Melinda a Melinda

Melinda and Melinda

Komedie / Drama

USA, 2004, 95 min

• kingik

Velmi slabá komedie Woodyho Allena disponuje scénářem na hliněných nohách. Není divu, že herci jako Will Ferrell, Radha Mitchell nebo Amanda Peet se plácají v té změti nepřesvědčivých scén a chabých dialogů bez pevného středobodu. Je to nepovedený film.(19.1.2009)

Dráma verzus komédia.Woody vždycky zvládal obe a keď ho mám radšej v tej humornej polohe, dramatická časť snímku sa mi páčila viac.Postavy aj príbeh; v komediálnej u mňa vyhráva iba samotná Melinda - v obidvoch vedľajšia postava, trpiaca a tápajúca.Otvorená a prekypujúca životom... Určitá neosobnosť a vykonštruovanosť je voľným okom postrehnuteľná a tých záporov by sa našlo, furt je to ale Allen.O dve triedy popredu pred všetkými ostatnými (Dylan Moran odpustí), jediný kto už 50 rokov prevádza sám na sebe psychoanalýzu a my všetci sa pri tom výborne bavíme.Díky Bože že sa narodil ako neurotik.A díky aj za túto schizoidnú filmovú paralelu.Woody & Woody, bude žiť večne...(25.3.2013)

Už jen čekám, až bude sám mistr požádán některou z jihoamerických produkcí, jestli by jim nenatočil nějakou tu telenovelu. Ne, tak špatně samozřejmě Woody Allen skončit nemůže, ale zrovna Melinda a Melinda se dá považovat za takovou humornou a milou telenovelu pro náročnější. Vzhledem k tomu, jak jsem hodnotil některá Woodyho povedenější díla, musím dát jen za tři.(4.1.2008)

• iamek

Bohužel snad první Allenovka u které jsem si přál konec co nejdříve. Pohled na jeden příběh z pohledu dramatika a z pohledu komediálního tvůrce nevypadalo špatně, ale zpracování je mizerné. Ani herecké výkony nezaujali tak jak jsem čekal. Snímek nefunguje ani jako komedie a ani jako drama.(7.12.2010)

Upřímně musím přiznat, že jsem se tohohle filmu bál. Totiž, Woodyho filmy jedu pěkné od nejstarších po nejnovější a nikdy se nedívám, kolik který film zde má procent. Ale aby Woody měl dva roky po sobě filmy v modré rovině, to je (zatím) pouze u let 2003 a tady. A přitom (teď mě klidně ukřižujte) ani jeden z nich není špatný a navíc speciálně u tohoto snímku jsem hodně dlouho váhal nad 90 %. Melinda and Melinda je parádní a pro mě jeden z nejchytřejších Woodyho filmů, co kdy natočil. Ony to totiž nejsou dva rozdílné pohledy pouze na film a jeho zpracování (komedie vs tragédie) ale na život celkově a na lidi. A když se vám to rozleží v hlavě, tak zjistíte, že tento film opravdu má o čem vyprávět, je originální a nebýt jednoho momentu (nechci spoilerovat, ale v tragické rovině příběhu mi neseděl ten zvrat, u kterého mi přišlo, že je tam jen proto, aby tahle rovina měla ten konec, jaký byste u tragédie očekávali) tak jdu na 90 % bez mrknutí oka. Takhle "jen" 80 % s tím, že jsem si opět po dlouhé době potvrdil, že hodnocení na CSFD není vždy úměrné kvalitám daného snímku.(16.1.2013)

• - Woody Allen měl napsaný scénář za měsíc. (formelin)

• - V snímke sa mal objaviť Robert Downey Jr., no nakoniec si Woody Allen musel poradiť bez neho, pretože hercova poistka bola po neslávnej minulosti príliš drahá. (classic)

• - Radha Mitchell byla v průběhu natáčení jediná, kdo měl k dispozici scénář celého filmu. Její kolegové znali jen scény, v nichž vystupovali. (formelin)