Motel Halali je ideální místo. Na samotě, hluboko v lesích, přesně to správné prostředí pro víkendový kurs doktora Reiniše, určený lidem hledajícím smysl života. Účastníci se dozví něco o tom, jak žít. A také něco o tom, jak přežít. Z hlubokých lesů, vonících jehličím, hnilobou a krví, se totiž vynoří zombie myslivci. A naši hrdinové proti nim stojí sami, bez možnosti záchrany zvenčí, protože se nacházejí na tom nejopuštěnějším, nejodlehlejším místě na Křivoklátsku. Celý film ZDE (oficiální text distributora)

kobejn

Strašná amatérština, ještě nejvtipnější je ta pasáž s tim pornohercem, jak přinese ukázku svý práce (prezentační videokazeta, chacha), jinak to ale nefunguje ani jako horor ani jako komedie. ()

Sandiego

Velmi zajímavý rozjezd, pak solidní akční parodie a na konci jen zmatek a překombinovanost. Filmu nelze upřít jeho všudypřítomnou svěžest a nový vítr v české kinematografii, ale stále jde jen o nevyváženou parodii, která šla udělat lépe a v některých ohledech i odvážněji. Ale kdyby vznikla dvojka, neváhal bych jí shlédnout taky, tenhle žánr miluju béz ohledu na kvalitu. ()

UncleG odpad!

Snaha o humorný grindhouse tentokrát žalostně selhala. Není to ani pocta žánru, není to ani parodie a už v žádném případě to není zábava. Nezbývá než doufat, že se tvůrci (a jejich kamarádi) alespoň dobře bavili při natáčení. Když si vzpomenu, že tento výpotek běžel dokonce v kinech, dělá se mi trochu šoufl. Jako amatérské video zadarmo stažitelné z netu by určitě Choking Hazard zaznamenal úspěch. Ale pouštět něco takového jako seriózní film a chtít za něj dokonce vstupné? ... Že by nová forma filmového concept artu? ()

Redlum

Do kina bez mozku a uzijete si to! Alkohol taky neni na skodu:) Dolansky je neuveritelne "cool" a jeho hlasky az prekvapive funguji (rozhodne jsem si spravil chut po jeho nemastnem neslanem vykonu v Pernikove vezi). ()

buldock

Tak tohle je opravdová slátanina těžkého kalibru , která ani nepobaví , neskonale nudí a nechápu to zdejší vysoké hodnocení , brr... Asi nemám buňky na filmy podobného ražení. Ta jedna hvězda je za Jardu Duška. ;-) 10% ()

iolaos odpad!

ubohe blbe slabe trapne fuj!!! fuj!!! ani kapka shovivavosti neni na miste. děs a hruza. nezavisly cesky film.... sranda ne??? idiotismus vyjebanych dusku, dolanskych... vrazedna kombinace ... ()

ABLABLABLA

K tomu mám jen tohle: wtf? Chtěla jsem dát odpad!, ale nakonec aspoň tu jednu * dát musím, jelikož uznávám že občas jsem se pousmála - např. při scéně zombivce na běžícím pásu - a taky za Dolanského. Jinak to byla korunovaná blbost. ()

kaylin

Co se na snímku „Choking Hazard“ jednoznačně musí ocenit, to je gore, které zde sice není nějaké úplně senzačně detailní, ale přesto je ho docela dost. To je jen dobře, protože k zombie žánru to patří. Štěpán Kopřiva napsal dostatečně cool scénář, aby to fungovalo, ale je pravda, že zde snad nebyl ani jeden moment, který by mě naprosto odrovnal. Minimálně úsměv ale film vyvolá. Zombie myslivci jsou paráda. ()

Thomas

Asi jsem jeden z mála filmových novinářů, který se na Choking Hazard nepodílel, takže mám od filmu celkem dostatečný odstup. Ale protože jsem byl díky ostatním s vznikem filmu docela obezmánem, přeci jen objektivita musí jít trochu stranou. Ale i kdybych nebyl - na filmu je vidět, že ho točili ti, kdo se o současný (a nejen český) film zajímají více než ostatní. Snaha natočit něco, co v českých lesích a lukách ještě nikdo neviděl, je očividná od první vteřiny filmu, kde si to Dáda Patrasová v lese na férovku rozdává s jedním zombíkem. Dojmy z filmu se jinak popisují velice těžko - ten film nelze s ničím porovnat, možná tak s ranými filmy Petera Jacksona, ale to je poněkud jiný světadíl. Zabývat se příběhem, zvraty, atmosférou i hereckými výkony dost dobře nejde - Choking Hazard je devadesátiminutová hříčka, která nepřináší nic nového, ale protože to natočili Češi, je nutné optiku vnímání přizpůsobit. Jestliže ho budete brát jinak, třeba ho filmařsky rozebírat a snažit se ho nějak pochopit, narazíte. A velmi tvrdě. ()

YURAyura

Tesil jsem se na to jako male decko a spatne to dopadlo. Tvurci a recenzenti, co spachali tento film a me kdysi pomerne dost ovlivnili, se bohuzel nepoucili s nesvaru, na ktere sami upozornovali a prevedli je i do vlastniho filmu. Skoda. Nerikam, ze tento film nema v republice obdoby a kdyby tam Dada ukazala kozy, tak dam snad i petku, ale bohuzel pres prehrsel dobrych napadu jsem byl kapku zklamany. Ta klise se dala zvladnou lepe... Snad priste - v druhem dile ;]]___________Dejte pokoj, ja nemam na praci ani pomysleni.... ;]] ()

PogoJoe

Nevážná ptákovinka se světlými místy, která ale většinou nudí. Snaha být neotřelý (povedlo se), originální a vtipný (s tím už je to horší), také hravost - to vše se zvrtlo v taškařici, nad níž nemá cenu příliš hloubat. Škoda, že se to nepovedlo líp - podobné pokusy v českém filmu jen vítám. ()

Aiax

Za prvé - Dobeše a spol. nijak neomlouvá, že Choking Hazard je debut. I debuty bývají geniální. Za druhé - neomlouvá je ani skromný rozpočet, jelikož film vůbec nevypadá lacině. V penězích zakopaný zombie pes rozhodně není. Choking Hazard padá na hubu překvapivě proto, že je to zkrátka špatný film. Ne špatný co do vkusu, ale co do řemesla. Není to ani komedie, ani horor a pokud tvůrci chtěli natočit cíleně ulítlý a praštěný "nářez", tak ani to se jim moc nepovedlo, protože většinou je to dost nuda. Pravda, párkrát jsem se zasmál a párkrát Dobešovi zatleskal za skvělé nápady, ale celkově jeho dílko vidím jako nepovedené. Třetí hvězdičku přidávám za poslední čtvrthodinku, kdy má film znatelně svižnější spád i větší vtip. Mimochodem, Dolanský mi nepřišel nijak extra, herci obecně byli podprůměrní. Zdaleka nejlepší a nejsympatičtější výkon podal Ondra Neff a jeho parta! ()

vegetol.mp

Viděno na Finále v Plzni, na půlnočním promítání. Byla to opravdu legrace, hlášky vtipné, lidi se výborně bavili. Jeden z nejlepších kolektivních zážitků, které sem jako divák na Finále měl. ()

Toj

Choking Hazard se mi velmi líbil už kdysi dávno, když jsem ho viděl poprvé. Ale až teď (s poněkud zkušenějším okem) jsem si uvědomil celou genialitu téhle věci. Netuším jestli jsou některé "chyby" skutečně lajdáctvím, intuicí, nebo jsou výsledkem promyšlené práce a poučenosti, ale ve výsledku to funguje geniálně. Některé hlášky by se měly tesat, některé by zas měly být raději zapomenuty. Řekl bych, že Choking Hazard je film, který tak trochu filozoficky komentuje sám sebe. Komentáře o tom jak se někdo u filmu baví, ale dá málo, protože to působí amatérsky - to je vrchol docela ošklivého pozérství, který nemá smysl. Marek Dobeš dokazuje, že i z žurnalistiky mohou (či alespoň jednou mohli) vylézt lidi, kteří nejsou úplně blbý ;) ()

Kosmik odpad!

Amaterské video party nadšenců, jenž by velmi dobře fungovalo při promítání v uzavřené skupině diváků, kteří tvůrce blíže znají. Bohužel za to ale museli platit nevinní diváci průměrné multiplexové vstupné od 129,- do 179,- Kč. ()

janek85 odpad!

Jak tomuhle může někdo dát 5*? Pro mě naprosto nepochopitelná věc, pro milovníky hororů je to skvělý a dokonalý film, pro mě rozhodně ne. Vždyť tohle nemělo vůbec pointu, ani žádný děj. Jak jsem viděl hned na začátku Dádu Patrasovou s brokovnicí, tak mě málem trefilo. Tomuhle se ani nedá říkat film, tohle je jen smutek v české kinematografii. Já se za to stydím, že jsme něco takového natočili. Ten film neměl vůbec nic do sebe. Neměl hlavu ani patu. Co se týče výkonů, tak mě trošičku povzbudil jen Jan Dolanský, protože ten umí podat v jakémkoli filmu dobrý výkon. Co k tomu ještě dodat? Je to děs a běs! 4% ()

BoredSeal

Smutně nepovedený film. Komediální horor je ošidná škatulka, buď film pokazíte, ztrapníte anebo je z toho Shaun of the Dead nebo Návrat žijící smrti ;). Film nevypadá nějak technicky zprzněně a obsazení nedopadlo úplně nejhůř, ale scénář je bída. Když jsem viděl proklamovanou scénu s Dádou Patrasovou, která je geniální a Dagmar si svou roli vychutnala, strašně jsem se těšil, že i zbytek filmu bude takovej. Ale on není - je to trapas. Přitom se najde pár jednotlivých střípků, které vypadají dobře - různá camea, představení nihilisty Dolanského, Dušek pobaví... Ale nefunguje to jako celek a je to nuda. Nejhorší je, že film neumí strašit. V dobrejch horor komediích je sice humor, ale nikdy se nezapomíná na faktor ohrožení, kterej tady prostě nefunguje, všechno je taková legrace, ale ne pro diváky. Ta hvězdička je pro skvostnou Dádu Patrasovou, na zbytek filmu rád zapomenu. ()