Téměř bez šance

Brokedown Palace

Takmer bez šance

Drama / Thriller

USA, 1999, 96 min

Veľmi pekné, príjemné a oku i uchu lahodiacu vizuálne a hudobné spracovanie a zdatné herecké výkony Claire Danesovej, Kate Beckinsaleovej a Billa Pullmana nútia svojich zhypnotizovaných divákom zabudnúť na triviálny scenár, plný klišé. Na strane druhej, to, čo nám Jonathan Kaplan naservíroval na úplnom konci, sa v triviálnych filmoch často nevidí...(19.12.2004)

Čekala jsem pořádné drama odehrávající se v thajském vězení. Šokovalo mě, že některé dívky si v klidu četly časopisy nebo poslouchaly sluchátka. Myslela jsem si, že dozorkyně budou mnohem krutější. Taky jsem si ale myslela, že konec je jasný a všechno dobře dopadne (já hloupá). To, co udělala Alice pro Darlene, bych pro svoji nejlepší kamarádku neudělala. Vůbec jsem kvůli tomu nemohla usnout. Nádherně ukázaná síla přátelství.(18.8.2008)

Výborná režie, hudební podbarvení, Claire Danesová a velmi silný scénář tohoto příběhu s velmi dobře neamerickým koncem... není co dodat, chtělo by to více filmů s těmito naprosto reálnými tématy, 90%(30.8.2010)

Výnimočne sa môj komentár nebude týkať filmovej stránky, ale príbehov v Brokedown Palace a v Midnight Expres. V tomto filme ide o dve mladé neskúsené Američanky, ktoré si neuvedomili nebezpečenstvá číhajúce na ne v Thajsku, boli podvedené profesionálom a skončili na dlhé roky v miestnom väzení s takmer nulovou šancou na prepustenie. Dostal od hodnotiteľov 69 %. V Polnočnom exprese ide o mladíka, ktorý si chcel vylepšiť svoju finančnú situáciu tým, že vedome pašoval dve kilá hašiša a tiež sa dostal do väzenia. Film farbisto vykresľuje, ako chudákovi tí hnusní Tureckí väznitelia ubližovali, ale pretože to bol správny filmový hrdina, podarilo sa mu utiecť. Film má hodnotenie 86 %! To je už mimo môjho chápania. Aj tri hviezdičky, ktoré som dal obom filmom mi pripadajú ako ujma Brokedown Palace.(7.8.2011)

Povedený malý film, plný skvělých hereckých výkonů a vynikající hudby. Claire Danes i Kate Beckinsale právě tady objevil Hollywood.(9.2.2014)