Melinda a Melinda

Melinda and Melinda

Melinda a Melinda

Komedie / Drama

USA, 2004, 95 min

Škoda, že se na konci ti dva scénáristé nerozhodnou své příběhy propojit...(13.2.2011)

V životě nemůžeš jen třít lampu a přát si. Scénáristé jsou osoby, které si s divákem mohou dělat co chtějí. A s tímhle faktem si Woody vytvořil v úvodu filmu dvě subosobnosti, charakterizující právě jeho. Vždyť právě on dokáže z jediného námětu udělat jak velmi osobní a zneklidňující drama (nezamilovaně působící vztahy jsou daleko vřelejší než ty vysněné), tak romantickou komedii plnou nervózních poznámek a zmatených uvědomění. Will Ferrell je v tomto případě velmi věrná kopie Allenova mladšího filmového já a jeho slovní kulomet přesně sedí k obvyklému shazování nechtěných konkurentů. To jen dokazuje, že se Mistr poučil z toho, že není nutné obsazovat respektované divadelní či méně známé, ale o to cennější herce a že když najde talent v představitelích čistě komerčních, dopadne to dokonce mnohem svižněji.(4.12.2007)

A já si právě myslím, že Woody svoje alter ego ve Ferrellovi ani náhodou nenašel. Dvojitá Melinda určitě není Woodyho nejlepší film. Je příliš náročné se zorientovat v tom množství postav, které se objevují v příliš rychle střídaných dvou povídkách. Přiznávám, že Ferrella nemám rád, a i když tady nehraje špatně, fanoušek WA prostě musí vycítit, že sám režisér by tenhle post zastal líp (samozřejmě by oba páry a jejich známí museli být starší). Pak je tu ten záměr, vystavět jeden příběh tragicky a jiný komicky. Ano, spíš se o tom na začátku mluví a proto se to i čeká, já si ale myslím, že Woody se o to nepokoušel (alespoň doufám), protože ani jedná půlka moc vtipná není. Jestli někdo Woodymu vyčítá, že ve svých filmech omílá pořád to samé, měl by s takovou kritikou rozhodně začít u filmu Melinda a Melinda. A ještě jeden zajímavý fakt, Melinda kudrnatá mi hereckým výrazem hodně připomněla Ellen Page ve Woodyho Do Říma s láskou.(20.4.2013)

Tolik vynikajících herců v jednom filmu, to nemohlo dopadnout špatně. Woody Allen a jeho snímky šly vždy mimo mě, ale jejich kouzlu začínám pomalu, ale jistě, přicházet na chuť těmi, které se jeho zarytým fandům líbí nejméně. Radha je nádherná a skvělá, Will Ferrell se mi vůbec poprvé ukázal v roli, která se mi k němu hodí a potěšil mě a Chloë? Čím dál tím hezčí ..(18.7.2008)

Melinda a Melinda mi přišlo spíše jako nějaké režisérské cvičení, které sice Woody Allen docela zvládnul, ale nikterak výjimečně.(16.9.2008)