Melinda a Melinda

Melinda and Melinda

Komedie / Drama

USA, 2004, 95 min

• xxmartinxx

Je bizarní, jak může být jeden film přepjatý a nedotažený zároveň. Allenův záměr je naprosto nedořešený a nevyužitý, pokud nepočítáme několik teatrálních výstupů. Zoufalé by to bylo na debutanta, co teprve u tak zkušeného režiséra! Hrozná ostuda...(26.8.2012)

Jeden z nejslabsich filmu, co jsem od Allena videl. Napad na zpracovani jednoho pribehu jako komedie i tragedie je sice fajn a i kdyz se bez nejaky vetsi logiky tyhle dva pribehy proplejtaj, clovek se v tom neztraci. Jenze problem je, ze kolikrat ta tragicka varianta zas tak tragicka neni a zaroven ta komicka neni tak komicka, takze to oboje vypada misty prakticky stejne. Navic ani jeden z tech pribehu cloveka poradne nezaujme a nenabizi nic originalniho. Vsechno to vlasne zachranujou jen herci, paradni Mitchell, Ferrell podavajici asi nejlepsi "nekomedialni" vykon, ale i ostatni. Akorat mi tu trosku chybel samotnej Woody, kterej by se sem hodil. Celkove jsem se ze zacatku docela dost nudil, nastesti ke konci uz film drobet nabral na obratkach a nakonec to na ty 3* bude.(25.5.2008)

• Slarque

Tenhle projekt mne celkem zklamal – nefunguje totiž ani jako komedie, ani jako drama. Radha Mitchell na mě působila schizofrenně, a proto se mi víc zamlouvaly výkony některých herců, kteří se vyskytovali jen v jedné linii, např. Chiwetel Ejiofor v dramatické a Will Ferrell v komické. Ten je také nejblíže tomu, co představuje klasický Allenův komediální rukopis. Ve výsledku je film průměrný, u Allena tedy podprůměrný, proto jsem se přiklonil k nižšímu hodnocení.(25.6.2005)

Konečně dostala Radha Mitchell pořádný prostor, aby se herecky trochu předvedla. Woody Allen jí dává šanci hned dvojí a Mitchell jí využívá vrchovatě. Allen se tentokrát rozhodl pro dva příběhy, které oba defakto pojednávají o tomtéž, ale jsou podávány jinými vypravěči. Tím na jedné straně vzniká dramatický, a na té druhé komediální příběh. Zároveň v tomto filmu Allen konečně našel plnohodnotnou hereckou náhradu za sebe a sice Willa Farrella, který se na sarkastické, neurotické a zmatkující Allenovo alter ego dokonale hodí. Ve výsledku dávám "pouhé" 4 jenom kůli tomu, že zpočátku ona dramatická rovina byla slabší, než ona komediální a snímek mírně zbržďovala v rozjezdu. Celkově za 4 1/2 hvězdičky...(24.3.2005)

• kingik

Velmi slabá komedie Woodyho Allena disponuje scénářem na hliněných nohách. Není divu, že herci jako Will Ferrell, Radha Mitchell nebo Amanda Peet se plácají v té změti nepřesvědčivých scén a chabých dialogů bez pevného středobodu. Je to nepovedený film.(19.1.2009)

• - Radha Mitchell byla v průběhu natáčení jediná, kdo měl k dispozici scénář celého filmu. Její kolegové znali jen scény, v nichž vystupovali. (formelin)

• - V snímke sa mal objaviť Robert Downey Jr., no nakoniec si Woody Allen musel poradiť bez neho, pretože hercova poistka bola po neslávnej minulosti príliš drahá. (classic)

• - Woody Allen měl napsaný scénář za měsíc. (formelin)