Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

Babous

O některých věcech se říká, že jsou tak blbé, až jsou vtipné. Plan 9 je bezpochyby jedna z nich. Stupidní dialogy, levné kulisy, amatérské efekty a béčkový Bela Lugosi ve vedlejší roli. Ta obskurní upírka byla přitažlivě odpudivá - jsem zmaten. Navíc je to film o mimozemšťanech, kteří probouzí k životu mrtvé - což je všechno, co má správné béčko mít - mimozemšťany, zombíky, upíry i omdlévající ženu. ()

Melios

A ako protipól existuje režisér ,ktorý vôbec nie je ako Burton. Nie je geniálny ,dôvtipný a ani tak talentovaný. A tým režisérom je Ed Wood. Po niekoľkých rokoch odkladania aom si pozrel jeho najslávnejší film ,ktorý má prezívku aj Najhorší film histórie. A tak sa dostávam k otázke - je naozaj až tak moc zlý? Určite áno. Ak ste mali tú trpezlivosť a dopozerať celý film bez psychickej ujmy tak vám gratulujem. Tu je zle asi všetko. Scénár ,dejové chyby ,nezaujímavé postavy a praktické efekty úplne nasmiech. Vedel som ,že Wood bol neprekonateľný amatér ,ale to že použije puklice na pneumatiky ako UFO by ma nikdy nebapadlo 😃. Ak milujeme strašne hrozné filmy a radi sa pri nich pobavíte ,máte o zábavu postarané. Ak patríte k tým ľuďom ,čo si radi vychutnávajú film ,pre tých odporúčam sa filmu vyvarovať. Filmu udeľujem 1* za pobavenie a za Belu Lugošiho ,ktorý tu hra ,len pár minút a potom ho vymení tak o dve hlavy vyšší muž. Najhlavnejšie ,ale je ,že som sa pobavil ,videl som najhorší film na svete a myslím si ,že to za to stálo.....Ale na Wooda už znova ruku nedám! ()

BluT

Já jsem tak dlouho přemejšlel kolik tomu dát, až jsem šel dělat něco jinýho a zapomněl na to :D Teď jsem se šel jen tak pro zajímavost po pár měsících kouknout, kolik jsem tomu vlastně dal a nevidím nic:D Vidím to tak na tři, protože to je mnohem lepší a zábavnější než třeba Bride of the Monster. ()

bari68 odpad!

Moje prvé zoznámenie s kultovým Edwardem D.Woodem dopadlo podľa očakávania.Toto sa ani nedá nijako komentovať, to sa musí zažiť.Vesmírny plán č.9 je ale vlastne taký výnimočný odpad.Pretože dôležité aspekty, či už sú to toporné dialógy, (ne)herecké výkony, smiešne rekvizity a.i. menovateľné od A-Z ma nijako neviedli k psychickému sa vytočeniu ,či dokonca vypnutiu prehrávania, ale naopak neveriacky som krútil hlavou a skvelo som sa na účet celého filmového štábu bavil.V konečnom rozsudku,ale už kompromisy o inom hodnotení než je odpad nemôže byť ani reč, pretože by to bola asi veľká urážka iných filmov. ()

cachina

Snímek Tima Burtona mě přímo nažhavil na Plán 9 z vesmíru. A musim říct, že nezklamal. Jak někdo něco takového mohl natočit???? Příšerné dialogy, tolik očividných chyb, nejbéčkovější film ze všech béčkových. Film by si určitě zasloužil ohodnotit jako odpad a taky bych to určitě udělal, kdybych ještě před tim neviděl film Ed Wood. Takže kvůli té zapálenosti a nadšenosti ,,nejhoršího režiséra všech dob´´ dávám 5*. ()

Ragdoll odpad!

Ze stránky režie, střihu, hereckých výkonů či počítačových efektů je tento film originálem. Ed Wood dokázal světu, co není tak snadné, vytvořil jednoznačně nejhorší film, který je ze všech ohledů tak neuvěřitelně příšerný, leč vtipný, protože scény myšleny vážně byly i tehdy velmi směšné a když si ho pustíte dnes, tak se rozhodně pobavíte. 0%. ()

ElizabethBay

Tak tento film je opravdu úlet! Ještě nikdy jsem neviděla nic podobného, více zbrkle napsaný a natočený film si snad ani nelze představit. Děj nedává vůbec smysl, o hereckých výkonech se nedá ani mluvit, chyb ve filmu je tolik, že by vydaly na telefonní seznam, triky trapně vtipné a přitom je ten film koukatelný. A co víc, skvěle jsem se u něj pobavila. Bohužel chápu, že filmy Eda Wooda mají vyvolávat strach a ne pobavení, ale když se člověk dokáže přenést přes tento nepatrný detail, tak zjistí, že jeho filmy mají opravdové kouzlo. Jsem si velice dobře patrna toho, že jsem se k tomuto tvůrci dostala přes geniální snímek Tima Burtona, který nejspíš silně ovlivnil můj pohled na tohoto nebohého režiséra, ale i bez něj si myslím, že bych byla schopná ocenit entuziasmus a radost, kterou točení filmů ve Woodovi vyvolávalo. ()

Han22 odpad!

Neviděl jsem Burtonův film, takže nechápu z čeho jsou lidi tak vydření a proč je tenhle film takový kult, že mu tady renomovaní hodnotitelé dávají pět hvězdiček. Plán 9 není nijak zvlášť zábavný - je to jen mimořádně stupidní film s příšerným zpracováním. Máme tu scény jako "Lugosi hrající upíra, který nosí půl filmu plášť přes obličej, aby nebylo poznat že to není on" nebo "generál ve studiu dává rozkazy, zatímco sledujeme dokumentární záběry střílejících vojáků s prostřihy na prskavky bouchající u modýlků lodi". Tyhle scény jsou možná k pousmání, nicméně podobně se tehdy točilo a Ed Wood to zkrátka jen všechno nacpal do jehoho filmu. Je to odpad, ale určitě ne nejhorší film všech. ()

borec999

No neviem. Čakal som film, tak zlý až bude svojim spôsobom vtipný. Zlý film som bez debaty dostal, akurát že Plán 9 je len zlý a nudný a rozhodne nepatrí do kategórie filmov The Room,Robot Monster atď. Jedna scéna však aj tak pobaviť dokázala, a to tá v ktorej sa vďaka fantastickému strihu v priebehu 30 sekúnd pri prechode jednej postavy z lúky do lesa zmení viackrát deň a noc a aj jediný herec v zábere- Béla Lugosi, ktorý v častiach tejto scény skutočne vystupuje a v častiach miesto neho vystupuje asi o 20 rokov mladší dablér, ktorý sa zakrýva plášťom aby nebolo vidieť že nie je Lugosim (čo však našťastie dosť jednoducho vidieť je a vďaka tomu to pôsobí nesmierne komicky). Za túto bizarnú scénu dávam 1* inak ide o nudnú zbytočnosť. 11% ()

KmK

Nikdy jsem si nepomyslel, že je možné natočit takovýto film. Obrázek si musí udělat každý sám, mě osobně se hrozně líbilo to naivní ekologické poselství filmu. A taky střídání dne a noci běhěm jednotlivých střihů, létající talíře na udicích, a vůbec ty kecy. ()

Eraserhead odpad!

Má cenu dávat tomuto filmu jednu nebo dvě hvězdy za těch několik neúmyslně vtipných scén? Ne, nebudu Edovi kazit pověst... ()

DocBrown

Rozhodne jeden z nejnezapomenutelnejsich filmu vsech dob. Docela by me zajimalo, zda se Wood u filmovani taky tak kralovsky bavil. Dokonce se tak snazil, ze ty snurky casto ani nejsou videt. Co dela tento film je predevsim uzasny Tor Johnson, silne pritazlivy vystrih Vampiry a z lesa neustale prichazejici Bela Lugosi. Ty sceny se zakrytym dvojnikem me uz moc nebavily. Paradni jsou taky sceny raketoveho utoku na letajici talire, ktery si Wood vypujcil z nejakeho archivu armady. Zabery jsou krasne opravdove a nevyrova se tomu ani dnesni CGI. A ze jsou to rakety proti pozemnim cilum mi naladu nezkazi. Samotny dej neni az tak uplne stupidni, Wood dokonce vyprodukoval zajimavou myslenku, duvod proc mimozemstani utoci na zemi. Tu by mohla zavidet spousta dnesnich sci-fi, kde utoci bez smysluplneho duvodu. Byl jsem az tak dojat, ze jsem se pri zniceni talire na konci malem rozbrecel. Pet hvezdicek nedam kvuli nekolika nudnym dialogum. ()

Tery16

Já se prostě nemůžu rozhodnout - ***** nebo odpad! ? Plán 9 je zábavný tím, jak je špatný ... téměř při každém dialogu se musí člověk pousmát, ačkoli to asi nebyl zrovna účel. A ano, přiznávám, i já jsem ovlivněna Burtonovým snímkem. Jelikož však zatím stále nemohu dospět k tomu správnému hodnocení, dávám průměr, přestože tento film do průměru nepatří. ()

dopita

Strašná blbost. Ale z filmu je vyloženě cítit Woodova naivita a nadšení pro film. Je to krystalicky čistej příklad filmu, kterej je tak strašně špatnej, že jen díky tomu je koukatelnej a vlastně i „zábavnej“. Tuhle úsměvnou kravinu kritizovat nebudu... ()

Hanys_

Od zhlédnutí Burtonova Eda Wooda jsem doufal, že se mi někdy poštěstí natrefit na nějakou pecku tohohle legendami opředeného režiséra. Plán 9 je šílenost. Ale asi i díky znalostem o natáčení tohohle sci-fi jsem si ho fakt užíval. Projekce ve více lidech a pár sklenek alkoholu a bylo by to za 5. Takhle jen šalamounsky za 3 (na odpad je to až moc zábavné). ()

Milan25 odpad!

Komentář může obsahovat spoilery: V málokterém filmu se během jedné scény pětkrát vymění den a noc. Nicméně - nápad to byl někdy třeba dobrý, ale absolutně to ztroskotalo na neskutečně debilním scénáři. Plán 9 spočívající v tom, že mimozemšťané oživí mrtvoly aby zničily lidstvo, a během 80 minut oživí jen 3 (slovy opravdu tři), je známka toho, že je něco fakt špatně. Co se týče nějakých efektů, tak to nesahá ani po kotníky o 32 let staršímu Metropolisu. Opravdu si raději pusťte Robot Monster, protože je kratší, blbější, ale alespoň se u něj člověk pobaví. Plan 9 from outer space je opravdu spíš k pláči. ()

farfalla

Je velmi těžké ohodnotit tento film. Není nudný, pořád jsme komentovali scény i herce (proto je lepší ho sledovat v soukromí, kde se dá mluvit nahlas) a dobře jsme se nasmáli. Co ten policajt dělá s tou pistolí? Viděla jsem i film ´Ed Wood´ (1994) a přečetla jsem si o hercích/nehercích. Stali se už součástí legendy. Režisér Wood využil ve filmu i poslední nahrávku Bely Lugosiho na začátku filmu, proto jeho neživá verze pak chodí s kápí před obličejem. Wood měl dětskou hravost, nebo naivitu, která mu pomáhala podlézat všechny překážky. A tak se dokodrcal až ke konci filmu. Kdyby se režisér neurazil, možná by se film dal spíše považovat za parodii. ()