem. Samozřejmě by se daly vytřískat dvě, nebo tři hvězdy za Kozarelu a její dvě bujné přednosti doplněné nechutně sepnutým pasem, kryty na kola od Cadillaců coby létající talíře, nebo (vypůjčené) militární záběry z druhé světové. Nicméně se jedná o nehoráznou nudu plných stupidních dialogů, které nejsou tak vtipné, jak jsem si přál. ()

solskjaer odpad!

Burton ve svém díle ED WOOD, kde popisuje legendu Ed Wooda vyhlášeného za nejhoršího režiséra všech dob, vůbec nelhal. Film PLAN 9 právě od ED WOODa je jedním z největších braků, které jsem kdy viděl a určitě by ho měl vidět každý fanoušek, aby také viděl jak se dá natočit film o ničem. Fanoušci BURTONA si jistě , stejně jako já, cestu k tomuto filmu najdou, neboť film ED WOOD mě hodně ovlivnil a dodal sílu teto film dokoukat. Jediným pozitivem je , že herci, kteří hrají v Burtonově filmu jsou téměř identické s těmi, které ve skutečnosti hráli. Tím ovšem kladné stránky končí. Teda nepočítám-li to jak jsem se celou dobu smál jak je film úplně o ničem. Přiblblé až přiblble komické dialogy jež rozesmějí až dnes vás nechají na pochybách jestli se na tento film dříve někdo koukal, nebo jestli již dříve na něj koukali z nadhledu jako to dělají dnes snad všichni. Toporné "triky", které i malé dítě prokoukne dělané na koleni to je také doménou tohoto díla. Herci jsou stejně špatní jako triky. Všechny scény jsou průhledné jako igelitka a scény, které jsou naprosto pro film zbytečné jsou nesmyslně roztahovány na několik minut a klíčové scény naprosto chybí. Film postrádá jakoukoliv dějovou linii. Nízkorozpočtovost čpí z každého detailu. A to ani nemluvím o tom, že scény vojenského konvoje jsou vypůjčené z úplně jiného filmu či dokumentu a tvůrcům bylo zjevně úplně jedno, že každý snímek má zcela jiný odstín a působí na diváka hodně blbě. Hned následující obrázek, kdy generál stojí jakoby ve vojenské koloně, přitom i předškolák pozná, že tomu tak není a , že za ním je čistě bílá studiová zeď.Nebo dva piloti pilotující vojenské letadlo bez jediné páky. Opravdu Ed WOODovi detaily nic neříkali a považoval je za něco nadstandartního jinak si tento film neumím představit. Ne že bych se u filmu nebavil, bavil a hodně , jenže tady jde o něco jiného a i když si umím představit jak někdo tomuto filmu dá 5 hvězdiček za určitou nostalgii právě k BURTONOVI, já to nebudu, neboť já hodnotím film trochu jinak.Samozřejmě kdyby mělo jít o zábavu tak je natom PLAN 9 o dost lépe. No a na závěr co je to vlastně PLAN 9 ? "Plán 9 se týká vzkříšení mrtvých.Elektrodový výstřel s dlouhým doletem do... žlázy právě zemřelého." :-) ()

Anticque

Poté co jsem viděl film Ed Wood od mého oblíbeného režiséra Tima Burtona, tak jsem se těšil na původní snímek Eda Wooda, ale poté co jsem dokoukal posledních pár minut, tak jsem zjistil, že při filmu musí mít člověk velkou dávku trpělivosti, aby ho vůbec dokoukal. Mě se to nakonec povedlo, ale celkově je film nudný, občasně jsem se musel zasmát létajícím lodím na provázku, ale to je asi tak všechno. ()

vitekpe

Film je to opravdu strasny, ale protoze se nemuzu rozhodnout jestli je to vlastne dobre nebo spatne, tak nakonec ze sentimentu davam 3. ()

Mr.Nigga odpad!

Film je to příšerný. Herci nehrají, dialogy jsou neskutečně strojené, divák je nejspíš blbec, protože po každém rozhovoru jeden z herců nebo vypravěč vysvětlí o co asi šlo. Pokud hodláte tento "film" shlédnout v jednou zátahu, doporučuju anestetika nebo marihuanu(je to potom i docela zábava) Použiji tedy jednu hlášku z filmu "Nevím co to bylo, ale rozhodně to nebylo z tohoto světa!" ()

Soweek odpad!

Samozřejmě odpad s úsměvem. Jedna ze záležitostí, kterou musíte vidět, abyste si mohli říct, že je na světě přece jenom hezky:-) ()

vincent

Tak toto Ed dosť posral. Ak ste už videli nejaké Woodové kúsky predtým, tak vás niektoré veci už neprekvapia. Nelogické postupy, chabý dej, rekvizity pochádzajúce snáď zo základnej školy, katastrofálni herci, idiotský strih, tona chýb, používanie tých istých záberov. Edovi ešte ostali nejaké zábery Lugosiho, tak ich samozrejme použil i keď jeho postava musela film opustiť veľmi rýchlo. Asi aj on sám uznal, že použitie jedného a toho istého záberu s Bélom 4x je za hranicou únosnosti. A samozrejme ešte nejaké armádne dokumentárne zábery, ktoré Edovi asi zvýšili z filmu Glen or Glenda. Interiéry sú postavené snáď z kartónových krabíc, hudba je tak stupídna a otravná, že ste radi, keď nehrá. Asi nemá význam pokračovať. No ako tak, u Edových filmoch sú toto všetko pozitíva. Jediný problém však je, že tento kúsok nudil. A dosť často. Wood si toho na plecia naložil viac, ako sám mohol zvládnuť. Film s tak "komplikovaným" dejom nezvládol podobne ako Trucker v Monster robot. Ten však mal rozumnejšiu minutáž a tak mal tých nudných miest oveľa menej. Každopádne som rád, že som tento film mohol vidieť, pretože tento film zaslúžene patrí medzi klenoty dna filmového priemyslu. Avšak dna, na ktorom ležia perly, ktoré nikto nechce, ale každý si ich rád pozrie a už na ne nikdy nezabudne. ()

Niella odpad!

Vauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu. Ovladnu svet s TROMA ozivenymi zombikmi!!!!!! Len to nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!! Hahahaha. ()

sedm.1

Viděl jsem v ten samý den,co Burtonova Ed Wooda a myslím,že neshlédnout oba filmy za sebou je nemyslitelné.Vzájemně se totiž velmi ovlivňují a jeden bez druhého nemají takovou sílu.Jen jde samozřejmně o to,že Ed Wood má na čem stavět.Skvělý herci,skvělý režisér,skvělý námět a scénař.Plan 9 nemá z toho nic a bez debat by šlo o snímek odpadový,jenže právě Burtonův film ukáže,s jakou láskou k filmovému světu vůbec vznikal,za jakých podmínek a v jaké době.Tím jasně padá i jakákoliv debata o tom,zda-li by mělo jít o nejhorší film všech dob,neboť tomu tak 100%není.Plan 9 je jeden z tísíců a tisíců totálně megatřitroublích filmečků,které vznikaly ve své době v Hollywoodu jak na běžícím páse,ale Plan 9 má své kouzlo,bylo natočeno srdcem a je to na něm vidět dodnes.P.S.A Vampira byla fakt kus!!! ()

ArdathBay

Tak to se opravdu jen tak nevidí.Jelikož jsem viděl Burtonova Ed Wooda dříve, než Plan 9, byl jsem připraven na neředěné peklo. Musím ale uznat, že Wood "režíruje" daleko, daleko zábavněji než Uwe :) Ono vidět poklici od Cadillacu zavěšenou na šnůrce s tím, že se jedná o létající talíř je velmi úsměvné. Dále mě velmi pobavila scénka policisty, který je v hrobě, stěžuje si na tmu, chce baterku, ta není, tak mu tam inspektor hodí sirky a on je bravurně zachytí !!! Také am. dělestřelectvo ostřelující talíře, které se nehýbají, když je vydán rozkaz k ukončení střelby, poté odletí pryč. Nebo postava hlavního mimozemského bosse, který má na kombinéze pozemskou halapartnu :))) Je to opravdu k popukání, protože takových scén je přehršel. Lugosi je dragulja tělem i duší a když se tu na něj díváte, máte jeho nejslavnější roli před očima. Hodnotit je přetěžké a u tohoto Díla to snad relevantně ani nelze. ()

BMAJTZ

Kdo nevidel neuveri aneb tohle je tak spatne ze to nemuze byt za min nez 5*. Napodobit neco takoveho je zhola nemozne a jsem opravdu rad ze jsem neco takoveho vubec videl. ()

Danoboss

Ja neviem... od najhoršieho filmu ever som čakal viac. Všetko síce bolo príšerné, ale nie dosť príšerné. Ocenil som ale jeden veľmi ostrý strih, kde sa postavy presunuli asi o 30cm, pretože kameramanovi zrejme práve došiel film a nechceli tých 5 sekúnd točiť znova, tak ich spojil s inými piatimi. ()

Šakalík

Konečně jsem zacelil jednu mezírku ve své filmografii a dokopal se i k tomuto legendárnímu „skvostu“. Zajímalo mě, jestli to je opravdu tak strašné, jak se říká. Musím říct, že… JE! Škoda, že jsem se u jeho sledování nevyfotil, pač ten můj vlastním očím nevěřící výraz by asi stál za to. :-) Tohle je tak úžasný amatérismus, že mu ve světě filmu opravdu není rovno. Woodovi bych odpustil ty úsměvné létající talíře, toporně zahrané mrtvoly i naprosto idiotský scénář – na to jsem byl ostatně připraven. Ale ta absolutní neschopnost dodržet jakoukoli myšlenkovou návaznost, takže si film musí vypomáhat vypravěčem, který alespoň jakž takž diváka udrží v obraze, cože se to na plátně vlastně děje, to je něco nevídaného. Návaznost scén je naprosto nelogická a práce kamery přímo otřesná. Jediná scéna, která není vyloženě braková, je povstání inspektora Claye z mrtvých – ten má docela dobrý kukuč. Jinak to je parádně nepovedený odpádek. Jednu hvězdičku dávám Ed Woodovi za to, že měl odvahu se pod tenhle film podepsat. ()