Ripleyho hra

Tom Ripley je bohatý Američan, který žije v nádherné vile na italském venkově. Za maskou kultivovaného znalce umění a milovníka života se však skrývá nebezpečný zločinec, který nezná emoce a neví, co jsou to výčitky svědomí. Jeho jedinou zlidšťující vlastností je slabost pro studium lidského chování. Když za ním do Itálie přijede bývalý společník z podsvětí s žádostí, aby ho zbavil nepohodlného konkurenta, vycítí Ripley příležitost k rozehrání smrtící hry. Její obětí se má stát chudý rámař Jonathan, umírající na leukémii, který byl tak neprozřetelný, že Toma nedávno urazil. Tom Ripley je hrdinou celkem pěti knih americké spisovatelky Patricie Highsmithové, který svou čirou amorálností nepřestává fascinovat čtenáře po celém světě již od roku 1955, kdy se poprvé objevil v románu Talentovaný pan Ripley. A nepřestává fascinovat ani filmaře. Vždyť jen samotná Ripleyho hra se dočkala již dvou filmových zpracování. Poprvé ji pod názvem Americký přítel zfilmoval v roce 1977 Wim Wenders s Dennisem Hopperem a Brunem Ganzem v hlavních rolích. Ve filmové verzi italské režisérky Liliany Cavaniové exceluje v roli Ripleyho John Malkovich, jemuž v roli Jonathana velmi dobře sekunduje nepříliš známý britský herec Dougray Scott. K působivosti snímku, který je stejně kultivovaný a chladný jako jeho hrdina, přispívá hudba legendárního Ennia Morriconeho a vytříbená kamera Alfia Continiho. (oficiální text distributora)

mira.l

Poměrně slušně udělaná detektivka o zabijákovi a jeho kumpánovi, kteří si pro poněkud nečistou práci vyhlédnou naprosto nezasvěceného vážně nemocného člověka, přesvědčí ho 100 000 dolary, což je pádný argument, aby pro ně něco udělal - velice zjednodušeně řečeno. A už to jede.... Jednotlivé role zahrané velmi dobře, ledově klidný Tom Ripley v podání J. Malkoviche podaný dokonale, stejně jako D. Scott v roli trochu nedobrovolného zabijáka. Nicméně já si tenhle film stáhl hlavně kvůli Leně Headey. Nezklamala, ale přece jen tady nehrála úplně první housle. Takže viděl jsem, nenudilo, ale jednou stačilo. Slušné 3* ()

John80

Slabšia druhá časť ,ktorá pojednáva o chlapíkovi, ktorý si najme muža -aby pre neho zabijal za peniaze 3* ()

e(l)a

John Malkovich je zkrátka neodolatelný:-D Lépe zahraného pana Ripleyho si skutečně nedokážu představit. Je to zvláštní film, nad postavou pana Ripleyho se člověk nemůže nepozastavit - je skutečně bez svědomí, jak o sobě říká? Nebo tak spíš jen chce působit? "I'm a creation. I'm a gifted improviser. I lack your conscience. When I was young, that troubled me. It no longer does. I don't worry about being caught, because I don't believe anybody is watching. " No, zkrátka 4 hvězdy, i když bych za Malkoviche dala nejraději ještě tu jednu navíc:-) Mimochodem - krásná minimalistická hudba. ()

iz67

Neskutečné, neuvěřitelné a k neuvěření, trapné, směšné, smutné, pitomé. Malkovich byl asi na silných sedativech. ()

subic

Díky trochu rozvleklé střední části jsem u toho usnul. Takže potom, co jsem to dokoukal, tak na to říkám, že 70% přesně odpovídá. John Malkovich je přesně ten typ uvěřitelného vrahouna, co za celou dobu nehne ani brvou. ()

Frix

Talentovaný Pan Ripley mě naprosto uzemnil a nyní mi činí škodolibou radost pouštět ho nevědoucím kamarádům, kteří čekají další Damonovský slaďák, nebo maximálně nějaké lehčí drama. Ripleyho Hra již nemůže diváka šokovat tolik, jako jednička, přesto však dramatický náboj zůstal a Malkovich je ideálním představitelem již staršího Toma Ripleyho, zkušeného a samozřejmě - chladného vraha. ()

CrazymanM

Podle mě velmi dobrý film,o jednom velmi obratném manipulátorovi,kterého ztvárnil výtečný John Malkovich,doplněný krásnou hudbou Morriconeho,rozhodně stojí za shlédnutí! ()

bobin

Mrazivý John Malovich ve výtečném thrileru o nájemných vraždách. Stupňující se napětí, dusivá atmosféra a skvělé akce vytvářejí spolu s překvapivým závěrem vynikající podívanou. Nebudete zklamaní. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) Pan Malkovich je sice mistr herec a Lena Headey je mi svým herectvím nesmírně sympatická, ale ten film mě nudil...a vůbec nic mi nepředal. Samozřejmě pokud vyzdvihnout jednu věc, pak je to Dougray Scott...chladný a odměřený Tom Ridley, chladný a odměřený film, který mi ani nepotřásl rukou, když jsme se loučili. "Je mrtvý?" "Já nevím..už víme, že nejsem žádný expert." ()

Dr.Jane

Čekala jsem takový ten kousek, co zvedá chlupy na předloktí... Chyběl mi spád a logika některých scén. Hudba, kamera, Malkovich - very good. Ale sákryš, z tohohle se dalo vyždímat mnohem víc. ()

Nonna

Kdybych měla někomu pouze slovně přeříkat děj filmu a následně se přiznala, že je mi hlavní hrdina sympatický, asi bych vypadala jako případ pro psychiatra. Jenže v tom to právě je, že cynický, bezcitný a krutý vrah v podání Johna Malkoviche vzbuzuje naprosto nezdravé sympatie, tedy alespoň z mé strany mu bylo pozorně fanděno, aby ho nedostali. Až to děsí, když si to člověk přizná. A když se přidá mladý, smrtelně nemocný parťák, fandím znovu....polehčující okolností mi budiž, že oběťmi jsou stejní, ne-li větší zločinci. Dobře natočený temný thriller. ()

ToxicAli

Méně rafinované a mnohem více komorní ztvárnění Toma Ripleho se mi líbilo asi více než původní snímek s Mattem Daemonem. Je to tím, že chladný, bezemoční výraz dokonalého vraha John Malkovich ztvárnil daleko lépe. Celkový dojem však kazí poněkud nelogický scénář a málo napětí, což to by se u dobrého thrilleru stávat nemělo. ()

dank011

Tak první zhlédnutá adaptace tohoto tématu, v TV. Neměl jsem v úmyslu dívat se, ale nedalo se odtrhnout. Spád podpořený skvělou hudbou. Thriller, psychologická sonda... Jonathan upadá do soukolí pekla a Tom Ripley ? I ve zrůdě se na chvíli pohne něco dobrého.... Je potřeba přijmout pravidla, o tom, proč Ripley jedná jak jedná a kde se odehrává jeho život vnitřní se dozvídáme velmi málo nebo nic. Film stojí s Malkovichem, o tom žádná. Chladný, bez emocí a snad i bez hnutí mysli, bez kategorizace dobrého a zlého. Trošku patosu na závěr a žádné mravní ponaučení. Žádný happy end. ()

veverysiak

Značne rozháraný a logiku postrádajúci príbeh príliš nepozdvihli ani výrazné herecké osobnosti, navyše celkom obstojné pasáže sa často striedali s nezáživnými až nudnými, na počudovanie z množstva nádejných faktorov sa podarilo tvorcom spraviť len slabo nadpriemerný film, takže 55%. ()

v.indruchova

Nečekala jsem, že se mi to bude tak líbit. Chladné, zajímavé a trochu bláznivé. Je to prostě své. Hodnotím slabší 4 hvězdičku. V prvním díle Ripley byl mladý pěkný což se nedá říct tady. Je zajímavé sledovat člověka bez svědomí, až fascinující. ALe v reálu doporučuji nezkoušet. ()

alky

Malkovich je úžasný kdekoli, což ovšem nemění nic na tom, že ten film byl tak nehorázně nudný!!! ale ten Malkovich.............kvůli němu bych se na to koukla i znova... ()