Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

bublajsa

Mám ráda hlodavce a potkany, mám ráda modrou barvu a jídlo a mám ráda dokonalý animáky. Co víc si přát? Remy je můj hrdina, kam se hrabe Spláchnutej. ()

depony

Všichni o tom pěli chválu. Proto jsem si nechal prostor pro uklidnění vod a rozhodl se, že se na to podívám v klidu. Moc klidný jsem ale nebyl. Začátek vypadal jako "parodie" na Parfém: Příběh vraha, ale pak už šlo jenom o akci, vtip, gurmánské zákoutí, lásku, intriky a hlavně o vaření. Jako kuchařský antitalent jsem neustále povzbuzován citátem: Každý může vařit! :) Beru si to k srdci. Krásná animace, sympatický hlavní hlodavec-hrdina, hromada ideálů, naštěstí málo poučování a tak mne tato animovaná filmová záležitost pohladila po duši. Plný počet! ()

fannah

Při shlédnutí animáku Ratatouille si uvědomíte, že existují dva druhy animovaných filmů. Ty které proletí okolo Vás a ani si jich nevšimnete a ty, na které budete vzpomínat hodně dlouho. Pro mě jasnou jedničkou byl od roku 2003 film Hledá se Nemo. Až do dnes, kdy jsem viděl Ratatouille - film, který se pro mě stal nejdokonalejším animovaným filmem všech dob. ()

ladko

"Anyone can cook."To je síce pravda lebo aj ja viem variť, ale...Nechápem to hodnotenie, ani raz som sa nezasmial a keď to porovnám napríklad s Nemom chce sa mi dať odpad...Áno, animácia bola pekná, ale mne to teda nestačí. ()

zdepapepa

Pixar opět přeskočil s mohutnou rezervou vlastnoručně nastavenou laťku, měl-li bych použít tuhle atletickou terminologii. Je těžké tomuto filmu něco vytknout, nejenže jsou tu naprosto nabouchané vizuály, neklišovitý (!) scénář, všechny postavy sympatické, jídlo díky kterému jsem málem snědl vlastní monitor a vůbec je toho příliš mnoho co by se dalo popsat. Jedinou výtku jako správný čecháček mám ale, že námět sebrali Honzovi Pinkavovi. ()

Cimr

Jak uvařit správný animák? Vezmětě sympatickou postavičku, přidejte neokoukané prostředí a úchvatnou grafiku, okořeňte vtipnými i dojemnými momenty a nakonec - samozřejmě happy end! Je to jednoduché a zaručeně to divákům bude chutnat. Důkazem je studio Pixar, které podle tohoto osvědčeného receptu vaří už několik let a přesto do jejich restaurantu přijdu příště zase. Je to sázka na jistotu. ()

Zayl

Rozhodně nejlepší animák roku 2007. Pixar zkrátka ví, jak "uvařit" dojemný příběh s chytlavou atmosférou a skvělým realistickým zpracováním. Celé to působí tak mile, až to pohladí na duši. Pochválit také musím český dabing, který se mi výjimečně líbil. ()

mis-ko

Neviem ako v origináli, ale v dabingu mi to prišli príliš ukričané. Kričali tam všetci pri každej možnej príležitosti a najviac hysterka Colette. Asi si to už nepozriem. ()

LINKIN

Larousse je utečenec z odboje. - Jakého odboje? - To neřekl, asi nevyhráli. Chválit kvalitu animace u Pixaru je nošením dříví do lesa a než Pixarovce někdo překoná, to dřív ženský pochopěj fotbal a naučej se řídit. A přesto všechno, sázka na jistotu jim vždycky vyjde. Roztomilej, nenáročnej a lehce moralizující mainstream, kde si myšákovi oči podmaněj nejedno dítko a kde i dospěláci budou mít na kahánku. Jedná z mála jistot v současném filmovém světě se jmenuje Pixar. ()

Adman

Moc mě těší fakt, že Pixar a tvůrci animovaných filmů vůbec, kladou takový důraz na příběh. Někomu by se zdálo jednoduché tvořit animované filmy s pocitem, že kvůli skvělým 3D modelům a vypracovaným scénám se film musí líbit každému. Dost podobné kafe jako u akčních filmů. Čím více vybuchne aut, vrtulníků a letadel, čím více shoří domů, budov a mrakodrapů a čím více výbuchů tím lépe? Otázka pro nás pro všechny a já bez váhání odpovídám ne. První animovaný (kompletně vytvořený na počítači) celovečení film na světě z roku 1995, Toy Story - Příběh hraček má dokonalý příběh a myšlenku. Od té doby jsou to naprostí mistři v oboru, což dokazují v jednom díle za druhým. Ratataouille pojednává o zvláštním přátelství krysáka Remyho a potomkem slavného majitele nejlepší Francouzké kuchyně a restaurace v Paříží, Augusta Linguinima. Příběh je tak krásný, že více o něm prozrazovat nebudu. Plný hezkých zvratů, překvapení a dojemných vyřešení. Musím podotknout, že si tvůrci velice vyhráli i s hloubkou ostrosti, dosáhli úžasných výsledků. Jediné co snad mohu vytknout je fakt, že před filmem presentovali dost záběrů z filmu v podobě mnoha trailerů a v neposlední řadě i protipirátský spot Ratatouille. Výsledkem je vytržení z příběhu pokaždé když vidíme onen okoukaný záběr (jestli to jen není promítačský syndrom, bůhví). Už kvůli krysí mimice to musíte vidět. _P.S.: Nechoďte do kina s prázdným žaludkem jako já, umřete hlady! ()

Wysch

Přistupoval jsem k tomuhle animáku s mírným odstupem, neboť animáky k mým oblíbencům nepatří. Ale Ratatouille všechno mění. Skvělá, ne-li přímo dokonalá animace mě vtáhla do křesla, ale co víc, tohle je snad jediný animovaný film, u kterého jsem uronil slzičku. Neboť scénář je velice inteligentní a obstál by i ve srovnání s "áčkovými" hranými filmy a myslím, že námětem je tenhle film jedním z nejoriginálnějších za poslední dobu (ač je tu staré pradávné "z chuďase králem"). Příběhu nechybí vtip, zvraty, sympatický hlavní hrdina (který v podání Remyho opravdu válcuje snad i všechny hrané charaktery), detailní animace spolu s inteligentním a svižně odvyprávěným příběhem (ty dvě hodiny v křesle jsem ani nepocítil) vytvářejí opravdu nejlepší animák, co jsem viděl...a rozhodně jeden z nejlepších filmů posledních let. Alespoň pro mě. [Deset let poté] se v podstatě nic nemění. Jen to, že za těch deset let jsem i díky Remymu proklouzl víc do žánru animovaných filmů, a to i dál na východ. Přese všechny ty úžasné animáky, které jsem za těch deset let viděl, je Ratatouille jeden z nejlepších animovaných filmů ever a imho si zaslouží místo v dějinách kinematografie. Stojí možná za zamyšlení, zda by v roce 2018 a dál nestálo za zváženou se vrátit k animákům se stejnou duší, jakou měl krysák Remy. Letošní / loňská Coco se o to pokusila sympaticky, ale krysák je jen jeden. ()

havLord

To, co se před vašima očima odehrává, je nevyslovitelně krásné, uchvacující, očipřecházející, dechberoucí a já nevím co ještě... Je to jako exploze chutí, kterou nám Remy ve filmu popisuje a z Ratatouille je obrovsky cítit, že tvořit u Pixaru film je především zábava a čirá radost (ano, jsem si vědom lacinosti této věty)... Narozdíl od předešlých Aut, nebo Příšerek, se však nebudete řehnit na plné kolo. Ratatouille není o jednorázových gazích, ale je napěchován velmi milou atmosférou, která je vytvořena kolem vztahu mezi jednou malou krysou s velkým snem a velkým nemehlem s velmi malým smyslem pro vaření... Pixar tak veleúspěšně obhajuje první pozici na poli tvorby animovaných filmů vůbec. ()

Tayen

Možná, kdyby film přišel před ubíjející vlnou počítačem animovaných filmů, řekla bych, že Ratatouille je brilantní a že něco podobného moje bránice potřebovala. Bohužel dnes je těžké přijít ,mezi mluvícími zvířatky, roboty a příšerkami s dobrým srdcem, s něčím originálním a neotřelým a jedna krysa v kuchyni na tom nic nemění. Film představuje polévku, která chutná dobře; přidalo se nějaké nové koření, ale základ je pořád stejný. ()

Praxis

Naprosto parádní Pixarovka, která zahřeje na duši i na těle. Přiznám se, že při sledování jsem měl dost velké chutě na spoustu dobrůtek. Příběh o bizardním přátelství člověka a krysy, která má sen vařit v luxusní restauraci, což se mu nakonec vyplní. Doporučuji všem milovníkům přírody i milovníkům dobrého jídla. ()

Malýprinc

Snad jediný animák, při kterém jsem na konci zamáčkl slzu. Skvělý scénář zkloubený s výborně vybaným dabingem dělá ze snímku jednu z mých top srdcovek. "Surprise me!" ()

Lukrecie

"Život je změna. A můžeme ho víc či míň ovlivnit. Je jen na nás, jak se rozhodneme." .... Byla jednou jedna ambiciózní krysa...... ;) :D ()

sta

technicky sice dokonalé, ale u Ratatouille jsem si pořád říkal, že by Pixar už měl zkusit natočit "něco jiného".. všechny snímky jsou tak nějak jinak stejné.. ale je mi jasné, že obdobný projekt je natolik časově a finančně náročný, že experiment by byl snad až příliš velký risk, takže se asi ničeho takového nedočkáme..nejvíc mě pobavil kraťas Lifted, který byl před projekcí hlavního snímku ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)