Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

C0r0ner

Těžká ždímačka emocí, ale já si prostě to plné hodnocení nemůžu odpustit. Penn byl ve své roli naprosto perfektní a celý příběh je tak silný a strhující, že snad nemůže někoho nezasáhnout. Smetánka čsfd se mnou očividně nesouhlasí, ale pro mě je tenhle film úžasnou ukázkou lidskosti a víry v lepší zítřky. 95% ()

Flynn

Naprosto překrásný film, a naprosto strhující výkon Sean Penna, zařadil bych ho po boku D. Hoffmana a jeho Rainmana. Chvílema si prostě fakt říkáte jestli Penn není retardovaný. Jasně že se zde dá čekat sladký konec v americkém stylu, ale myslím že v tomto případě to každý divák mile rád odpustí.... hodně silný zážitek ()

Andre3000

Velice zvláštní film viděn pouze z části plus v angličtině s dánskými titulky, přesto velice krasný a realistický pohled. ()

Pajky3

Velice milej film, u kterého jsem se bál ještě mnohem emotivnějšího konce. Sean Penn hraje jako o život a Oscaru se nelze ani divit. Ukazuje jak je současná společnost špatná/zlá. Akorát mi to přišlo trošku zbytečně roztahovaný. Ani to na mě nepusobilo jako takový citový vydírání, jsem od tvůrců zvyklej na horší kousky. ()

pakobylka

Nemůžu si pomoct: Lehce retardovaný není jen Sam, ale kompletně celý film - od první do poslední minuty. Velice prvoplánovým citovým vydíráním dosáhl jen toho, že jsem se vůči němu zatvrdila. Jistě, KAŽDÝ filmový příběh něco sděluje a chce vyvolat odpovídající emoce, ale musí na to jít od lesa a přitom v žádném případě nesmí přespříliš tlačit na pilu. Pokud bude se zmíněným dřevorubeckým nástrojem zacházet bez ohledu na ekosystém, vytvoří leda tak rozsáhlou vyprahlou mýtinu, na které jen stěží něco pořádného vyroste. ()

zette

Zatracene otravny film, ktery se neskutecne vlece. Podobne filmy nemam rad a nemaji u me sanci pohnout s city. Relativne vysoke hodnoceni davam jen diky velmi dobremu hereckemu obsazeni. Penn vyborny jako vzdy, i kdyz jeho role si pro podobne dobry vykon sla sama, k tomu velmi koukatelna Pfeiffer a juniorka Fanning... ()

Carrie_3

Nevím, zda bych tento snímek hodnotila tak vysoko nebýt excelentního výkonu Seana Penna, jemuž dobře sekundovali i Michelle Pfeiffer a Dakota Fanning. V zásadě se jedná o tradiční příběh "Forresta Gumpa", jež si přes svůj nesnadný osud snaží vydobýt svoje místo na výsluní. V tomto případě se jedná o získání své dcery do vlastní péče. Osobně mám s těmito snímky problém, protože mám velice často pocit, že se snaží hrát pouze na city a stejně nakonec skončí happyendem. V tomto případě mám pocit, že byl film snímán s velkým citem a těmto stereotypům se snažil vyhnout. ()

PanZahadnyCZ

Sean Penn je podle většiny tahounem tohoto filmu, údajně perfektní herecký výkon, ale můj názor je, že zahrát zaostalého člověka typu Sam Dawson těžké není, nějak mi unikla genialita podání této role. Ovšem Michelle Pfeiffer, ta se pro mě stala hvězdou tohoto filmu, předvedla výborné herectví, v částech, kde se snažila zbavit dotěrného Seana Penna jsem byl opravdu uchvácen její mimikou, ucukávání hlavou a ironickými pohledy, důkaz, že není třeba slov. Pak nám i krásně zabrečela, což bylo taky procítěně zahrané. No a navíc působila jako sebevědomá právnička celkem přitažlivě :). Dlouho jsem uvažoval, jestli si Michelle přidat do oblíbených hereček, nebo ne, ale už mám jasno. Abych nebásnil jen o ní, tak pochválím samozřejmě i Penna (i když ne tak, jako ostatní) a Dakotu Fanning v roli jeho dcery. Film neni nudný, ale nejedná se o bezchybné drama, spíš za herectví dávám i tu čtvrtou hvězdu. ()

filmharmony

...soudíme a soudíme a soludíme... podle nesmyslných pravidel, které škatulkují, co zaškatulkovat nejze... ať se třeba poškatulkují... ...dobrý film, skvělá trojice a cit pro detail... ()

otík

Vynikající výkon Seana Penna, který zastínil všechny zúčastněné, v zcela průměrném slzupudném filmu. ()

Radiq

Když jsem dokoukal tenhle film, vzpomněl jsem si na dialog z Tropické bouře: "Dustin Hoffman - Rain Man. Vypadá jak retard, chová se jak retard, ale není jím. Počítá párátka, podvádí u karet. Autistické, jasně. Ale ne retardované. Forrest Gump. Nechápavý, možná retardovaný. Měl dlahy na nohách. Ale okouzlil Nixona a vyhrál soutěž ve stolním tenise. To není retardované. Peter Sellers v Byl jsem při tom. Infantilní jo, retard ne. Ale vzpomeň na Seana Penna, Jmenuji se Sam z roku 2001. Vzpomínáš? Hrál úplného retarda." A taky že jo. Fakt mě ten film nebral. ()

misulka03

Velice zajímavý příběh o lásce otce a dcery - skutečně mě to chytlo za srdíčko. Sean Penn byl prostě neuvěřiteně přesvědčivej - tenhle chlapík snad zahraje všechno, smekám před ním. ()

kocik1

Film, který si dal za cíl vymámit slzičky dojetí i z nosorožce.Takže já budu asi ještě větší mastodont. Sean Penn výborný, Michelelle Pfeiffer výborná, malá Dakota otravná a celkově je tenhle film jen prvoplánová ždímačka na city, napsaná navíc podle obvyklé ničím nevyčnívající šablony. ()

MJMilan

Chcete Oscara? Zahrajte perfektně slaboduchého. Pokud dostal pět hvězd Rainman, tak tohle musí mít též pět. Věřím, že kdyby bylo natočeno před Dustinovým počinem, sošku by získal levou zadní. I tak skvělý výkon Sean i Michelle. ()

CinemaRanger

Dal bych plný počet, jde totiž o velice silný a dojemný příběh. Sean Penn předvádí úžasný výkon a ostatní mu sekundují. Bohužel ale 132 minut je moc dlouhá stopáž, klidně bych to o minimálně 30 minut zkrátil a pak jsem měl problém s kamerou, třese se a nevypadá to dobře. ()

sator

Napoprvé mi to málem urvalo srdce..😭. na podruhé už vnímám humor...Nastavili jsme jako hodnoty, IQ, rychlost, výkonnost, akorát žít se v tom nedá, a kdo nestíhá jde z kola ven...Strašně nerad chodím k psychiatrovi. To jsme dva. Maminka vás tam donutila jít? Ne. Vlastně jo, pořád tam mluvím o ní ...🤣😂 ()

Triple H

V podstate strašne prvoplánový doják, ktorý si priam lebedí v citovom vydieraní diváka (už len ten námet - mentálne postihnutý tatko sa chce starať o svoju dcérku), ale tak nejak ma aj dojal a bavil. Teda napriek tomu, že jeho ťah na bránku je strašne priamočiary, nemôžem filmu uprieť to, že dosiahol čo si vytýčil. A Pennovi táto úloha fakt sadla. Vysvetlite si to ako chcete. :-) ()