Téměř bez šance

Brokedown Palace

Takmer bez šance

Drama / Thriller

USA, 1999, 96 min

Samotný príbeh nebol ničím výrazný, však korupcia je všade na svete ľuďom známa, no aj tak chytil za srdce.(24.1.2012)

Závěr strhává všechna ta klišé a banality předchozí hodiny a půl do kanálu zapomnění + 1, druhá je za ústřední trojku, třetí za zajímavé reálie, tři a půl za soundtrack. 65%(18.10.2009)

Velice kvalitní film,který stojí a padá na hereckých výkonech Claire Danes,Kate Beckinsale a Billa Pullmana.Scénář je taky skvělý.Režisér zdatně buduje atmosféru filmu,díky které si budete připadat málem jako by jste byli spoluvězni hlavních postav.Taky perfektně ukazuje co s vámi udělá falešné obvinění z překupnictví drog,pobyt ve vězení,kde skoro nikomu nerozumíte ani slovo,a hlavně reálná možnost,že na tom místě zůstanete po zbytek svého života.Deprese,zoufalství a vztek.Přesně tohle jsem cítila při sledování tohoto filmu.Film mě dokonale vtáhl do děje.Opravdu mistrovské dílo.(6.8.2009)

Veľmi dobrý film so skvelou zápletkou. Toto ukazuje aké beznádejné to môže byť ak vás v Thajsku pristihnu s drogami. A o to tragickejšie to je, že to niesú vaše drogy. Dve mladé dievčatá sa išli zabaviť, namiesto toho ich čaká peklo. 85%(24.10.2008)

Kdyby vedle přesvědčivého výkonu Claire Danes předváděl i režisér jistější práci a tlačil víc na pilu, respektive přinesl o krapet víc nápadů, mohl z toho být mnohem intenzivnější zážitek. Naštěstí neplýtvá sentimentem a neukazuje nám bezduché násilí ve vězeňském prostředí. Příběh z počátku naivních Američanek (jedna impulzivní, druhá rozvážnější) na pomaturitním výletu, kterým na thajském letišti objeví v batohu plechovku plnou heroinu, navíc podporuje i znamenitý soundtrack (výborné skladby Demaged od Plumb i působivá balada Deliver Me)!! Brzy pochopí, že tohle nebude jen tak, 33 let natvrdo zní beznadějně, pevné přátelství začne vykazovat první velké trhliny. Jak říkám, režie je bez větších chyb, ale zato nevzrušivá, výsledek trochu didaktický a šablonovitý, ale pořád velmi slušný. Intenzivní, uvěřitelné a pořád platné drama.. Za mě i po letech spokojenost!!(24.7.2006)