Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

Chermy

Možná jsou tři málo, vzhledem k tomu, že Ratatouille je mnohem kvalitnější než drtivá většina dnešní digitálně animované produkce.....kvalitní, je ale jediné pozitivní slovo, které bych s touhle pohádkou spojil....a to je trochu málo. Ničím mě to pořádně nezaujalo ani nepobavilo...a když to srovnám s Divokými vlnami, nebo Úžasňákovými, nemůžu hodnotit výš ()

Xquick

Od filmu jsem na zacatku nemel temer zadna ocekavani, recenze jsem necetl a hodnoceni jsem neznal. O to vic me pribeh kucharicka dostal, pobavil, dojmul a prekvapil :) . Dokonala animace, vybrousene detaily, velice nevidany a originalni pribeh, proste hodina a pul vyborne zabavy. Film vazne doporucuju - vybocuje z rady !!! ()

svik

Velice pěkné, zábavné avšak krátké, ale v tom byla i krása. Prostý příběh malého myšáka. Na mne zde bylo moc limonády, jinak naprostá dokonalost. ()

M.Macho

Dlouho se mi u filmu nestalo, že bych u něj dostal až říkajíc hladovou touhu... Gratuluji mistře šéfkuchaři Birde... ()

villon17

Mé předsudky o neoriginální pohádce se rychle rozplynuly. Srdečně jsem se pobavila (zvláště při Linguiniho výrazu v brýlích), i když nápaditosti přeci jen něco chybělo. Soudržnost krys mě téměř dojala a Egův postoj jakbysmet. Jed na krysy ale stejně nevyhodím:) ()

corpsy

Animák s veľkým srdcom, s milo realisticky nerealistickou animáciou a vtipnými, skvelo vypointovanými situáciami. Síce nie dokonalé, ale zábavné a s nadhľadom. ()

zablaga

Čarovná rozprávka, zo sympatického prostredia, so skvelými postavami. Je to veľmi rozprávkové, vtipné a nápadité. Moja obľúbenkyňa samozrejme za 5! *;) ()

Marek1991

Jednoduchý príbeh, jedlo a ukecaná rozprávka s myšami. V niektorých častiach ma to nudilo alebo skôr ubíjalo, lebo charaktery postáv ma ničím neprekvapili, akurát to malo zaujímavú peknú farebnú animáciu, ale dej ako taký ma sklamal. Nielen, že je predvídateľný, ale neprínáša ani nejaké mimoriadne prvky. Tiež nešikovný chlapec a priam chlapčensky a drzo sa správajúce dievča v poslednej dobe je stále častejšie vídať vo filmoch, či rozprávkach a občas mi to nesadne, podobne ako tu. ()

liquido26

Řekněme, že 4,5. Animace byla úžasná, příběh vtipnej a konec pěknej, ale myslím si, že hodina a tři čtvrtě je na animovanej film trochu zbytečně moc. ()

sidzej

Nemať tento animák na DVD by bol hriech. Len to čakanie........dúfam že Akadémiu nenapadne nejaká chujovina a nedá oscara animáku ktorý si ho nezaslúži (ako príklad za všetky: Happy Feet vs. Autá) a Pixar sa dočká zaslúženej oscarovej odmeny. 95% ()

curunir

Časopis BLOKBASTER 05/2007: ,,... V trbách Ratatouille asi naozaj nemá šancu (myslí sa Shrek 3), a pochybnosti sa šíria aj o kvalite samotného filmu. Začal ho totiž nakrúcať celkom iný režisér a po tragických výsledkoch jeho počítačovej práce Pixar rýchlo nasadil Brada Birda, zodpovedného za jeden z najväčších skvostov štúdia, oscarovú Rodinku Úžasných..." __ Tu je naozaj zrejmé, že nič netreba podceňovať dopredu. Film som vzhliadol až po nesmiernych ováciach označujúce ho za najlepší animovaný film všetkých čias, a musím priznať, že príbeh malého potkanieho kuchára nemá naozaj ďaleko od tohto titulu a bol som ním úplne unesený. Celý film má výborný spád, šmrnc, vtip, okrem toho je okorenený výborným scenárom a prvotriednou Pixarovskou animáciou. Neopomenuté nemôžu ostať ani jednotlivé postavy, resp. aj ich nadabovanie. Skvelo je vystihnutá postava kritika Antona Ega (Peter O´Toole), taktiež aj šefkuchár v podaní Ian Holma, potkan Emil a samozrejme kuchárik Remy v hlavnej úlohe. Za najlepší animák minulého roka som doteraz považoval Simpsonovcov vo filme, ale Ratatouille im toto prvenstvo so šarmom prebral a myslím, že neostane iba pri oscarových nomináciach, minimálne v kategórii najlepší animovaný film. A keďže ,,variť môže každý", myslím, že sa dám na varenie. ()

ConanVJ

Pěkný a hlavně originální animák, který mě příjemně překvapil. Animace je parádní, hudba se k filmu hodí a příběh zajímavý. Za mě 80% :) ()

spaceboyCZ

Nejlepsi pocitacovy animak roku? (ano, zamerne pocitacovy, abych do toho nepletl Simpsonovy :)) Ratatouille! Na tento film jsem sel s prumernym ocekavanim, dalsi Uzasnakovi, dalsi Straspytlik, dalsi Priserky, zmixovano do jednoho. Pletl jsem se a to hodne. Tohle je proste BOZSKY UZASNE ROZTOMILY film. Ano, slovo Roztomily ho vystihuje dokonale. Hledat na tomto filmu chyby nema vyznam, nejsou tam. Od pocatecni uvodni televize az po konecny zaber na restauraci 2v1, proste to funguje. Nejvic se mi libila komunikace krysa - clovek. Remy opravdu umi krasne kyvat hlavou :D. A ty roztomile vyrazy, no naprosto jsem se v kine rozplyval. Cesky dabing taky vyborne zvladnuty a skvele vybrani dabingovi herci (Chantal Poullain v pocatku naprosto presne vystihla svym hlasem a prizvukem atmosferu, ktera Vas ma naladit; pres Martina Pisarika jako Remyho az po radoby zlovestneho Jana Preucila v roli kritika jidel Egoa). Nehlede na hudbu, ktera film skvele doplnuje. Tento film si me ziskal na 100%. ()

Kryton

Pixar na hrad! Nezasmal jsem se vyloženě ani jednou , ale vše vykoupí vynikající příběh a animace! Nebýt Pixaru tak animáky z posledních let jdou postupně lineárně s kvalitou dolů. ()

bloom

Je s podivem, že to co si představuji pod pojmem "atmosféra Paříže a Francie vůbec" mi po Amélii z Montmartru nabídl zrovna americký animovaný film. Na druhou stranu se mi nepřipomněla Paříž, tak jak ji známe z francouzských filmů, ale spíše romantickou Paříž ze starých komedií s Audrey Hepburnovou (mimochodem na Odpolední lásku je tu jeden moc pěkný odkaz). Na druhou stranu Linguini mi trochu připomínal zmatené hrdiny Pierre Richarda a Šprclík reinkarnoval naturel a některá gesta postav Louise de Funése (což ani tvůrci nepopírají). Prostě Brad Bird se podobně jako v Úžasňákových vrací do starých dobrých časů, nesnaží se o laciné podbízivé gagy a navíc "poselství" z filmu zdaleka lacině nevyčnívá, jak se tomu často u některých podbných filmů stává. Samostatnou kapitolou pro sebe je pak povedený český dabing. ()

ledzepfan

Sakra-kdo by kdy řekl, že bláznivý animák o kryse, která vaří v restauraci pod čepicí netalentovaného kuchtíka může takhle dobře fungovat, být vtipný a navíc i chytrý???Světe div se-funguje to, je to krásně/lehce vtipné a např. ta Egova kritika kritiky na konci je až překvapivě pravdivá........třetí Toy Story to sice není ale někde mezi čtvrtou a pátou hvězdičkou to má své pevné místečko ;) ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)