Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat. (Cinemart)

JohnSmith

Slušný duchařský horůrek se záhadnými vraždami. Del Toro má opět moc pěkné vyobrazení snímku, kde si s barvami opravdu pohrál. Napětí je také slušné. Jen to bylo strašně zdlouhavé a místy nudné a to hlavně z počátku. Jinak Jessica Chastain byla naprosto skvělá. ()

Skeksis

Dnes som hodnotila aj Faunov labyrint, ktorý som videla už dávno. S purpurovým vrchom sa nedá ani porovnať, pretože aj keď sú efekty modernejšie a veľkolepejšie, ani zďaleka nevytvorili takú atmosféru ako mal Faunov labyrint. Navyše, aj keď mám Toma Hiddlestona rada a zahral to dobre, nič to so mnou neurobilo. Možno bola na vine Wasikovska, ktorá už skazila aj Stokerovcov - všade, kde sa objaví, pokazí film môjho obľúbeného režiséra. Možno by mala hrať kdesi v ústave pre duševne chorých sama pre seba medzi štyrmi stenami, a svet by bol hneď krajší. ()

Danny F.

Dobrý film. Trocha toho napětí, ale až na ten konec, který jsem tak trochu předvídal a mohl více vygradovat do většího napětí. 65% ()

VanTom

Počátečních skoro 40 minut zdlouhavého úvodu mne zoufale nebavilo, pak už konečně nastoupila na scénu hlavní "postava": výtvarně a architektonicky úchvatný, ohromný a rozmanitý, polorozpadlý a propadající se dům na Purpurovém vrchu. Tam při odhalování jeho tajemství dorazila i slušná atmosféra (žel často rychle zabitá stupidně lacinými lekačkami digitálních duchů). A akčnější finále mi vyloženě sedlo. Takže přetrvávají rozporuplné pocity, protože takhle úžasně vypravené pódium by zasloužilo hostit vybroušenější představení. ()

Unnamed

Co předvedl Guillermo Del Toro v tomto filmu, je něco neuvěřitelného. Prozatím zaručeně nejhorší film, co jsem od něj viděl. Nečekal jsem bůhvíco, ale příběh mě nezaujal, děj byl předvídatelný a nudný, CGI otřesné. 2* ()

zdenny

Tento film je přitažlivý díky své "burtonovštině" - tedy využitím bohaté barevné animace a bizarními postavami zasazenými do bizarního prostředí, jehož ústředím byl tajemný dům v odlehlé tajemné oblasti. Celé toto dokáže vytvořit úžasný komplex velice lahodící divákově smyslům. Jenže pravda je taková, že celý příběh a zpracování až tak top nebyly, což ale nebrání dát tomuto snímku pohodové tři hvězdy. ()

Sany33

Príbeh: Keď už ťa duch tvojej mŕtvej matky varuje pred príchodom na "Purpurový vrch" a ty sa tam aj napriek tomu odsereš, neni ti už pomoci. Herecké obsadenie: Mia Wasikowska nám ukázala že už nie je tou "Alicou z krajiny zázrakov" ale dokáže si strihnúť aj poctivé erotické scény. Jessice Chastain nenormálne sadla rola a v tejto zápornej rovine by sa mala pohybovať častejšie mala moju plnú dôveru čo je samozrejmé aj pri jej filmovom bratovi Tomovi Hiddlestonovi. Herecké obsadenie "Par Excellance". Prevedenie: Efekty duchov ako aj prevedenie osamoteného domu na Purpurovom vrchu bolo vynikajúce. Ale to sa od Guillerma dalo očakávať. On si na podobné veci potrpí. Nebolo to o nič horšie ani s vykreslením doby. Pocity: Tých pár lakačiek a nechutných duchov z toho určite nerobia horor. Na druhej strane detektívka to zrovna tiež neni ale na kvalitný triller by sa to dalo zaokrúhliť. Kladne v tomto smere hodnotím predovšetkým absenciu príbehovej vaty a naberajúce tempo príchodom do domu na "Purpurovom vrchu". Pridaná hodnota: V tomto smere budem trocha skeptický. Film aj napriek peknému vizuálu a dobrým výkonom hercov napadne v mozgu prachom lebo nepriniesol nič svetoborné. Emócia sa nedostavila a moment prekvapenia absentuje. 79% ()

blackJag

Jak je už u del Tora dobrým zvykem, je se na co dívat. K duhu filmu jde i ústřední herecké trio, do této doby bez námitek. Co ale ten scénář? Byl vůbec nějaký? Nezačalo se točit jen s osnovou? Triviální, od začátku předvídatelný pokus, ve kterém jsou duchové jako samoúčelná rekvizita. 50% ()

vyfuk

Mistr del Toro si vypracoval svou kariéru na svůj domácích filmech s ponurou, ne-li hororovou tématikou. Zvláštní je, že tento mistr narozený v jedné z nejkreativnějších zemí v otázce moderních hororů má na svědomí i Jacksonova Hobbita. V každém případě, je z filmu cítit, že to je něco, co chtěl del Toro dlouho realizovat s moc ten film pro něj znamená. Z filmu je cítit to vyhrání si s příběhem a jistou propracovaností. Což jsou plusové body. Věc, která je spíše už v celku otravná je ta... proč sakra všude musí být duchové? Je to v celku již vyčerpané téma, které už nikoho moc nezajímá. Dokáže to stále v novodobých a uměleckých rukou vystrašit a udivit, ale takhle to zatím dělá dojem toho, že tvůrce jsou originální asi jako Bush kopírující Clintona v jeho antivýchodní politice. Upíři po Twilight jsou spíše stránkou k tomu, jak si z hororů dělat řiť a tímto asi končí. Věc, která je taky lehce nelogická, je ta, že kdyby del Toro z tohohle chtěl udělat lehce napínavější drama a nebo tvrdší thriller, tak by to mohlo být něco úžasného. Jakmile to, ale dostane značku horor, tak očekáváte, že vám film bude jistým způsobem drásat nervy. Tady si spíše hráli hlavní postavy na Charlese Dickense, Kozlíka Šikulu a nebo na Quicksilvera. Jak říkám. Kdyby z toho byl vyhrocený tvrdší thriller, tak by to mohlo být v celku příjemné překvapení roku. Místo toho je to jen další film, na který se prostě časem zapomene. ()

kklepkaa

Na tenhle horor jsem se těšila. V trailerech mě hlavně oslovila skvělá atmosféra a Tom Hiddleston. Obojí jsem si více méně užívala i během filmu. Teda Tom byl výbornej, atmosféra ale místy pokulhávala a vůbec celkově scénář. Nicméně i tak jsem si to celkem užila. Škoda toho konce... jako kdyby Torovi došly nápady a chtěl to rychle ukončit. Také se mi moc nelíbilo vykreslení Tomova charakteru. Mno... znovu si to asi nepustím... ()

Killda

V jádru je to kvalitní a poměrně originální horrorová látka. Audiovizuál má del Toro zmáknutý na výbornou. Ale mám pocit, že se z toho místy dalo vytěžit mnohem víc... víc napětí, víc atmosféry. Děj je až moc předvídatelný a místy nemá ten správný drive a nudí. Škoda, potenciál to mělo velký a jenom vypiplaný vizuál holt nestačí. ()

Koryntos

Tak tenhle film bych asi nejlépe přirovnala k velké mýdlové barevné bublině, na vrch huj a uvnitř prázdno. Bohužel žijeme v době, kdy u filmu stačí, aby byl lahodící pro oko, kdo by se zabýval nějakým promyšleným scénářem. ()

mkubalikova

Horory nemám ráda, od jisté doby se jim zcela vyhýbám. Del Toro ale umí hororové fantasy jako nikdo druhý a jím se ráda nechám postrašit. Zápletku jsem odtušila a dost jsem se bála, ale také jsem se celkem bavila. Del Toro si jako obvykle skvěle vyhrál s vizuální stránkou. 70% ()

ghatos

Výtvarně (krásné barvičky), výpravně to del Toro zmákl. Klasická strašidelně-romantická látka se pevně držela archetypálních vzorů. Nebylo to zlé, avšak dvě hodiny utáhnout bez překvapení - odvahy v takovém žánru asi dnes zcela neobstojí. Forma jednoznačně vyhrála nad obsahem. 54%. ()

PollyJean

Možná by to mohl být pořádný film, to by to ale musel do ruky dostat pořádný režisér. Del Toro vůbec nemá cit pro vybraný žánr, vymyslí nádhernou scénografii, spíš kouzelný než strašidelný dům a do toho prskne směšné a nevěrohodné a vlastně i úplně zbytečné CGI monstroduchy. Nějakým způsobem buduje tajuplnou či záhadnou náladu a atmosféru a na konci pak málem polomrtvou hrdinku nechá svést akční honičku a souboj s padouchem. Rozkročen mezi dvěma žánry nenechá vyniknout ani jeden a z působivých jednotlivých ingrediencí smíchá mdlý a polovičatý výsledek. Škoda. ()

Jaro.Krafcik

Del Toro nesklamal a ani po opakovanom pozreti jeho purpuroveho vrchu nie som sklamaný. Pozrieť si toto na večer je skvelý nápad. Viac to bolo skôr také fantasy ako horor. Dobrý príbeh a ešte lepšie herecké výkony. Ja som s jeho filmami spokojný. 4* ()

Trapper33

Dlouho jsem neviděl film, který měl tak velký potenciál a nakonec byl tak špatný. Velká škoda, že se film trochu táhl a nedržel se více hororové, než krvavé a násilnické stránky. ()

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Hollywoodští skladatelé v Praze