Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

hans500

Sean Penn tady znovu dokazuje že je výborný herec a film je taky hodně dobrý, kvalitní scénář, dobrá režie. ()

LeoH

Celou dobu jsem tak úplně nevěděl, co si mám myslet, chvílemi to skoro vypadalo na něco hlubšího, až na to děvčátko, co se celou dobu chová až příliš dospěle (podle mě je ta postava už tak napsaná, Dakota F. za to spíš nemůže); konec to celé převážil na stranu prvoplánové slzopudnosti. Slabší trojka. ()

Motinski

Ja som Sam prehovára k divákovi prostredníctvom emócií a snaží sa podľa mňa moc hrať na city. Scenár je tuctový a vo filmoch na túto tému by sa patrilo dať do neho niečo viac. Na druhej strane, Sean Penn a Dakota Fanning predvádzajú niečo na čo som doteraz nenašiel správne slová. Herecký koncert ktorý je tak dobrý že som úplne zabudol na nedostatky a vôbec mi nevadilo že mi občas vyšla drobná slza z očí. Jeden z veľmi mála filmov kde som odpustil prehnaný sentiment kvôli výbornemu herectvu. ()

Kamkon

Někdo mi říkal, že když se dívá na Zelenou míli, tak brečí od začátku až do konce. Já jsem takto ronila slzy skoro celý tento film, i když jsem někdy nechtěla. Fakt mě občas velmi dostalo, hlavně herecké výkony. ()

Karush

Príbeh o zložitej a závažnej téme, len škoda, že si netrúfol zájsť hlbšie do danej problematiky. Napriek tomu nám film predkladá pekný príbeh, ktorý takisto bolí ako aj oslobodzuje. Film je nadpriemerný hlavne zásluhou Seana Penna, ktorý výborne stvárnil Sama, šikovnej Dakoty a v neposlednom rade Michelle Pfeiffer, ktorá príjemne osviežila scenár. Od samotného príbehu dostaneme aj poriadnu dávku amerického klišé, ale dá sa cez to preniesť. ()

Tyny

Silný příběh otce a jeho dcery, který je mentálně opožděný a chtějí mu dceru sebrat. Od začátku až do konce skvělá podívaná, úžasný Sean Penn, kterému jsem věřila naprosto všechno. ()

viperDavid

Sean dokonalý retard. Naprosto přesvědčivý parchant, který umí. Bohužel takových je málo, takže až hrát přestane, nemáme se na co těšit. Mladší generace jako je Dakota se určitě snaží a bude z ní velmi dobrá herečka, tak snad to tak špatné nebudu. Film je krásně posazený do přítomnosti, a rozhodně stojí za vidění ()

LadyDevil

Krásná ukázka toho, že úroveň IQ nepoukazuje na úroveň charakteru..nejen že s postiženými lidmi mám osobní zkušenost, ale i samotná otázka chytrosti lidí spojená s jejich povahou je mi blízká - a tady je moc hezky ukázáno, že i když existují překážky co se týče právních nebo "normálních" věcí, může být postižený táta lepší, protože dokáže dítěti víc dát...citově, ze svojí přirozenosti - protože ač si to uvědomujeme nebo ne, my jí ztrácíme a různě postižení jedinci ne..a nepřipadá jim na tom nic zvláštního, prostě se chovají podle toho, jak to v dané situaci cítí..a taková láska a pozornost k dítěti je mnohokrát víc, než materiální a klasické rodinné zajištění.. ()

Endyis

Takový sympatický kýč se skvělým hereckým obsazením. Myslím, že by z dané látky a hereckým potenciálem šlo udělat vytalčit více, ale i přesto se to dá vidět. Hlavní k vyzvednutí je opět precizní herecký výkon Seana Penna... Dal bych tak 3 a 1/2 cca 65-70% ()

lennyd

Samův (Sean Penn) mentální vývoj se zastavil na úrovni asi sedmiletého dítěte - a ani nyní, v dospělosti, si nedokáže stoprocentně uvědomit všechny dopady svých činů. Neuvědomuje si to ani poté, co se díky jedné bouřlivé noci stává otcem. Matka malé Lucy si ale nechce prožít svůj život s dítětem a zaostalým druhem, a tak nechává Sama i malou Lucy na pospas. Dokud je Lucy malá, tak Sam - za pomoci přátel - svoji úlohu otce jakžtakž zvládá. Ale v okamžiku, kdy jej Lucy začíná mentálně převyšovat, sociální pracovníci usoudí, že Sam není schopen se dále o Lucy starat... Z tohoto filmu mám trochu rozporuplné pocity. Na jedné straně výborný Sean Penn, a stejně tak Dakota Fanning - být film jen o nich a o jejich soužití, tak dám klidně i deset hvězdiček. Na druhé straně extrémně nesympatická Michelle Pfeiffer (už poněkolikáté si říkám, je to opravdu jen rolemi, nebo už tu nesympatičnost má vepsanou v tváři?) a vůbec celá příběhová linie s odebíráním malé dcerky mi vůbec neseděla. Celkově u mne ale převládají kladné pocity... ()

Jennifer.S

Moc dlouhé, moc emerické, moc retardované. Zlý svět normálních, emočně prázdných lidi v modrém filtru versus samův svět pravdy a lásky. Jenomže, ve kterém bude žít malá Lucy? Pěstouny by si, myslím, zasloužili oba. ()

OHI

Milý, hezký, rodinný příběh. Výkony všech hereckých představitelů jsou přesné, ale film postrádá větší psychologické vypětí a konec je ryze "americký". ()

dANo

Okrem dobrých hereckých výkonov (Penn a Fanning) ma to nijak neoslovilo... scenár trochu pokuľhával, niektoré nelogické vyústenia deja boli veľmi pozlátané, len aby to vyhovovalo celému filmu. ()

Mihail123

Príliš presladené, príliš americké. Sean Penn samozrejme geniálny, Michelle Pfeifer suchá. Zo všetkého mi najviac vadila roztrasená kamera aj v tých nepotrebných chvíľach. ()

Brain-D

Sean Penn retarda opravdu zahrál na výbornou a jako retardovaný otec, byl lepší jak mnoho normálních otců, tak proč se dějí takové věci ? Opravdu smutný příběh, ale díty příliš blikavé kameře, díky které se vytraceli emoce velmi rychle, než je mohl člověk začít cítit bylo trochu matoucí. Na druhou stranu jsem se víc smál než smutnil. Silných chvilek je tam víc než dost, ale mohlo to o trochu lepší. ()

sskrblik

V mnoha ohledech opravdu pěkný příběh a hlavně srdcervoucí pokud se dokážete trochu vcítit do role Penna nebo té malé holčičky. Ovšem jakoby tomu stále něco chybělo, aby film pro vás působil tím oním nezapomenutelným dojmem či nějakým poselstvím. Z filmu si odnesete upřímnou a duchaplnou atmosféru. První hodinka je vyjímečná, líbily se mi zde rozprávky mezi dcerkou a otcem, i to jak se nazvájem učili. V druhé půlce jakoby nejvíce prostoru dostala Michelle Pfeiffer, která mě přesvědčila, že svou roli zvládla bravurně a rovněž na mě zapůsobila. Jmenuji se Sam je Rain Man střihnutý chvilkami s Forresta Gumpa, má dobrou hudbu a příjemné herecký výkony, které nezradí, ale jak již jsem avizoval v úvodu k dokonalosti mu zkrátka něco chybí. Ale na to, že jsem nevěděl co, že si to vlastně pouštím tak to bylo velké překvapení a už ze začátku jsem začal tušit (konkrétně hned úvodní scéna s pytlíky a hrníčky), že mi film bude blízký. ()

Mishqo

film sám o sebe má síce krásnu myšlienku ale realizácia nie vždy dobrá, a možno je ten film príliš dlhý a dal by sa ukončiť skorej a možno s väčším účinkom, niekomu zase môže prísť príliš sentimentálny či citovo-vydierací...čo vyzdvihlo tento film bol fantastický výkon Seana Penna, ktorý sa ani slovami nedá opísať (ale aj Dakota slušne sekundovala) a skvelá hudba od Beatles :) ()