Téměř bez šance

Brokedown Palace

Takmer bez šance

Drama / Thriller

USA, 1999, 96 min

Šílená ale dost reálná představa, že by člověka něco takového bez varování a bez viny potkalo. Je to dost dobrý film, který na psychiku určitě zapůsobí.(28.6.2009)

• paascha

Z principu nesnáším filmy, kde se omlouvá debilita smůlou a kriminalita nepochopením, proto jsem měl co dělat, abych tuhle US propagačku vůbec dokoukal. Jednu * dávám za poměrně příjemné ksichty hlavních aktérek, které byly jediným zajímavým v celé té kravině(15.7.2012)

Dvě mladý holky se díky své naivitě ocitnou za pašování drog v nepřívětivým thajským vězení. Jo a teď by se čekalo, že další hodinu budeme svědky drastických ukázek života v thajským vězení, ale omyl vše je jinak, drasťák se koná, ale v úplně jiný dějový linii. Film se totiž soutředí především na vzájemných vztah dvou kamarádek v extremních a ne moc nadějných podmínkách a také jejich boj za prokázaní nevinny, tady si své odtáhne Bill Pulman a právě díky tomu mě příběh těch holek zajímal, mnohem víc, než kdybych viděl jen sadismus a psycho peklo z menu tahjských kriminálů. Claire a Kate předvádí skvělý výkony a člověk tu posranou situaci prožívá s nima. Moc si cením, že tvůrci dali přednost psychologii před nasilím, protože jsem pak mohl citlivěji vnímat situaci Darlene a Alice.(26.1.2015)

Výnimočne sa môj komentár nebude týkať filmovej stránky, ale príbehov v Brokedown Palace a v Midnight Expres. V tomto filme ide o dve mladé neskúsené Američanky, ktoré si neuvedomili nebezpečenstvá číhajúce na ne v Thajsku, boli podvedené profesionálom a skončili na dlhé roky v miestnom väzení s takmer nulovou šancou na prepustenie. Dostal od hodnotiteľov 69 %. V Polnočnom exprese ide o mladíka, ktorý si chcel vylepšiť svoju finančnú situáciu tým, že vedome pašoval dve kilá hašiša a tiež sa dostal do väzenia. Film farbisto vykresľuje, ako chudákovi tí hnusní Tureckí väznitelia ubližovali, ale pretože to bol správny filmový hrdina, podarilo sa mu utiecť. Film má hodnotenie 86 %! To je už mimo môjho chápania. Aj tri hviezdičky, ktoré som dal obom filmom mi pripadajú ako ujma Brokedown Palace.(7.8.2011)

rozpočet : $25 million tržby americké : $10,115,013(18.4.2007)

• - Úlohu Darlene si pôvodne mala zahrať Jennifer Love Hewitt. Kvôli pracovnej vyťaženosti ju však musela nahradiť Kate Beckinsale. (m.a.t.o.)

• - Nejedná se o skutečný příběh, ale snímek je založen na skutečných životních zkušenostech pašeráků drog v Thajsku. (Dlee)

• - Přestože se děj snímku odehrává v Thajsku, natáčení většiny scén probíhalo na Filipínách. (Dlee)