Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

BigBang

Doporučil bych napřed se podívat na film "Ed Wood" od p. Burtona. Když jsem byl zasvěcen napřed, vychutnal jsem si originál lépe. ()

Dartdevil odpad!

Jednoznačně se přidávám k "odpadující" polovině CSFD. Chápu, že něco může být tak špatné, až je to dobré. Ale tohle je ještě mnohem, mnohem horší. ()

kraval

Čekal jsem od filmu samozřejmě komedii (nikoli horor či sci-fi), ale než dojde na nějakou vtipnou scénu, je to vlastně dost velká nuda. ()

Dexx

Kdo neviděl, neuvěří...Ano, je to špatný film. Strašně špatný film. A strašně, přímo neskutečně zábavný. ()

touchud

Jak ocenit film, který se ocenit nedá? Je to právem jeden z nejrozporuplnějších filmů historie a já mu přesto dávám 5*. Proč? Bavil jsem se, bavil jsem se výborně a dokážu ocenit snahu Eda Wooda, i když se to vůbec nepovedlo. Rozhodně si nemyslím, že je to parodie, je to pokus o film od člověka, který filmy dělat neměl, ale brutálně chtěl. ()

/:-D

Ludia ja som pre kazdu srandu ale co je moc to je moc, mna to hodinu nudilo ze uz to vzdam ano par krat som sa zasmial ale tu jednu hviezdicku davam len kvoli nametu a konecnemu vysvetlovaniu lebo na tu dobu sa mi to zdalo velmi originalna blbost :D ale keby som ten film bral z "inej" kategoriu tak mu davam plny pocet... ale jedno je iste je to KULTOVE!!!!!!!!!!!!!!! PS:V zivote som sa tak netesil na koniec filmu....... ()

Nixon

Tak bohužel. Občas vtipné svým zmateným střihem a naprosto topornými herci, ale z 19/20 je to nekoukatelné nic, ztráta času. Jediný klad bych viděl v osobě Tora Johnsona, který působí opravdu hrůzostrašně a scénky s ním jsem si opravdu vychutnával - nemyšleno ironicky. 15% ()

Tiiso

Wood Jr. mě připravil svým snímkem o vítr z plachet z hlediska jakéhokoliv komentáře. Jelikož jeho dílko je více než rozporuplné či kašovitě rozbředlé, či mohu použít jakýkoliv jiný jakoismus. Nevěděl jsem do jakých vod jsem vstupoval, včera před tv obrazovku. O Filmu jsem nikdy neslyšel a o režisérovi ještě méně. Netušil jsem tedy, že budu mít možnost sledovat parodující počin, který by mohl býti parodující sám na sebe, kdyby ovšem filmový štáb měl parodování v úmyslu. Vážnost děje poskakuje neřízeným způsobem po stupnici nahoru a zase zpět dolů. Tvůrci se drží jakéhosi předepsaného děje, a to je jediná skutečnost, která má co do činění, ať už s nějakým kladem, či s filmovým řemeslem. Dějová linka postupuje logicky, chronologicky, a vyúsťuje v nějaký závěr. Toho film bezesporu dosáhl. Bohužel zde výčet skutečností v oblasti plusového znaménka končí. Za tímto výčtem už začíná svět bizárnosti, fušerství, možná nějaké té dávky nadsázky a v nemalé míře také hlouposti. Možná jsem podcenil celkové seznámení ze snímkem, nikde jsem ovšem nevyčetl, či nenašel upozornění, že jde o drastickou parodii na filmové "béčka", a že se mám tudíž královsky bavit. Nu, vlastně jsem se v konečném výsledku skutečně bavil, sice ne opravdu královsky, ale přece jen hodně. Ale to snímek v žádném případě nezachraňuje. Jeho pointa je ve výsledném efektu značně hloupá, nevyrovnaná a místy silně nelogická, či těžko uvěřitelná. Zápletka spočívající v příletu mimozemšťanů na naši planetu, z důvodu záchrany lidstva samotného a potažmo celého vesmíru, nevypadá dobře. A akce oživování mrtvol, na předložení důkazu existence vyšší inteligence je už jen prvotřídní fraška. Realizace celého snímku je v opačném významu slova smyslu, naprosto bombastická. Patentní cvočky z vojenské bundy, pověšené na provázcích, představující lodě UFO, jsou, myslím nikým doposud nepřekonané. A to je příklad jen jeden za všechny, jelikož na cokoliv tvůrci sáhli to stojí za to. Nikdo si nedělal starosti např. s tím, že ve scéně, která se odehrává uprostřed noci, jsou najednou záběry z bílého dne. Atd. atd. Nebudu unavovat. Buď si snímek vezmu za svůj jako ohromnou legraci, což neobstojí, jelikož zase to taková zábava nebyla, anebo na druhou stranu si snímek vezmu za svůj jako dílo, které nese poselství budoucím generacím, a to neobstojí také, jelikož na takové poselství je moc málo vážný a hlavně legračně provedený. Takže jedna hvězda za odvahu. ()

kyrtab

Nepoznáte, zda právě vládne noc či den, a dojem váš bude jemně rozpolcen. Nebude to ztracená hodinka a kousek, jen to chce větší dávku nadhledu, než kdy jindy. A co vlastně zjistili mimozemšťané po lítém zkoumání naší planetky? "Jste planeta idiotů." To sedí.. ()