Téměř bez šance

Brokedown Palace

Takmer bez šance

Drama / Thriller

USA, 1999, 96 min

Jedna z mojich obľúbených súdnych drám aj vďaka skvelým hercom (roztomilé Danes a Beckinsale a fajn chlapík Pullman) a trpkému koncu.(27.6.2012)

Dovolím si tvrdit, že kdyby byla lepší režie a casting, mohla z toho být klidně i "oscarovina" nebo rozhodně film na zapamatování a s lepší kritikou. Sice je to podle mě i tak lehký nadprůměr, ale šlo z toho rozhodně vytěžit více. Jak jsem řekl - stačilo by obměnit režii, casting (ač nebyl vyloženě špatný), přidat více napětí a třeba i větší prostor v soudní síni a mohl to být kult. Takhle je to jen na 3,5*. Chválím však dobrou hudbu a překvapivý závěr.(7.8.2011)

Závěr strhává všechna ta klišé a banality předchozí hodiny a půl do kanálu zapomnění + 1, druhá je za ústřední trojku, třetí za zajímavé reálie, tři a půl za soundtrack. 65%(18.10.2009)

Docela dobrý thriller, ale nic výjimečného, dobrý příběh, málo napětí.(29.6.2009)

Klasickej film o pašování drog v Thajsku a podobnejch zemích. Nic moc tam nepřekvapí a má to šokovat thajskými vězeňskými podmínkami, zradou a korupcí. Sympatický je aspoň to, že se nesnažili udržet herečky i ve vězení namalované, jak to bejvá v blbejch filmech. Ale tak 33 let není tak moc....(10.2.2009)