Poslední eskorta

TV spot

Dvojice cynických poddůstojníků amerického námořnictva Buddusky (Jack Nicholson) a Mulhall (Otis Young) dostane za úkol eskortovat řadového mariňáka Larryho Meadowse (Randy Quaid), odsouzeného k osmi letům za mřížemi, z norfolkské námořní základny do námořního vězení v Portsmouthu. Mladý rebel ale vzbudí u svých starších kolegů sympatie a Buddusky se rozhodne udělat z cesty na sever jeden velký mejdan. Ve Washingtonu trojice jen o vlásek unikne rvačce v baru, pokochá se památkami hlavního města a pak se opije v hotelovém pokoji. V New Yorku se střetnou s mariňáky ve veřejné umývárně a zúčastní se setkání náboženského kultu, po kterém je v Greenwich Village vyzvedne dívka, s níž si zabruslí v Radio City. A v bordelu v Bostonu seznámí Buddusky s Mulhallem svého zajatce se sexuální přívětivostí prostitutky... (Cinemax)

italka63

Vážně velmi zajímavá hořká komedie ze sedmdesátých let o tom, jak se coby mladinký mariňák dostanete do vězení ani nevíte jak a přidělí vám doprovodnou eskortu: k doprovodu do místa určení k výkonu trestu. Jenže jeden z nich je přezdívaný Drsňák v podání okouzlujícího Nicholsona, který se s kolegou rozhodne, že než vás na těch osm let zavřou - pokus o vyloupení pokladničky se 40 dolary, jenže ony byly pro sirotky a na to se dívá jinak- ukáže vám život se vším všudy. A tak tahle skvělá pětidenní cesta začíná.....ale do místa určení to stihnou:-) Náramný film a skvělé čtyři hvězdy. ()

Sheldra

Příběh je v podstatě "o ničem": dva mariňáci převážejí jinýho mariňáka do lochu, přičemž ti dva jsou zkušení pardálové a ten jeden je tak neskutečnej trouba, že ani nemá pivku na kapitána, kterej ho poslal za mříže v podstatě za nic. To ty dva odzbrojí, a tak si řeknou, že chlapce trochu připovzdělají, ať si ještě užije. Cestou se jim stane pár věcí, na kterých není nic extra zajímavýho. Co ale zajímavý je, že to všechno bezvadně funguje, a tak jsem se u toho nenudila ani vteřinu. Jack Nicholson a Otis Young (koukám, že ho někdo zapomněl uvést v obsazení, i když je to jedna ze tří hlavních rolí :-) jsou neskuteční sympaťáci, Randy Quaid toho naivního hňupa hraje na jedničku. V téhle společnosti se skvělým scénářem a citlivou režijí Hala Ashbyho se to prostě eskortuje jedna báseň. ()

Martin741

Dobra dobova konzervacka a nieco ma do seba aj rebelantstvo Jacka Nicholsona /Prelet nad Kukaccim Hnizdem, Osviceni/. Nema to dej, ale dialogy su dobre a maju v sebe kus humoru, tak to je u mna plus filmu. Kulisy tiez dobre, priemerne exteriery su na urovni. Prave som pochopil, preco Nicholson prerazil az roku 1975 s Preletem. : 60 % ()

exitak

Jednoduchý příběh ale fakt jsem se bavil. Jack Nicholson předvádí herecký koncert drsňáka. A film nenchá člověka oddychnout. Jestli se chcete královsky pobavit, tohle je jasná volba! ()

danecek24

31. Zlatý Glóbus za rok 1973 - nominace (2) - Nejlepší herec (drama) - Jack Nicholson, Nejlepší herec ve vedlejší roli - Randy Quaid ()

Mylouch

Příliš dlouhá etuda (volný sled scének) s poučením z někdejšího mocnářství, že eskorta bez nasazenejch bodáků nemá význam a na nádraží není radno zmeškat odjezd vlaku. To by se u regimentů trpět nemělo. ()

dr.fish

Švejkova budějovická anabáze, eskorta do Písku s ožralým závodčím- to je přesně to, co možno viděti i v tomto filmu. Jen s tím, že děj je rozvinut a eskortovaný mladík není Josef Švejk, ale nezkušený trouba, kterého ale jeho strážci dozorci řádně zaškolují. Samozřejmě, že se všichni skamarádí a do basy ho pak nevedou zrovna rádi. Ale to už je život...80% ()

Wallas

Jack Nicholson hraje velice podobné charatkery ve většině filmů do kterých je obsazen a umí to opravdu dobře. ()

PetrPan2

Musím říct, že tenhle snímek funguje dobře sám o sobě, ale skvělý Jack Nicholson jej posouvá ještě o stupeň víš... ()

Brain-D

Úsměvné drama o dvou námořnících, kteří mají dovést vězně z místa A do místa B a mají na to určitý čas. Ten čas pěkelně využíjí a udělají vězni (extra slušňákovi) pořádnou radost. Všichni tři se skamarádí a budou si jenom užívat hl. díky drzému Jacku Nicholsonovi. ()

Autogram

Aj keď je to eskorta väzňa, nazvime ich veselou partiou námorníkov, sa premiestňuje z miesta na miesto, robí vylomeniny a všeobecný bordel. Ten skutočný bordel aj navštívia, nováčik získa pár zážitkov a uvidíme pár chabých fórikov (sklenené oko). Nakoniec zakotvia tam, kde majú, ale nie je to žiadna extra zábavná jazda. Aj Jack Nicholson má svoje slabšie chvíľky a tu asi scenár nevydal na lepší výsledok. ()

Sdoom

Na pomezí mezi 3 a 4 hvězdičkami. Chybí zde nějaké pamětihodné scény či hlášky, které by okořenily docela dobrý scénář a herecké výkony, zejména Jacka Nicholsona. (HDrip, orig.) ()

Han22

Kurvadoprdele to byl sprostej film :) Dabéři z ČT si v roce 2000 dali opravdu záležet a všechna čest :) Jinak Poslední eskorta je jeden z těch slavných filmů, na které jsem se moc těšil. Je to o dvou zkušených námořnících, kteří eskortují mladého námořníka do vězení. Ten je kleptoman a životem nepolíbený mladík, který má tu smůlu, že zkusil ukrást peníze manželce velitele a vyfásl 8 let. Plán rychle ho odvézt a užít si volna se tak mění na to, že mu ukazují o čem je život. Pivko, dobrý jídlo, hipís, tráva, balení holek, rvačka či bordel. Nicholson si to dává opět na 200% a řádí jako frajer, drsňák, hláškař a učitel, ovšem začínající Randy Quaid jako chlap jak hora a přitom naprosto naivní neviňátko je taky skvělý. Otis Young je tam spíše do počtu. Je to takový ten žánr, o který se marně snažíme my - celou dobu se člověk výborně baví a přitom pod tím se odehrává solidní drama o kterém víte, že nedopadne dobře. Vyústění v tom jak se zachová jedna z postav mě to dost zkazilo, proto jen 4*, ale hodně silné. ()

Zagros

Děj filmy Poslední eskorta je prostý. Dva mariňáci mají eskortovat jednoho vojína do vězení, které je vzdálené několik dnů v jiné části Spojených států. Divák sleduje jejich cestu, při které rozkrývá důvody vězení i charaktery všech tří vojáků. Když eskorta zjistí, že šlo o vcelku banální krádež, za kterou mladý vyfasoval osm let, upraví své plány a cestu si snaží užít. Pět dnů na převoz se tak mění v trpké loučení se svobodu, filozofování o životě, svobodě, armádě apod. Největším přínosem snímku jsou uvěřitelné charaktery. Jack Nicholson, Otis Young i Randy Quaid to zahráli přesvědčivě a jejich dialogy… a občas jen blbé kecy, jsem jim věřil. Přesto mám neodbytný pocit, že kdybych film neviděl, o nic bych nepřišel a pravděpodobně na něj brzy zapomenu. ()

Schuldiner

No.. já se skvěle bavil !!! Podle mě - parádní a trochu zvláštní komedie... Skvělej drsňák pruďas Nicholson :-) Ten mě prostě bavil celej film! Ale všichni tři hlavní aktéři byli dobří.. Pro mě nečekaně zábavný film! ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman