Nejlepší kamarádky Alice Maranová a Darlene Davisová chtějí oslavit ukončení střední školy výletem na Havaj. Na poslední chvíli se rozhodnou pro Thajsko, rodičům o tom ale neřeknou. V Thajsku se ubytují v laciném hotýlku. Chtějí si užít, a proto navštíví luxusní hotelový bazén, kde předstírají, že v hotelu bydlí. Před prozrazením je zachrání počítačový expert Nick Parks. Obě dívky o něj začnou jevit zájem. Parks je obě pozve na výlet do Hongkongu a zaplatí jim letenky. Na letišti je zastaví celníci, kteří najdou v jejich batohu šest kilogramů heroinu. Alice a Darlene jsou zatčeny a odsouzeny na třicet tři let vězení… Spoluvězenkyně jim poradí, aby se spojily s americkým právníkem Hankem Greenem, který žije v Thajsku. Greene, který má rád peníze, se rozhodne je při odvolání obhajovat a žádá Darlenina otce o patnáct tisíc dolarů. Ten chce, aby obhajoval jen Darlene, Greene ale odmítne. Se svou thajskou ženou Yon zjistí, že se policie nesnažila zjistit, kdo letenky zakoupil. Při odvolacím řízení Greene sice předloží výmluvné důkazy, ale u soudu prohraje. Alice se pokusí z vězení utéct, ale útěk se nezdaří. Yon mezitím vypátrá, že do letadla nastoupilo dalších několik žen, kterým byly letenky placeny stejnou kreditní kartou jako Alici a Darlene. To znamená, že letadlem letěly další kurýrky, což ve spisu není. Grenne s Yon zjistí, že Nick Parks na převoz heroinu vyhledával naivní mladé dívky. Dozví se také, že o tom, že Alice s Darlene vezou heroin, informoval celníky anonym. Obětoval je, aby mohly ostatní kurýrky projít. Darlene se mezitím ve vězení rozkmotří s Alicí, když zjistí, že i ona si s Parksem něco začala. Jejich přátelství visí na vlásku… (TV Prima)

Juto

Claire Danes aj Kate Beckinsale dávajú filmu vynikajúce predstavenia a dej sa nekonvenčne zabaľuje a vyvoláva pekné morálne diskusné otázky. 7/10 ()

c.tucker

Celkem povedemé drama s plnohonotnými hereckými výkony. Scénář je sice s určitým množstvím klišé, ale konec mě naprosto rozbil a díky tomu dávám o hvězdu navíc. ()

Radiq

Klasickej film o pašování drog v Thajsku a podobnejch zemích. Nic moc tam nepřekvapí a má to šokovat thajskými vězeňskými podmínkami, zradou a korupcí. Sympatický je aspoň to, že se nesnažili udržet herečky i ve vězení namalované, jak to bejvá v blbejch filmech. Ale tak 33 let není tak moc.... ()

dr.fish

Naivní příběh o naivních dívkách. Celé je to takové hezké uhlazené, nereálné a hodně romantické. První půlhodina je turisická reklama na Thajsko. Nějak to nedrží pohromadě. Ale to asi ani nejde od tohoto žánru čekat.60% ()

RabbitX

Pro mě naprosto dokonalý film, zajímavý a úpodle mě i pravdivý příběh. jak děj se stává napínavějším až do konce vše začne koupáním se v bazénu v cizím hotelu tam je potká mladý muž a už to začíná na letišti najdou u nich drogy. Dobrej je i popis toho soudu jak tam vyskládaj ty plechovky s těma drogama a přitom do toho jejich báglu by se tak vešlo maximálně 2 plechovky drog. Nejen naprosto skvělý film, ale i poutavá a vynikající hudba k tomuto filmu která přesně vystihuje tu a tuhle scénu takovéhle filmy by měly natáčet opravdu klidně nonstop. ()

st.verka

Šílená ale dost reálná představa, že by člověka něco takového bez varování a bez viny potkalo. Je to dost dobrý film, který na psychiku určitě zapůsobí. ()

Jizni Tlapa

Perfektně zachycená reálnost některých zásadních momentů! Skvělý herecký výkon úhlavních aktérek a naprosto famózní závěr. Výčet těchto superlativ, opravňující k hodnocení 80%! Škoda páté hvězdy, kterou si s sebou odnesla hudební linka! ()

Sfinkter

Naivita některých lidí je reálná, protože asijské věznice jsou plné pseudopašeráků ze západu. Dvojice hrdinek navíc spadne do pasti, ze které nevede cesta ven. Slušné herecky, exotické prostředí thajské věznice nám ukazuje jiný svět. ()

venison

Zajímavé téma, které mělo bohužel ne moc zajímavé ztvárnění.. Chybělo mi v něm mnohem tvrdší ztvárnění života v thajském vězení.. Trošku mi to přišlo jako "komplikovaná dovolená".. Claire Danes byla skvělá již tehdy :-) Byl to skvělý TV film, ale do kina bych na to nešla.. ()

dANo

Až na podarený záver je to iba priemerná dráma z prostredia ženskej väznice v Thajsku a o dvoch babách, ktoré si chceli užiť a skončili ako obete pašeráckeho gangu. Ani herecké výkony neboli ničím zvláštne, takže už len skonštatujem, že jedno pozretie mi úplne stačilo. ()

Master19

Ano i američani mají své reprezentanty v pašování v Thajských vězeních a taky si o nich točí filmy. Potěšily mě záběry z Bangkoku, naopak mě nepotěšilo drobné a větší překrucování. Co se mi ale nejvíc líbilo, bylo to bezelstné zděšení: "My jsme američanky, okamžitě nás pusťte!" Je jen dobře, že existují místa, kde nejsou američani páni světa a nevěřím tomu, že každý thajský policajt je zkorumpovaný. Konec se mi ve výsledku líbíl, jelikož pointou není bezduché obviňování thajského režimu a poměrů, ale i sebekritika a jakési "zamyšlení se nad sebou." ()

nevermore

OBSAHUJE ČÁST SPOILERŮ. Vzhledem k tomu, že se mi to zas až tak nelíbilo, jsem čekal hodnocení v červené barvě na ČSFD;) Ale k filmu.. První půlka filmu má slušný náběh, ale začne nám to později skomírat s každou promarněnou šancí, navíc přestává být sympatická postava Darlene a později i postava Alice (která je ovšem sympatická velmi). Jenže nakonci už je tak svým charakterem (který byl krutě postihnut nedobrým, zlým osudem) vyhrocená, že už se nejeví jako reálná postava, ale jako naprostá smyšlenina. V tomto snímku Alice totiž naplno potlačila pud sebezáchovy a totálně se obětovala pro kamarádku, za doprovodu slz a velkých slov na obou stranách. Ve snímku, který má působit věrohodně toto nehledám, můžu si pustit pohádku, tam to tak chodí. Ovšem tento jev je až při konci, zbytek flmu není špatný. Akorát mě zklamalo, že ta protivná Thajka, co jim dělala naschvály nebyla ani filmově dořešena a po svým největší prohřešku (kdy práskla jejich útěk) její postava mizí z filmu. To se mi nelíbilo. ()

VanTom

Pohnutý osud dvou mladých amerických naivek, v Thajsku odsouzených za (nevědomé) pašování narkotik, vyznívá v tomto podání lehce "bravíčkově - pouze pro" útlocitné divačky. Nechce být dramatem ze špinavého vězení, tam panují nuda, dřina a stereotyp, pevnější v kramflecích se cítí při marném snažení obhajoby ve specifickém právním prostředí. ()

Scar

Omamná atmosféra 90. rokov, i keď už na hrane nového milénia je veľmi cítiť. Zrejme to je výberom hudby a teplých odtieňov, ale pôsobilo to zasnene a vťahovalo ma to niekam do minulosti. Nechválim žiadne herecké výkony, nič nevyčnievalo z radu, ale ako celok to pôsobilo omamne, nie napínavo, ale súcitne. ()

Elleannie

Co na to říct.. sice se to nikdy nestalo, ale jak se zde v zajímavostech píše, je to poskládáno na životních zkušenostech pašeráků drog, takže se to stát určitě může.. Asi si to všichni umíme představit, jaké to musí být, když vám řeknou, že půjdete na několik desítek let do vězení, ale je to pouhá představa, protože kdyby se mi to skutečně stalo, netuším, jak bych v tu chvíli reagovala. Navíc (když to trochu zlehčím) "jen" za pašování drog, které vlastně ani nepašovaly.. V porovnání s Českou republikou se to vlastně ani porovnat nedá.. ()

Autogram

Pri ceste do exotickej krajiny sa treba mať na pozore možno aj pred sebou samým. Komu dôverovať a komu nie, to je otázka. Dvom pekným dievčatám to sluší nielen na slobode, ale aj vo väzení vyzerajú na zjedenie. Záverečný polohappyend prináša oživenie a tak sa film vyhol bežným klišé žánru. ()

Kurikmoon

Nejak extra to neublížilo. O oddych sa pričinili hlavne herci, ktorých mám rád. Ale máte inú alternatívu, možno uprednostnite, pretože keď Brokedown place neuvidíte, o nič zásadné neprídete. ()

manonfire

Claire Danes je jednou z nejcitlivějších a nejlepších hereček, ktere se kdy na plátně objevily, což potvrzuje i v tomto snímku. 60% ()

deckardx

Zajimavy pribeh o dvou nejlepsich kamaradkach, ktere se zapletly s drogovym dealerem a musely nest tvrde nasledky... Film ve vas vyvola zajimave emoce, hlavne konec, ktery povazuju za nadprumerny - takovy neamericky, prekvapive... Prekvapive jsou take herecke vykony obou slecen, at uz Claire Danes nebo Cate Beckinsale zahravaji opravdu na jednicku a tu postavu jim stoprocentne verite... Ohlasy na tento film se budou asi u kazdeho lisit, ale na me zapusobil a zprijemnil mi vecer... ()