Souboj zdánlivě čirého zla v osobě Čarodějnice s králem, na první pohled dokonalým panovníkem mocné říše, je osou podivuhodného pohádkového příběhu o lásce a spalující touze. Dokáže král ve svém srdci vzkřísit jiskry nesobecké lásky alespoň k vlastnímu synovi, anebo se rozhodne zmařit princův vztah ke krásné švadlence, dívce zrozené z kouzelného plátku růže...? (oficiální text distributora)

ostravak30

Pohádka je skutečně bolestnou ztrátou času a co je horší, oplývá přitom docela silným hereckým obsazením. Přitom hned zpočátku diváka nabudí hlas vypravěče Lukavského, který se k pohádkám - respektive hlavně jeho hlas, vyloženě hodí. Zvláštní je také vidět Petra Nárožného v pohádce ve vážné roli. Ani zlé, ani komediální, ale jen a pouze vážné. Pak následuje zoufalé nic, které je vyplněno nepovedenými úklady čarodějnice a krále a ještě předtím až groteskním skákáním přes postel plnou lístků růží. Slabý je i úplná závěr. O to nepochopitelnější je záměr tvůrců narvat pohádku do dvou dílů. Být z toho jeden díl, možná by se jednalo o alespoň trochu dramatické dílo. Takhle jde především o mnoho minut nudy a dramatický konec. ()

DearS

Příběh zmatený a rozvleklý (bylo rozdělení do dvou dílů šťastným nápadem?), než se postavy k něčemu rozhoupou, nebo něčeho dovtípí, trvá věčnost a stejně je to nakonec slepá ulička a musí se začít znovuPohádka mě zkrátka do děje vtáhnout nedokázala, na druhou stranu jsem se tak mohla soustředit na jiné věci jako třeba výpravu a hlavně kostýmy - snad vůbec nejzajímavější věc ze všeho. Nic proti fantazii a osvěžující originálnosti, nicméně rčení, že v jednoduchosti je krása, stojí občas za to si připomenout. Nemohla jsem si pomoct a nelitovat herce, jak jim v tom asi bylo. Draze vydělaný honorář. Navíc např. představitel prince v kostýmu vypadal dost směšně a hodně dřevěně. Pozitivní byla Zuzana Stivínová, která hrála chladně bezcitnou a vypočítavou nevěstu vskutku s vervou, herečce jako ona stačí bohatě výraz obličeje a kostým ji nemůže omezit. Bohužel, pokaždé když zmizela z dohledu, rozplizlý dojem se vrátil. ()

tatka

Hrozne ma rušilo, že kráľ aj jeho radca mali celých 66 minút ten istý krejzlík, ono to chcelo vyzerať ako nejaká nóbl krajka, ale asi to háčkovala pani vlásenkárka po večeroch. Ináč lepší priemer, vcelku dosť sranda. Decku by som to ale nepustila, ešte má čas na sračky. ()

Cheriladynka

Nejlepší po revoluční pohádka!!! Alespoň pro mne!!! Tvůrci si vyhráli s pěkným prostředím Zvíkovského hradu,ušili pěkné kostými .Vymyslili napínavý příběh..... ()

a-ja

Krásné dámy (jo, i ta Zuzana Stivínová byla stylová), charismatičtí chlapi (krásná role Petra Nárožného a o Danielu Rousovi snad není třeba mluvit), jen ten princ (ač fešák) je dost nemrcouch, krásné exteriéry i výprava, krásná hudba... Nechápu to nízké hodnocení tady. Uznávám, triky vcelku na prd. ()

annevelyn

Ve své době typicky pojatá pohádka s lepší výpravou, ve které ovšem pokulhávají jak kostýmy tak i některé herecké výkony. Nicméně námět je vcelku poutavý, ale není to jen on, který dělá tuto pohádku zajímavou. Bohužel si ji pamatuji hlavně jako "prokletou pohádku", kterou provázela nejen řada "záhadných" okolností při natáčení na hradu Zvíkov ale také i následná tragická ztráta v podobě úmrtí hlavního hrdiny (Jiří Kuldan) a režiséra. ()

ferika

Po prvych skoro 15 minutach soloextaze carodejnice som bol ochotny vypnut televizor. Len nadej, ze do obrazu vstupi moja laska Ivanka Andrlova ma prinutila vydrzat. Take nudne dialogy som zazil len v televiznych novinach. Cau lasko! ()