Motel Halali je ideální místo. Na samotě, hluboko v lesích, přesně to správné prostředí pro víkendový kurs doktora Reiniše, určený lidem hledajícím smysl života. Účastníci se dozví něco o tom, jak žít. A také něco o tom, jak přežít. Z hlubokých lesů, vonících jehličím, hnilobou a krví, se totiž vynoří zombie myslivci. A naši hrdinové proti nim stojí sami, bez možnosti záchrany zvenčí, protože se nacházejí na tom nejopuštěnějším, nejodlehlejším místě na Křivoklátsku. Celý film ZDE (oficiální text distributora)

Djoker

Nadšení pro film z toho přímo čiší, ale o nějaké zábavě nemůže být řeč. Zombie myslivci jsou jen trapný úlet. Těžko můžou vyrovnat dialogy, které tahají za uši a poslepované scénky, kde někdo bezhlavě pobíhá s kečupem na hlavě. Největší hvězdou je tak překvapivě Dáda, která jako jediná dokáže surfovat na parodické vlně, jenž smetla vše ostatní. ()

Slarque

Narozdíl od Mladistvého intelektuála jsem se u Choking Hazardu moc nebavil. Potenciál tu sice byl, ale většinou je nevyužitý. Třeba postava „pornojehovisty“ je úžasná, ale v Izziho podání působí věrohodně pouze ta první půlka. Na tu druhou by bylo potřeba trochu nadhledu a to už bylo nad jeho schopnosti. To takový Honza Dolanský je pravý opak. Ten přesně pochopil, v jakém filmu hraje a celou dobu zachovává tu správnou míru nadsázky. A režijně je to tentokrát bohužel stejně obratné jako průměrný zombivec. ()

JFL

Ve své době měl "Choking Hazard" punc události a ve víru snaživé propagace i hypu první české tromákovské brakovky a zombárny po sobě rozhodně zanechal výraznou šlápotu v dějinách české kinematografie. Jenže při bližším pohledu, navíc s distancí let, během nichž kult osobnosti Marka Dobeše notně vyčichl, se vyjevují do očí bijící vady na kráse tolikero opěvovaného dílka. Zatímco v době uvedení se hojně mlátila sláma se jménem Quentin Tarantino, český úchyl z Video Plusu nemá ve skutečnosti s mistrem sebereflexivních žánrových experimentů nic společného. Naopak je jen českým ekvivalentem stovek nadšenců s videokamerami, kteří točí okázale trashové slátaniny cílící na fandy pokleslých žánrů. Jediná Dobešova přednost pak spočívá v tom, že je Čech, což ho v pupku Evropy povyšuje na něco extra. V době uvedení filmu byl label "česká zombie komedie" nejen marketingově funkčním (ač prázdným) příslibem nejen na domácí půdě, ale i v zahraničí, takže se snímek může pyšnit uvedením na zahraničních žánrových festech i na anglickém DVD od Media Blasters. Nicméně opět platí, že ve světě nadšeneckých počinů ani to není jakkoli výjimečný úspěch. "Choking Hazard" paradoxně postrádá nejen koherentní vyprávění, ale také žánrové atrakce. Namísto toho jen spasmaticky pomrkává po divácích a snaží se vršit jednu překombinovanou popkulturní asociaci za druhou, takže ve výsledku představuje úmornou žvanírnu s dialogy zoufale šustícími papírem a smrdícími snahou o slovní ekvilibristiku či rádoby sofistikovanost. Okázalá nadsázka a velikášské chytrolínství při tom postrádají nenucenou lehkost a ve výsledku odhalují jeden smutný aspekt projektu. Už ústřední koncept zombie myslivců alias zombivců napovídá, že film není jen nadšeneckým splněným snem, ale bohužel také dalším příspěvkem do porevoluční tendence "ryze českých" (rozuměj česky lepších) variací západních vzorů ala "Svatba upírů" či "Nahota na prodej". Jenže narozdíl od těchto titulů vznikl o deset let později. ()

choze

Film, který chtěl být jiný a nakonec je češtější než většina českých filmů dohromady. Jako zombie komedie to nemá chybu, ale české filmové luhy a háje nepotřebují další černé komedie (byť by byly o zombies), potřebují drsnou akční zombiárnu. Tedy potřebovaly ji v dobách, kdy zombies ještě nebyly tak zprofanované. Takže pořád čekáme na spasitele. ()

Terminus

Choking Hazard je typickým filmem, jehož hlavním účelem je, aby se tvůrci na place dobře pobavili. A aby se pobavili i posléze při čtení recenzí a analýz jejich díla. Marek Dobeš vzal "pseudofilosofickou" esenci svého humorného filmu Byl jsem mladistvým intelektuálem a využívaje zombivce (zombie myslivce) ji narouboval na celovečerní (sedmdesátiminutový) film. Fungovalo by to 20, 30 minut... ale nikoliv hodinu a čtvrt. Z filmu vyčnívají mimořádně povedené scény ("tančící" zombivci, dorážení pornoherce-jehovisty) i repliky ("[ty silikonové kozy] mě aspoň nebudou studit v hubě"), ale především nenažraní myslivci přestanou zakrátko bavit, valná část filmu je pověstná "vata". Největším minusem celého dílka je ale práce s hudbou. Choking Hazard měl na to stát se prvním českým filmem systematicky využívajícím tvrdého (rockového, metalového) soundtracku (byť O.S.T. k filmu prezentuje několik "alternativních" žánrů), ale impotence tvůrců propojit hudební složku s obrazem je ostudná. Stejně jako výkon frontmana skupiny Doga Romana "Izziho" Iziáše, který narozdíl od Dády Patrasové (cameo) neusiluje o svou popkulturní přítomnost ve filmu, ale snaží se hrát. Je však třeba uznat, že narozdíl od jiného popkulturního produktu poslední doby, filmu Brak, dopadl Choking Hazard relativně dobře. Pokud jste za to zaplatili v kině, budete zřejmě litovat investovaných peněz. Pokud jste to zhlédli v televizi, investovaného času litovat až tak nebudete. Pro úplnost: mezi "tvrdými" kapelami na soundtracku najdeme vyškovské Dark Gamballe, kapely Seven či Dolores Clan. Z "tvrdě-tanečních" Apollo 440 vychází Sector X. vp 7.5.2005 ()

• Natáčení probíhalo nedaleko Jesenice u Rakovníka v motelu a jeho okolí u tzv. Jesenické křižovatky. (rakovnik)
  • V plánu bylo natočit pokračování pod názvem Choking Hazard 2: Festung Halali. (Fenk)