Melinda Sordino je mladá dívka chodící do deváté třídy. Nyní začal nový školní rok. Je samozřejmé, že nikdo se na školu netěší, ale ona obzvláště. Všichni její přátelé se k ní totiž po té osudné noci otočili zády a dívají se na ni skrze prsty. Dokonce i její nejlepší kamarádky, s nimiž se přátelila už mnoho let. Melinda je otřesená zážitkem a snaží se na to zapomenout a žít dál, jenže nic nejde tak lehce. Vzpomíná na ten osudový den, ve kterém se to všechno stalo, a vzpomínky vyplouvají na povrch. Ve škole se s ní nikdo nebaví, Melinda se zhorší v učení. Nejstrašnější na tom však je to, že její rodiče nic netuší a myslí si, že je vše v naprostém pořádku. Chudák dívka marně hledá někde oporu. (Ssimca)

stado

Zatím životní role pro nadějnou herečku Kristen Stewart. Pro tuto dívku mám velkou slabost a věřím , že jí čeká zářná budoucnost. V tomto filmu jí věřím každé slovo,gesto. Prostě vše. Změna oblíbené bezproblémové divky v uzavřenou nemluvící bytost, kterou nikdo nechápe. Dokonale zahrané. Je to takové one girl show. To měl být oskar. ()

BeaVV

Pravdivý pohlad aké dokážu byt deti kruté. Zas na druhú stranu ak by tu nehrala Kristen neviem, či by som dala 4 aj ked film ponúka zopár momentov na zamyslenie. ()

Naranyan

Filmy o delikátních záležitostech, těch nejsilnějších emocionálních životních zážitcích mají nelehkou úlohu hned ze startu. O to radostněji přivítám snímek, kterému se výše zmíněné úspěšně podaří. Tady v podstatě končí má vyjadřovací schopnost, zbytek by byl strojený promluv typu Vesmírná Odysea. ()

Lightebony

Myšlienka filmu ma oslovila , keďže obeťou sa môže stať každý. taktiež výber hlavnej hrdinka napodiv trefný . Z môjo pozorovania Kristen je idealna na hranie znasilnených , postihnutých , alebo proste asocialov / Twillight/ keďže nemusí toho veľa povedať a jej pribrzedný vzhľad len dotvára charakter postavy . 70% ()

Mark1983

Tohle po pravdě řečeno není film na zabavení,ale na zamyšlení,což se jedná o psychologický snímek,který stačí být viděn jen jednou. ()

ReTeZa

Žádné velké zvraty... od prvních náznaků už je zcela jasné, co se stalo...Takže dobré, ale dobré není vynikající... ()

anaad

Pomalu a celkem klidně budovaný příběh o dívce, která se musí vyrovnat s traumatickým zážitkem i odmítáním svého (nic netušícího) okolí. Psychologický film s výbornou Kristen Stewart. 4,5 ()

leonskennedy

Kristen Stewart jako školačka,ješte předtím než natočila Stmívání!A dokazuje stejně jako v The Runaways že hrát umí.Tento film stojí hlavně na jejím výkonu,lepší tři. ()

Pattrick

Je vidět, že to režírovala ženská ruka :) .. Příjemné, plynulé a bravůrně sehrané drama o znásilnění a jeho vypořádání. Je opravdu možné, aby se s tím 14 letá holka takhle vypořádala? Co celý film drží nad vodou, je opravdu EXCELENTNÍ VÝKON Kristen, protože bez ní, by to byla tuctová podívaná, ale takhle sugestivně zahranou dramatickou postavu se jen tak neuvidí a na 14 let opravdu tleskám.. ()

ZzB

No tak to teda né! Takovej sestřih z Beverly hills... říznutej pěknou Kirsten, za kterou je ta jedna hvězdička... ()

ghostwo

Viděl jsem za poslední dobu spoustu rádoby velkých filmů, rádoby kino hitů, za miliony dolarů. Tenhle snímek ale strčí většinu těchto filmů (levou zadní) do kapsy. Nic moc nového snímek nepřináší, ale je natočen citlivě a vše do sebe zapadá.Postavy, například učitelů, jsou dobře vykresleny a všichni asi víme co tím chtěli autoři říct. Všichni jsme se s takovými setkali. Prostě se zadařilo, to se někdy stane, zvlášť když člověk nemá moc velké ambice. ()

Kstew4ever

Je vidět že Kris je opravdu skvělá herečka. Tahle role jí sedla jako ušitá na míru. Opravdu skvělej zážitek z filmu. Příběh byl opravdu poutavý takže donutí i více náročnější diváky dokoukat do konce. 5* ()

momii

Jeden z těch filmů u kterejch si říkám - POMOC, je mi z tebe trapně ty bezmimická blbko.Špatnym způsobem sentimentálni hovadinka o slaboučký introvertní holčičce obsazený Stewartuvou, která naprosto přesně pasuje do těhle odporně nudnejch snimků. ()

saltigrade

Kristen Stewart jsem poprvé pořádně zaznamenala v The Runaways, kde věrně kopíruje Joan Jett. Řekla jsem si, že by to byl další skrytý talent s více kvalitními filmy, ovšem na veřejnosti známý pouze upíří ságou Twilight? Nespletla jsem se. Téma filmu Speak není zcela originální, ale samotná Kristen se role vyoutované dívky zhostila skvěle. Sledovat její osobní boj, uzavřenost a postupně odkrývat pravdu mne neskutečně obohatilo. Na konci filmu jsem si neustále opakovala, ať se tohle nestané mé dceři a měla na krajíčku...a to děti ještě nemám! ()

Isabella.M

Film, ktorý ma presvedčil, že Kristen Stewart má herecký talent. Škoda len, že Twilight jej umožňoval prejaviť z neho tak málo, ale po zhliadnutí „Speak“ musím uznať, že to evidentne nebola z väčšej časti jej chyba. Úloha znásilnenej tínedžerky jej výborne sadla, rozhodne som verila jej „tichému utrpeniu“, ktoré sa plížilo a presakovalo celým filmom s každým odhaleným „flashbackom“ z minulosti. Posledný kus skladačky vyvrhne nakoniec na povrch celú nepríjemnú pravdu... ()