Nejlepší kamarádky Alice Maranová a Darlene Davisová chtějí oslavit ukončení střední školy výletem na Havaj. Na poslední chvíli se rozhodnou pro Thajsko, rodičům o tom ale neřeknou. V Thajsku se ubytují v laciném hotýlku. Chtějí si užít, a proto navštíví luxusní hotelový bazén, kde předstírají, že v hotelu bydlí. Před prozrazením je zachrání počítačový expert Nick Parks. Obě dívky o něj začnou jevit zájem. Parks je obě pozve na výlet do Hongkongu a zaplatí jim letenky. Na letišti je zastaví celníci, kteří najdou v jejich batohu šest kilogramů heroinu. Alice a Darlene jsou zatčeny a odsouzeny na třicet tři let vězení… Spoluvězenkyně jim poradí, aby se spojily s americkým právníkem Hankem Greenem, který žije v Thajsku. Greene, který má rád peníze, se rozhodne je při odvolání obhajovat a žádá Darlenina otce o patnáct tisíc dolarů. Ten chce, aby obhajoval jen Darlene, Greene ale odmítne. Se svou thajskou ženou Yon zjistí, že se policie nesnažila zjistit, kdo letenky zakoupil. Při odvolacím řízení Greene sice předloží výmluvné důkazy, ale u soudu prohraje. Alice se pokusí z vězení utéct, ale útěk se nezdaří. Yon mezitím vypátrá, že do letadla nastoupilo dalších několik žen, kterým byly letenky placeny stejnou kreditní kartou jako Alici a Darlene. To znamená, že letadlem letěly další kurýrky, což ve spisu není. Grenne s Yon zjistí, že Nick Parks na převoz heroinu vyhledával naivní mladé dívky. Dozví se také, že o tom, že Alice s Darlene vezou heroin, informoval celníky anonym. Obětoval je, aby mohly ostatní kurýrky projít. Darlene se mezitím ve vězení rozkmotří s Alicí, když zjistí, že i ona si s Parksem něco začala. Jejich přátelství visí na vlásku… (TV Prima)

Trescha

Ten konec vždycky obrečim....;-) Podle mě by si tenhle film zasloužil červené čísla...Sice stará známá zápletka,ale je v tom takový jiný náboj. A navíc Claire Danes to tam kurevsky sekne:-* ()

sarianna

Tenhle film stojí za to vidět už jen jako jakési varování kam může neopatrnost a důvěřivost dospět. Konec se mi ale moc nelíbil, to už bych snesla raději klasický americký happy end. Nepřišlo mi moc uvěřitelné, že by se někdo v takové situaci obětoval. Bylo by to hezké,ale nevěřím tomu. ()

Snakes

Tak silný film, že by som sa do Thajska asi nikdy nevybral. Danes aj Beckinsale (podla mňa) výborný výkon. Avšak kamera a hlavne strih slabý priemer. "Nevieš prepojiť dve scény? Skús prelínačku!" :) ()

teseth

No na první pohled film působí velmi dobře a není mu téměř co vytknout (krom klasických kliše) ale na druhý pohled zjistíte, že film je plný zjevných nepřesností a chyb ve scénáři, které z tohoto dramatu dělají frašku, která je uměle vygradovaná k rádoby smutnému konci, který má donutit převážnou část publika utřít si v koutku oka slzu. Co mi rovněž nesedělo nebo spíš až vadilo byly dvě hlavní hrdinky, jejichž herecký výkon nebyl zas tak 100% jak u tohoto filmu měl být. Krom toho ta scéná při slíbené milosti byla vycucaná z hlavy tupce! ()

NSN

Pohodovej rozjezd je po chvíli doslova uvězněn v nekonečný smyčce pátraní a nudy; a ten závěr, ten to zabil. ()

Pythonator

Dvě blbky na dovolené aneb jak si domrdat život. Díky těm dvěma sympatickým a přitažlivým herečkám jsem se na to tak nějak dodíval a konec byl velmi zajímavý a překvapivý. Kdyby byl celý film jako jeho konec, tak hodnotím výš. ()

smartynaf

Hvězda pro Claire Danes, hvězda za unhappyend a pointu a dvě hvězdy za soundtrack který to celé parádně slepil dohromady :-) ()

Nick321

Stejně je celá válka proti drogám směšná a ty státy v Asii mi v tomhle směru přijdou úplně šílené. Napařit někomu 50-100 let nebo i trest smrti za něco, co si lidé kupují dobrovolně a dobře vědí, co to je? ()

Trepak

Film so zaujímavým príbehom - aj keď možno trochu pritiahnutým za vlasy. Už úvodná skladba od Delerium - Silence ma výborne naladila a Sarah Brightman so svojím Deliver me to krásne zavŕšila. Najväčšími tromfami je však herecké obsadenie – a čo sa mňa týka, najmä postava Darlene :P Škoda, že pobyt vo väzení nebol zobrazený drsnejšie – ostali by silnejšie emócie. ()

Vindemiatrix

Kdyby se Hans Christian Andersen narodil jako Američan a rozhodl se napsat exotickou pohádku pro týnedžry, možná by vypadala nějak takhle. Mohl by ji nazvat třeba "O kouzelném thajském vězení, kde se smí spát jen na zemi, do uší vám lezou švábi a dozorkyně vás zmlátí za každý prohřešek, ale není problém psát odtud dopisy americkému prezidentovi či posílat audionahrávky předním právníkům". ()

lojzik

Americká romantická pohádka, na kterou se pěkně dívá (myslím ten závěr, který mě docela dostal), ale jinak slušná podívaná se zajímavou zápletkou, i když ne jediná na toto téma. Pro rozmazleného člověka ze západu naprosto nepředstavitelná situace dostat se do podobných podmínek. I když vím, že podobným peklem si v polovině 90.let prošli třeba i dva Češi. Jedna hvězdička je čistě za ty dvě pěkný kočky. :) ()

Rathe

Tohle je hodně silný a důvěryhodný příběh. Myslel jsem si, že je to natočené podle nějaké skutečné události a tak jsem čekal, že se tam objeví něco jako: za 3 měsíce byla propuštěná i Alice. To se bohužel nestalo. Herecké výkony byly parádní a to jak vystihli Thajské vězení... něco jsem už o těchto trestech za pašování drog slyšel. Že je normální, že se pašeráci snaží drogy propašovat přes turisty. ()

PORTER44

Holkám to slušelo,bohužel jim to tam moc nepomohlo, Thajci se snima nepárali máte fet tak do basy,ještě že tam bydlel Pullman jinak tam hnijou do dnes,poučný film nikomu nevěřit v takovéhle zemi. ()