Drama vychází ze skutečných událostí, které ve své autobiografické knize Podvodník popsal burzovní makléř Nick Leeson. Tenhle sympatický muž, který pracoval v singapurské pobočce prominentní londýnské banky Barings Bank, ji totiž dokázal svými obchody na burze úplně zničit. Ambiciozní Nick je svým způsobem finanční génius _ má totiž "čuch" na rozpoznání slabin elektronických peněžních transakcí a navíc velice rád riskuje. Tak se stane, že podlehne pokušení a vkročí do bludného kruhu odvážných burzovních operací bez vlastních prostředků, které mohou vynést spoustu peněz. Pokud však nevyjdou, položí na lopatky i tak bohatou firmu, jakou je jedna z nejstarších bank světa... (oficiální text distributora)

kodwin

Hodnocení píšu, když na druhém screenu koukám do svého portfolia na komoditní burze a docela prodělávám. Ztráty jsou součástí obchodování, ale musíte dělat stop lossy (zavírat ztráty na předem stanovené úrovni, kterou finančně unesete), což Nick přesně nedělal. Taky jsem to zrovna neuměl, ale poučil jsem se a pomohlo mi to k tomu, abych se tím mohl následujících pár let živit. Ať už to nakonec v budoucnu dopadne jakkoliv, byla/jsou to nejsvobodnější léta mého života. A koneckonců Nick nedopadl tak špatně. Knížka s jeho příběhem vydělala 200 000 liber a tenhle film, z něhož dostal podíl, sedm milionů. Upřímně, dalo se to natočit líp. Ale scénář je fajn, takže jsem snesl i to trochu "cheap" provedení. ()

Rathe

I když jsem občas neměl ani páru, o co teda v tom filmu jde, tak jsem si ho náramně užil. Tady ty burzy a makléřské branže šli jaksi mimo mě. Takže třeba když počítal na kalkulačce a vyšlo mu 50 mil., tak jsem nevěděl, jestli je v plusu a nebo v mínusu. Naštěstí mi přišlo, že s tím režie počítala a na většinu svých otázek jsem dříve či později odpověď našel. McGregor zde byl fakt super. Pěkná ukázka toho, že maličká lež vytvoří jen řetězec lží, ze kterých se už pak člověk jen těžko dostává. ()