Nejlepší kamarádky Alice Maranová a Darlene Davisová chtějí oslavit ukončení střední školy výletem na Havaj. Na poslední chvíli se rozhodnou pro Thajsko, rodičům o tom ale neřeknou. V Thajsku se ubytují v laciném hotýlku. Chtějí si užít, a proto navštíví luxusní hotelový bazén, kde předstírají, že v hotelu bydlí. Před prozrazením je zachrání počítačový expert Nick Parks. Obě dívky o něj začnou jevit zájem. Parks je obě pozve na výlet do Hongkongu a zaplatí jim letenky. Na letišti je zastaví celníci, kteří najdou v jejich batohu šest kilogramů heroinu. Alice a Darlene jsou zatčeny a odsouzeny na třicet tři let vězení… Spoluvězenkyně jim poradí, aby se spojily s americkým právníkem Hankem Greenem, který žije v Thajsku. Greene, který má rád peníze, se rozhodne je při odvolání obhajovat a žádá Darlenina otce o patnáct tisíc dolarů. Ten chce, aby obhajoval jen Darlene, Greene ale odmítne. Se svou thajskou ženou Yon zjistí, že se policie nesnažila zjistit, kdo letenky zakoupil. Při odvolacím řízení Greene sice předloží výmluvné důkazy, ale u soudu prohraje. Alice se pokusí z vězení utéct, ale útěk se nezdaří. Yon mezitím vypátrá, že do letadla nastoupilo dalších několik žen, kterým byly letenky placeny stejnou kreditní kartou jako Alici a Darlene. To znamená, že letadlem letěly další kurýrky, což ve spisu není. Grenne s Yon zjistí, že Nick Parks na převoz heroinu vyhledával naivní mladé dívky. Dozví se také, že o tom, že Alice s Darlene vezou heroin, informoval celníky anonym. Obětoval je, aby mohly ostatní kurýrky projít. Darlene se mezitím ve vězení rozkmotří s Alicí, když zjistí, že i ona si s Parksem něco začala. Jejich přátelství visí na vlásku… (TV Prima)

Nely

Tenhle film mě naprosto dostal a hlavně ten konec byl naprosto nečekaný! Na tom konci je vlastně krásně vidět to přátelství. Rozhodně z toho plyne i určité ponaučení - dávejte si pozor s kým se scházíte ;) BTW: První film, kde jsem viděla Kate Beckinsale a od té doby je to moje nejoblíbenější herečka :D ()

Ukrizku

Velmi přesvědčivé, nepředvídatelné a skvěle zahrané. Slabší je jen ten americký začátek. A co je na Alici fascinující je, že rozjíždí všechno naplno, nakonec pokud se mi to nezdálo, i s obhájcem měla svoje úmysly. Jen jakoby mimochodem. ()

sirrgulo

Dvě mladé američanky se vydají do Thajska na nezapomenutelné prázdniny a vskutku nezapomenutelnými se stanou. Proti své vůli se dostanou do vězení, které by jistě nechtěl nikdo navštívit. Čemuž nasvědčuje i několik drsných scén, kterých je sice málo, ale přesto dostatečně. Přátelství obou hrdinek se v průběhu filmu mění a dojde dokonce až k nenávisti. Filmu svým výkonem dominuje má oblíbená Claire Danes avšak ani Kate Beckinsale nehraje špatně. No a ponaučení? Rozhodně nepašujte drogy v Asii :) ()

jirijo

Velmi slušný film o pohodové dovolené dvou Američanek v Thajsku, která se změnila ve velmi hmatatelné peklo zdejšího vězení poté, co byly zatčeny za pašování drog. Film neplýtvá přehnaným sentimentem, sází na střídmost a rozhodně netlačí na pilu nějakými brutálními scénami. Potěší slušné herecké výkony. Claire Danes (Terminátor 3, Hvězdný prach) je jako protřelejší Alice přesvědčivá, Kate Beckinsale (Underworld, Van Helsing) její zoufalství uvěříte a zkušený právník Bill Pullman (Samotář v Seatllu, Zatímco jsi spal) bojoval až konce. Který překvapí, jelikož 100% happy end se tentokrát nekoná. Zkušený rutinér Jonathan Kaplan (Znásilnění, Pistolnice) vysekl velmi dobré drama, které Vás od návštěvy Thajska neodradí, ale určitě si tam budete dávat pozor na to, co máte ve vlastním baťohu :-) ()

jokino

Film s dobrým hereckým obsadením, a síce nie zložitým, ale zato zaujímavým príbehom dvoch amerických kamarátiek, ktoré práve zmaturovali a na letné prázdniny sa vydali okúsiť aj trochu zo sveta.. Snímok sa príbehom sústreďuje do Thajska. Žial, len velmi málo na jeho krásu a kultúru, ale hl.na jeho väzenie, kde po istom krátkom čase skončia vďaka svojej dôverčivosti aj práve tieto dve dievčatá. A začína sa boj o holý život oboch dievčat za pašovanie drog! Film mi velmi pripomenul "jeho", o 10 rokov staršieho "brata" - Bangkok Hilton. V ňom ide o rovnaký príbeh, akurát len s jednou hl.hrdinkou a príbehom s rozsiahlejším dejom. Na túto tému, som videl aj pár reálnych dokumentov, natočených v Thajsku o ich väzniciach a poviem len - žiadna sláva! Tresty za pašovanie drog sú tam jedni z najtvrdších vôbec, naozaj extrémne vysoké a takmer bez šance sa odvolať, a dostať sa na slobodu! Myslím, že snímok môže byť kludne výstrahou pre všetkých.. ()

cunicekb

Povedený film, dobrá tématika, zajímavý příběh a rozuzlení. Obecně je hodnocení spíše průměr, ale můj subjektivní pocit je spíše nadprůměr. Jediná výtka, herci jsou chvílemi prkenní. ()

fferdas

75% - Pro mě to je příjemný a pohodový filmek o, dá se říct, naivních a bezstarostných mladých Američankách, které se vydají na dovolenou do Thajska. Tím příjemný a pohodový myslím, že se na film dobře kouká, né že bych snad chtěl zažít to, co hlavní hrdinky. brrr :) Thajské vězení není zaručeně žádný med. ()

david666

Solidní film s mladou Kate, která ale je tady herecky zastíněna Claire Danes. Ačkoliv víte, co se bude ve filmu odehrávat, nevadí. Potěší, že se nejedná klasický americký film z happyendem a taky vězeňské prostředí a strasti slečen tady nejsou zbytečně zvýrazňovány. ()

kamikk

Velmi kladně hodnotím výkon obou hereček - Claire Danes o něco lepší :) a hudba naprosto zapasovaná do prostředí :) 4 hvězdy :) ()

kuře.gril

Koukala jsem na to jen tak jedním okem a to mi vcelku stačilo. Herečky jsou pěkné (na to, že "hnijí" v tom vězení jsou nějak až moc nezanedbané), vcelku sympatické, ale přišlo mi, že se jich jejich osud ani nijak nedotýká. Byly takové dost v pohodě, jen občas vyjekly, co se to tedy s nimi bude dít, ale jinak mi nepřišly vůbec zdrcené, vyděšené, zoufalé. I když je byl někdo z rodiny navštívit, tak to připomínalo pohodovou návštěvu někde doma (no až na to, že je dělily ty ploty a mříže). A co se týče konce- já i kdybych se rozhodla pro takový obětavý čin a zachránila kamarádku, tak bych se s vidinou nějakých 90ti let v thajském vězení na konci rozhodně neusmívala. Ale pokud má někdo takovou stoickou povahu, tak fajn, jen závidím. ()

klapqua

Ako malá som ten film celkom mohla, ale keď som si ho pozrela nedávno, horko ťažko som vydržala bez prepnutia do konca... Páčil sa mi soundtrack (nie celý) a aj Claire Danes a tiež je to asi jeden z mála filmov (ak nie aj jediný), kde si zahrala Amanda de Cadenet, v súčasnosti manželka gitaristu Nicka Valensiho z kapely The Strokes, ale veď to je vlastne jedno:D ()

PTuranyi

Dobre natočený príbeh naivných dievčat, ktoré sa nechajú nevedomky zneužiť na pašovanie drog z Thajska na pozadí skorumpovaného policajného systému. Všetko ide tak ako má, nádej sa strieda s beznádejou a divák zostáva v napätí. S ničím sa príliš nepreháňa aj keď záver je optimistický, stále je napoly potopený v depresii. 70% ()

xoxoxoxo

Mne sa tento , mozno nie az tak narocny film pacil....stale som myslel, ze ich odtial dostanu...a koniec bol uplne super.....a posledna pesnicka filmu od srah brightman pridala jeden a pol hviezdicky :) ()

aronofsky

Snad první film, ve kterém neměla Kate ukazovat svou hezkou... zdravé hýžďové svalstvo, ale hrát. Jediný problém je, že já se o ty holky nebojím. 60% ()