Plukovník John Matrix opustil speciální elitní jednotku a nyní žije se svou dcerou Jenny na venkově. Na jeho usedlost přilétá generál Kirby a varuje ho, že ho chce kdosi zabít. Johnův bývalý kolega z jednotky, kapitán Bennett, kterého John kdysi vyhodil, se mu chce pomstít, a proto se spolčil s diktátorem Ariusem z latinskoamerického Valverde, který žije v exilu. Arius chce znovu své zemi vládnout a připravuje puč... Bennett nechá unést Johnovu dceru Jenny a Matrixe zajme. Pak mu sdělí, že dceru dostane zpět, jen pokud odcestuje do Valverde a zabije současného prezidenta... Než letadlo vzlétne, zabije Matrix svého hlídače Henriquese, vše nastraží, jako by Henriques spal  a vyskočí z rozjíždějícího se letadla. Na záchranu Jenny mu zbývá necelých jedenáct hodin, než letadlo doletí do Valverde a povstalci se dozvědí, že z letadla utekl. Bennet a Arius odvezou Jenny do vily na nedaleký ostrov, kde ji vězní v uzavřené místnosti. Jenny se pokouší dostat z pokoje ven a a povede se jí to. Začne z vily hledat cestu ven... Matrix mezitím s pomocí letušky Cindy, která se mu na letišti připlete do cesty, zabije nejprve Sullyho, který z letiště monitoroval jeho odlet. Najde u něj klíč od motelu a se Cindy jdou pokoj prohledat. Tam je najde zabiják Cooke, kterého však Matrix přemůže. V jeho autě najde účtenku od pumpy, kde tankují soukromá letadla. Matrix se Cindy odjedou do skladu pohonných hmot, kde zastihnou povstalce chystající se na převrat. Podle mapy zjistí, kam Bennetř s Ariusem odvezli Jenny. Matrix se vloupá do obchodu se zbraněmi, ozbrojí se a odlétá i se Cindy hydroplánem na ostrov. Pak jde hledat Jenny a Cindy se má snažit spojit s generálem Kirbym... Mezitím na letišti ve Valverde přistává letadlo s mrtvým Henriquesem a povstalci zjistí, že Matrix na palubě není. Okamžitě vyrozumí diktátora Ariuse. Matrix ale pobije celou posádku, která střeží vilu, uvnitř se střetne s diktátorem Ariusem a také ho zastřelí. Kapitán Bennett zatím hledá Jenny, která se skrývá v podzemí vily. Dostihne ji, vezme si ji jako rukojmí a postřelí Matrixe. Matrix ho žádá, aby jeho dceru pustil a vyzve Bennetta ho na souboj... (TV Prima)

WolfR

Hladina testosteronu zde vylétla na maximum. Tohle je jeden z těch bijáku, kvůli kterým rádi vzpomínáme na osmdesátky jako na dobu napumpovaných svalovců, kteří kosí vše, co jim přijde do cesty. Akční klasika s nesmrtelným Arnoldem, 5 hvězd. ()

dr.fish

Jako tady se nedá dělat nic jiného, než ve stoje tleskat. Při sledování Komanda mi v hlavě vyvstane obraz všech těch Bláznivých střel, Žhavých výstřelů a dalších parodií, a slije se s tímto majstrštykem v jeden proud srandy. Nevím co je lepší, jestli ty parodie nebo originál, ale je to hlína...85% ()

KajusaK

Akčňáky moc nemusím, ale tohle je jedna z mála výjimek co mě opravdu bavila. Arnold byl k sežrání, Alyssa úžasná. 4* silné. Občas napínavé, docela pěkné efekty vzhledem k datu výroby. "Pustil jsem ho" :D) ()

campix

I can't believe this macho bullshit. Tak tohle je přesně věta, která ve filmu zazní a perfektně shrnuje celé Komando. Absolutně nechápu, co se to přede mnou stalo. Bylo to strašně hloupé, šablonovité, bez nápadu, ale zároveň mě to neskutečně bavilo. Svižná akce, hláškující Arnold, co víc potřebujete. Příručka pro tvůrce akčních filmů a ultimátní kultovka zároveň. ()

otík

Můj oblíbený film s Arniem. Žeru na tomto filmu vše - od akce přes suchý humor až k hudbě. Hlášky jako "Vezmeme si Cookovo auto, už ho nebude potřebovat" nebo "Zbylo na nás něco, Johne?" "Jen mrtvoly" a hlavně "Slíbil jsem, že tě zabiju jako posledního - lhal jsem!" jsou naprosto úžasné. Je mi jasné, že filmařsky je to totální hovadina, ale pro Arnieho fandu je tento film přímo relikvií. Jen škoda, že na originálce je jiný dabing než ten, který běžel při filmu na Nově - pár hlášek tam je změněných a to je velká škoda. Spíše doporučuji film si nahrát z Tv než kupovat originálku. Co se týká dabingu, existují tedy tři verze. Na originální VHS a DVD je původní verze (otřesná), kdysi uvedená na Nově (nejlepší hlášky, dnes asi už nesehnatelná) a poslední verze je z roku 2006 namluvená pro Primu (Arnieho mluví Pavel Soukup, kvalitní verze, hlášky ale podobné přesnému překladu a méně vtipné než na nováckém dabingu, přesto velmi ucházející verze). PS: pro milovníky skvělých hlášek vybírám ty opravdu nejlepší z nováckého dabinku (asi rok 1994). 1. „Už jsem si myslel, že mě minete.“ „Neboj se, nemineme!“ 2. „Víš co je na něm nejlepší? Ta cena!“ 3. „Johne, máme problém.“ 4. „Po větru? Myslíte, že má někdo takovej čich?“ „Já ano.“ 5. „Co vy na to?“ „Tohle.“ prásk 6. „Vzpomínáte si na mě, plukovníku?“ „Vzpomínám, dobytku.“ 7. „Rozumíte mi?“ „Jdi do hajzlu.“ 8. „Když jsem zjistil, že jde o tebe, řekl jsem, že to udělám zadarmo.“ 9. „Vrátím se, Bennette.“ „Johne, budu připravenej, Johne.“ 10. „Jsi zábavnej hošan, Sully. Líbíš se mi. Proto tě zabiju až jako posledního.“ 11. „A prokažte mi laskavost. Nerušte tady přítele, spí jako zabitej.“ 12. „Pane, při startu musíte zůstat na svém místě!“ „Budu asi zvracet.“ 13. „Za chvíli trénuji karatisty.“ „Budou mít volno.“ 14. „Hele, jak někomu nakopu prdel.“ 15. „To je ale docela pěkně urostlej hajzl.“ 16. „Nejdůležitější je pro tebe zemská přitažlivost. .... A upozorňuju tě, Sully, že tohle je moje slabší ruka.“ 17. „Pamatuješ, Sully, jak jsem ti slíbil, že tě zabiju jako posledního? Lhal jsem.“ 18. „Cos udělal Sullymu?“ „Pustil jsem ho.“ 19. „Máš strach, ty hajzle? No měl bys mít, protože tenhle Zelenej baret ti nakope tvou tlustou prdel.“ 20. „Zelený barety si dávám k snídani a zrovna teď mám velkej hlad! 21. „K čertu s tebou, srabe.“ „K čertu s tebou, hajzle.“ 22. „Vezmeme si Cookeovo auto. Už ho nebude potřebovat.“ 23. „Tak kam jdeme?“ „Nakupovat!“ 24. „Jak ses s tím naučila zacházet?“ „Přečetla jsem si návod.“ 25. „Co nás ještě čeká?“ „Třetí světová válka.“ 26. „Schovej ten nůž a zavři hubu.“ 27. „Brzo tu vypukne pravý peklo.“ 28. „Vítej zpátky, Johne. Jsem rád, že jsi to dokázal.“ 29. „Johne, co tvoje ruka, Johne?“ 30. „Chceš do mně vrazit nůž a dívat se mi do očí a vidět, co se v nich odehrává až to ve mně otočíš, nemám pravdu?“ 31. „Seš mrtvej, Johne!“ „Hovno.“ 32. „Johne, nestřelím tě mezi oči. Střelím tě mezi nohy.“ 33. „Nedošla ti pára, Bennette?“ 34. „Zbylo na nás něco, Johne?“ „Jen mrtvoly.“ ()

Flyer

Komando není nějakým uměleckým dílem, nicméně v rámci žánru je to slušný film. Akce, výbuchy, černý humor, drsný Arnold a slizcí záporáci. No řekněte, kdo by tomu odolal? :-) ()

Sharlay

Byli jsme tři u jednoho kámoša a koukali na Ramba, konkrétně na druhý díl. Byli jsme smíchy až na zemi v křečích v žaludku. Pak jsme se (naprosto střízliví) rozhodli podívat ještě na Komando, které jsme viděli tak před osmi devíti lety, tedy ve věku kdy jsme chodili ještě na první stupeň základní školy a tentokráte jsme smíchy až brečeli. Od začátku (v úvodních titulcích Arnold v šortkách z osmdesátých let krmí srnku) do konce (jedním samopalem bez jediného přebití Arnold vybije celý ostrov plný vojáků úplně sám). Perfektní zábava. ()

Deyw

pro me nejlepsi Arnolduv film s Terminatorem. Klasika mezi akcemi . Ta posledni pasaz,kdyz de pro dceru na ostrov je nezapomenutelna :-)) update1: jakoby je to strasna kokotina ale memories no takze proste srdcovka ty hlasky,hudba a vsechno.. :D ta pasaz na ostrove je proste pecka..a ty hlasky..vojed se sama.. :D ()

panMartin

Hej tenhle film miluju pro mě legendární béčkovej film s Arnym bavil jsem se no spíš i smál ale legrace parádní, jedna z parádních akcí v obchoďáku nakorbenej Arny a okolo něho asi tak 12 poldů a ze všech si udělal hadrový panáky. Krutý ()

cinemag

V rámci žánru extratřída. Lepší už je jen Rambo.Zajímavý by byl film John Matrix vs. John Rambo ve vrcholné formě 80 let. ()

Sabrewulf

Ano, já vím, je to akční klasika, to nepopírám. Ale když jste jako děcko nejprve namlsaní Arnoldovým kino Holyvůdem (Conan, Predátor), tak to prostě nemusí úplně sednout. Už jen ten zvyk na burácející, vysoce kvalitní orchestr, aby mě pak zaskočila synťáková hudba s neuvěřitelně otravným hawaiským motivem, ze kterého úplně cítíte, jak se mlátí silou do klávesových klapek:" tin tin tin titin tu du tutitidu tutitidu - TIN TIN TIN TItuti du tutitidu tutitidu " a otravuje to pořád. Už si říkáte, že máte od toho klid a pak někdo někam jde a zase: tin tin tin titin tu du tutitidu tutitidu - TIN TIN TIN TItuti du tutitidu tutitidu. Stejná degradace je u záporáků, člověk opět očekává nějaký testosteron/ charisma a nakonec se musí smířit s pupkatým Freddie Mercurym. Každopádně scéna, kdy ta Arnoldova nedobrovolná pomocnice začne v autě ze sebe chrlit smysl postrádající, ale hlavně úplně pitomý monolog (... a vy jste pak zvedl toho chlápka i s budkou a já jsem vám pomohla a oni teď honí i mě...), patří mezi ten typ kousků,  na které když bych koukal s nějakým intelektuálněji založeným kamarádem, jež by neměl rád americké filmy, tak bych studem ZHYNUL. Hvězdička za finální řež. P.S: tin tin tin titin tu du tutitidu tutitidu - TIN TIN TIN TItuti du tutitidu tutitidu. ()

drexik

Akční řežba, kde měřítkem uspěchu je množství prolité krve. Arnold jak má být, drsný a nekopromisní. ()

fantoci

Když mě bylo 12 let považoval sem tento film za velmi dobrý a mohl sem si pouštět každý den na videu.Dnes ho považuju za velmi slabý a příliš najivní.Příběh o bývalém vojákovi,který postřílí celou armádu žoldáku,to je prostě pohádka pro děti.Ale abych film jenom nekritizoval,je to určitě film který se dá zařadit mezi klasiku akčních filmů. ()

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

Arnolda nám seslalo nebe. Doslova.

02.01.2012

Je zpátky. První teaser na The Expendables 2 nám dokázal, že se mu tentokrát bude kouřit nejen z cigára, ale i z bouchačky. A jen tak se vůně střelného prachu kolem něj nerozplyne. Už od října natáčí… (více)

Bennett opět vypustí trochu páry

Bennett opět vypustí trochu páry

18.06.2011

Než se na plátna vrátí sám velký Arnold (pokud k tomu vůbec někdy dojde), zřejmě se dočkáme několika remaků jeho slavných kousků. Předělaný Barbar Conan je za rohem, natáčení nového Total Recallu… (více)

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda