Motel Halali je ideální místo. Na samotě, hluboko v lesích, přesně to správné prostředí pro víkendový kurs doktora Reiniše, určený lidem hledajícím smysl života. Účastníci se dozví něco o tom, jak žít. A také něco o tom, jak přežít. Z hlubokých lesů, vonících jehličím, hnilobou a krví, se totiž vynoří zombie myslivci. A naši hrdinové proti nim stojí sami, bez možnosti záchrany zvenčí, protože se nacházejí na tom nejopuštěnějším, nejodlehlejším místě na Křivoklátsku. Celý film ZDE (oficiální text distributora)

SOLOM.

Tenhle český film mě moc nebavil. Sice jsem se u něj zasmál a má bezesporu několik velice vtipných scének, ale jinak je to jen snůžka blbostí, které stačí vidět tak jednou max. dvakrát. Slabých 50%. ()

eraserhead666

"Diskuse bude v neděli!" Skvěle obsazený film (tradičně parádní Jan Dolanský, vynikající Jaroslav Dušek, zábavný Roman Izaiáš a naprosto kulervoucí Dagmar Patrasová – a kromě nich i plno známých „nehereckých“ jmen jako recenzent, scénárista či někdejší šéfredaktor Tomáš Baldýnský, pornoherec a producent Robert Rosenberg, spisovatel a redaktor Ondřej Neff) plný filosofujících dialogů, nezávazného sexu, krve, mozku, ironického, černého (ovšem i trapného) humoru a tančících či kung-fu ovládajících zombie má snad jednu jedinou závažnou slabinu. Baví mě jako komedie, ale už ne jako horror, poněvadž z toho horroru moc nemá a i to, co čerpá z horroru je na filmu hlavně zábavné a komické. Zde to spojení horroru a komedie je pro tu horrorovou stránku filmu spíše na škodu. Já osobně ten film považuji za komedii, ne za horror. 3,5* ()

Necrotongue

Toto dílo je tak pitomé,že je až krásné.Je to komedie a já jsem se opravdu smál,až jsem chvílemi slzel,takže u mě film rozhodně fungoval a navíc-zombie myslivci?-geniální sranda.A aby toho nebylo málo,na závěr jsem byl obdarován panzer Dádou...Luxusní! ()

Shaqualyck

Jasně, spíš než o film jde o recesi. Je tam vidět zápal pro věc, ale stejně tak i nedostatek financí a filmařských zkušeností. Poslední stránky scénáře se nejspíš dopisovaly na place a s hudbou mohlo být nakládáno taky o poznání lépe. Na tři hvězdičky to ale stačí, jedna je za Honzu Dolanského a jeho hlášky ("Chuť se přeceňuje...", "Za tohle nás paní pokojská nepochválí...", etc). Inu upíři mají svou Buffy, no a zombie myslivci zase Dádu... ()

5150

Takovýto "pokleslý žánr" mám hodně rád, nicméně tenhle film mě docela nudil a vzhledem k té krátké stopáži tedy dost! Místo toho, aby zábavnost přicházela "jen tak mimochodem", je to neskutečně upracované a hrané na efekt. Přesto se několik světlých okamžiků najde - mj. písničkový doprovod, několik povedených hlášek a zombíci "tančící disco". ()

Nick Tow

Marek Dobeš písaval svojho času vtipné recenzie do Ikarie - bolo to na celom časopise asi to najlepšie. Vtipný je miestami aj jeho film - a tá vtipnosť je mimochodom na ňom to najlepšie. Všetko ostatné je poplatné Dobešovej neskúsenosti, poloamatérskym podmienkam, "prkennosti" hereckého ansámblu. Keby z tohto námetu urobil Marek poviedku - urobil by lepšie. ()

liquido26

Roman Izaiáš z Dogy a jeho pornoherec-jehovista opravdu neměl chybu. Škoda, že to nebyla hlavní role. Některé scény nebo dialogy byly hodně povedené, ale bohužel nuda a trapnost převládaly. ()

corpsy

Paródia, ktorá sa stala paródiou sama sebe. Občas dobré hlášky, väčšinou trapkovina kde sa sa niekto snaží obohatiť diváka známym aj neznámym. Fanúšikovie majú svoje zombie filmy, v tomto prípade je jasný zámer sa na nich zamerať. Ale je byť pútačom niečoho, čo obohatilo milióny filmových divákov, pričom na druhej strane je len byť prírastkom veľkého žánru. ()

Kryton

Český příspěvek do zombie žánru!? Je to možné?! Nu dobrá nebudeme určitě točit film alá BrainDead nebo Night Of The Living Dead na to tady prostě nemáme zázemí , tradice a snad i vůli a chut lidí z kinematografie. Moc hororů netočíme , zato umíme výborně komedie a parodie. A proč si neudělat srandu ze zombie žanru. Sice tento film nemá na muj oblíbeny Soumrak Mrtvých , přeci jen anglický humor žeru. To neznamená , že se člověk nepobaví. Je to sice infantilní , místama hloupé a chvílema špatně udělané. Za ten pokus něco nového zde udělat mají u mě tvurci bod navíc. Co se týče herců jediný za co stojí se dívat je Dolánský a Dušek. Protože i živý herci jsou jak zombie (bezmozské hraní)! Oddychová a na nic si nehrající komedie , kde uvidíte Dádu na tanku (a kde je žížala Julinka?) , Ondřeje Neffa (evidentně si to užívá) požírat mozky a hlavně koněčne umřít zpěvaka Dogy(Jehova stebou) , kterou fakt nemusím. Už se těším na pokračovaní. ()

Terminus

Choking Hazard je typickým filmem, jehož hlavním účelem je, aby se tvůrci na place dobře pobavili. A aby se pobavili i posléze při čtení recenzí a analýz jejich díla. Marek Dobeš vzal "pseudofilosofickou" esenci svého humorného filmu Byl jsem mladistvým intelektuálem a využívaje zombivce (zombie myslivce) ji narouboval na celovečerní (sedmdesátiminutový) film. Fungovalo by to 20, 30 minut... ale nikoliv hodinu a čtvrt. Z filmu vyčnívají mimořádně povedené scény ("tančící" zombivci, dorážení pornoherce-jehovisty) i repliky ("[ty silikonové kozy] mě aspoň nebudou studit v hubě"), ale především nenažraní myslivci přestanou zakrátko bavit, valná část filmu je pověstná "vata". Největším minusem celého dílka je ale práce s hudbou. Choking Hazard měl na to stát se prvním českým filmem systematicky využívajícím tvrdého (rockového, metalového) soundtracku (byť O.S.T. k filmu prezentuje několik "alternativních" žánrů), ale impotence tvůrců propojit hudební složku s obrazem je ostudná. Stejně jako výkon frontmana skupiny Doga Romana "Izziho" Iziáše, který narozdíl od Dády Patrasové (cameo) neusiluje o svou popkulturní přítomnost ve filmu, ale snaží se hrát. Je však třeba uznat, že narozdíl od jiného popkulturního produktu poslední doby, filmu Brak, dopadl Choking Hazard relativně dobře. Pokud jste za to zaplatili v kině, budete zřejmě litovat investovaných peněz. Pokud jste to zhlédli v televizi, investovaného času litovat až tak nebudete. Pro úplnost: mezi "tvrdými" kapelami na soundtracku najdeme vyškovské Dark Gamballe, kapely Seven či Dolores Clan. Z "tvrdě-tanečních" Apollo 440 vychází Sector X. vp 7.5.2005 ()

Cimr

Úplně obyčejný film, co není zvláštní snad vůbec ničím. Člověk se u toho za celou dobu nezasměje (žádné kultovní hlášky, ani z úst Duška a to je co říct) a ani chvíli se nebojí. Když ho udržíte v hlavě déle jak den, tak zasloužíte obdiv. Postavy z motelu se chovají divně, smysl toho, proč ze země vylezli zrovna myslivci mi úplně uniká. Někomu to asi připadá potrhle vtipné (např. Marku Dobešovi), ale já v tom vidím jenom nevtipnou podivnost. Choking Hazard sice nikdy nesklouzne ke křečovitému odpadnímu "humoru" pánů Olmera, Soukupa či Trošky, ale logicky vzato, to není tak úplně přednost... ()

zdepapepa

Takový hezký český ne úplně zombie horror jako spíš slasher. Děj lehce absentuje, to je možná ovšem lepší, postavy se drží uprostřed hotelu, tady zase absentuje logika (anebo je tu naopak přítomna lenost tvůrců). I to je ovšem přebito tajtrlíkováním všech herců - Janem Dolanským, kter ý výborně prodal svou už tak skvěle napsanou postavu až po Duška, coby slepého mudrce. Do toho pár pěkných holek, šíleného jehovistu Izzyho z Dogy a Dádu Patrasovou. V tanku. V rámci českých luhů a hájů hezká variace na Soumrak Mrtvých, které ovšem chybí větší výprava a důmyslnější příběh (zvlášť v závěru se udělá pár ošklivých trhlin), ale i tak si myslím, že to má slušný kultovní potenciál. ()

Rosana

Skvělá humorná parodie na jakékoliv horory! Češi neumí točit horory, jaké známe z USA, ale rozhodně jim to nevadí a nebojí se své hororové touhy stvárnit do komedie, což je zase obor, kde Češi vynikají. Chocking Hazard mi přišel jako skvělý nápad a jsem z něj nadšená. ()

Vxxx

No tak za mě teda nic moc. * za hudbu (Doga je má srdcová záležitost) a další * za obličej Izziho (viz. závorka u hudby :D) Takže tím bych to uzavřela. Je možný že v tom filmu nevidím něco "hlubšího" co tady všichni popisujete.. ale dle mě je to na úrovni studenského filmu... Je mi líto.. ()