Zachraňte Willyho!

• USA Free Willy (více)

Dvanáctiletý Jesse dostává poslední šanci od sociálního pracovníka Mercera. Musí konečně začít spořádaně žít u nových pěstounů Glena a Annie Greenwoodových. Pokud ne, čeká ho za jeho kousky tvrdý postih. Jesse musí také vyčistit chodby v delfináriu, které se svým kamarádem posprejoval při útěku před policií. Tam se seznamuje s údržbářem Randolphem, cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Jesse si všimne, že kosatka reaguje na foukací harmoniku. V noci se tedy tajně vrátí do delfinária, aby si tuto teorii potvrdil. Stane se mu ale nehoda a Willy Jesse zachrání před utonutím. Protože se chlapci v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu mohl dál pomáhat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária se chce Willyho zbavit, protože nevydělává žádné peníze. To se ale Jessovi nelíbí a rozhodne se kosatku zachránit. (TV Nova)

otík

Očekávané rodinné "drama" o dacanovi, jak k rozumu přišel a o kosatce, jak ke svobodě přišla. Kromě práce s kosatkou nic extra zajímavého, prostě rodinný film přesně podle dané šablony. ()

haushinkaa

Mám ráda zvířátka... Mám ráda filmy o zvířátkách... Mám ráda filmy o lidech, kteří se přátelí se zvířátky a zachraňují je... Celkem mi ani nevadí nálepka "rodinný film", v takových filmech mám ráda dojemné scény, pokud jsou snesitelně kýčovité... Mám ráda Willyho... ()

Tyny

Zábavný, chvílemi smutný film, na který jsem se jako malá mohla dívat pořád a moc se mi líbil, což mně nějak neopustilo. Stále mám tento snímek ráda, jak z nostalgických důvodů, tak kvůli dobrému konci, který je také někdy zapotřebí. ()

Monoxid

Už jako malé mi přišel hlavní hrdina neskutečně otravný. I když za to možná z velké části může dabér. ()

Tomesh

Tu příšernou velrybu bych poslal do kafilerky nebo na salám a toho rozmazlenýho fracka na převýchovu. Jedna hvězda za Michaela Madsena. Tyhlety píčoviny by se neměly vůbec točit. ()

Timak

Pokud bych to měl hodnotit očima 9 - ti letého chlapce, dávám plný počet. Ale samozřejmě s odstupem 16 let se ten film zdá přece jen lehce naivní a ne zrovna "moderní". Četl jsem zde názor, že to je film pouze pro děti a pro nikoho jinýho. Já si naopak myslím, že to je film pro celou rodinu. Osloví to všechny generace a já musím být tím chlapcem, který plakal v kině jak želva a chtěl zachraňovat velryby po celém světě. 80% ()

lykan9

Na tomhle filmu jsem byl již jako dítě v kině a hned jsem si ho oblíbil. Velký podíl na tom má soundtrack a můj již tenkrát oblíbenec Michael Madsen. A přesto, že v současné době by se již nemohl konkurenci rovnat, tak pro mě to bude vždycky bezva odpočinkový film, který si zaslouží jen to nejlepší hodnocení :-) ()

homerr

Vždycky si vybavím scénku z seriálu Simpsons - jak Homer kouká na TV a fandí Willymu - Skoč Willy, skoč. Nedokázal to :-) a otevře si pivo ()

Roseinka

Jeden z nekrásnějších filmů děství, který jsem opravdu velmi ráda a velmi často sledovala. Nechápu občas nízké hodnocení. Tenhle film má vtip i emoce, celkově nádherný příběh. Sice jsem to viděla snad stokrát, ale nikdy mě to neomrzelo. ()

Kosmik 1

Z nostalgie jsem se na tento film po letech podíval a zážitek je to opravdu emotivní. Bez přítelkyně bych se ale sám dívat nedokázal, takže asi tak. :-) 65% ()

Jaro.Krafcik

Rodinná dráma tak trošku odlišne a nápadito. Emočne to je skvelé a láska chlapca a veľryby je ozaj podarená. Aj záver sa podaril a jedná sa o kvalitný film, a som rád že som si ho pozrel. No bojím sa že pokračovanie môže byt fakt prúser. Takže Willy je zachránený. 4* ()

Berenise

Škoda ako lacno, vypočítavo a hlúpo sa dá spraviť film na tak vážnu tému ako je oblasť zvierat, ich ochrany a všetkého, čo s tým súvisí. Pozitívum môže byť v akejsi podpore lásky k zvieratám, ale všetko v tom filme je tak zjednodušené a priamočiaro gýčové, že to pôsobí ako nie film pre deti, ale pre idiotov. Predstavujem si ich ako sedia doma/v kine na doch stoličkách pojedajúc desiaty hamburger toho dňa zalievajúc ho litrami coca-coly a na konci si vravia že každý problém tejto planéty u nich vyrieši kdejaké dieťa, takže bezstarostne prepnime kanál... ()