Kapitán vltavské paroplavby Adam Korkorán má sice pod palcem jen malý parník Primator Dittrich, ve snech se však stává slavným hrdinou pirátských příběhů, a navíc je snobskou lázeňskou společností považován za admirála. Všechno to způsobily problémy, které s ním mělo ředitelství paroplavební společnosti. Když Korkorán odmítl odejít do důchodu, poslali ho alespoň do lázní, aby měli na chvíli pokoj. Na nádraží v Poděbradech však sluha z luxusního lázeňského hotelu poplete kufry, a tak je Korkorán považován za korvetního kapitána a boháče. Ten oslněn přepychem omyl nevyvrátí, ale naopak se do nové role vžije natolik, že oklame i zkušeného admirála ve výslužbě Piacciho, spřátelí se s ním a je vyhlášen nejoblíbenějším hostem sezóny. Když mu však dojdou peníze, napíše své hospodyni, aby mu poslala úspory. Natolik ji tím vyvede z míry, že se za ním vypraví, což samozřejmě vede k tomu, že pravda vyjde najevo. Ostudou zničený Korkorán se vrátí domů, místo očekávané výpovědi se však dočká povýšení na vrchního inspektora. Majitelem paroplavební společnosti je totiž admirál Piacci, jeho přítel z lázní. (TV Nova)

Sdoom

Dosti podprůměrná Burianovka, zejména kvůli dosti špatnému scénáři. To, co v jiných jeho filmech aspoň trochu funguje, tady nefunguje takřka vůbec a ani sám král komiků to zachránit nemůže svým umem. ()

vitekpe

Improvizovana roztomilost s Burianem ala korvetnim admiralem nebo co... :))) Celkem vtipne, na nejlepsi Burianovy kousky to ale nema. ()

Paity

Velmi známá komedie s Vlastou Burianem, která ovšem není nijak vyčnívající nad ostatními. Když nemáme moře, vystačíme si s Vltavou, které brázdí kapitán Korkorán. Na super komedii to ale nestačí. ()

Vesecký

Tenhle film nepatří ke skvostům Burianova umění, podepsal se na něm scénář i režie Miroslava Cikána a Burian musel svými průpovídkami zachraňovat celý film. Podtrhl bych však výkon Milady Smolíkové v jedné z jejích nejznámějších rolí; je škoda, že celý život zůstávala ve stínu svého manžela Františka Smolíka. Postavy prostých žen z lidu jí seděly zkrátka moc dobře. Zatímco Čeněk Šlégl si počínal se svou elegancí velmi profesionálně, totéž se už nedá říci o Jaroslavu Marvanovi, který se zachraňoval svými tiky, ani o Jiřině Štěpničkové. Z milostné zápletky ve filmu nebylo moc nic - oč lepší byly podobné scény ve filmu U pokladny stál... (ovšem až po několika letech). Přesto Burianovy gagy (jeho pedantství - viz ujetí školnímu výletu, přežblepty) si horší čtyři hvězdičky zasluhují. ()

Wild_man

Podle mě povedená oddychovka od krále komiků Vlasty Buriana. Přijde vám vhod, když si potřebujete odpočinout a podívat se, jak to vlastně bylo dřív. Všem vřele doporučuji. 80% "Todle to je Jadranský móře, todle ten pán, jak tady sedí to je maják, támdle ten miksl nahóře to je nebezpečný skalisko, ten krejčí, co mě to šil, je zloděj, ale to sem nepatří, že jo? ()

piranha

Vlasta Burian byl jako vždy skvělý, ale přesto myslím, že tento film z hlediska zábavy nenabízí zdaleka tolik jako mnohé jiné Burianovy komedie. ()

MickeyStuma

S poctivostí nejdál dojdeš, říkává se už spoustu let, ale na Adama Korkorána to má efekt opačný. A tak jde z maléru do maléru. Vlasta Burian tentokrát zanechal vojenských uniforem a pro změnu je vyměnil za uniformy lodní. Snímek plný situačního humoru, který je i tentokrát doplnění humorem groteskním. Úvod je námětově stejný, jako u snímku „C. a K. polní maršálek (1930). Představuje snovou představu hlavní postavy. A následně se to rozjede. Zápletka je stavěna na omylu, způsobující nejrůznější společenské peripetie. Lázeňský pobyt není v Burianově filmografii ojedinělý. Podíval se tam skutečně ještě několikrát. Vlasta Burian tedy opět řádí, jak utržený ze řetězu, čímž představuje to, co je od něj očekáváno. Pobavit slovem, skopičinami i přehráváním. A i když zub času tohle všechno poctivě nahlodává, z puncem filmové klasiky a humoru ještě stále po divácké stránce dokáže přivést na jiné myšlenky. ()

FOCKE_WULF

Děj docela ujde, jenom mi vadí, že v některých záběrech mají herci uřízlé hlavy, že jsou zabíráni od krku dolů. A Štěpničková je sexbombááá - muck! ()

tranquill

Příjemná komedie s tradičně potrhlým Burianem je předobrazem, a to nejen hereckým obsazením, jednoho z jeho nejlepších pozdějších filmů U pokladny stál. ()

Miki68

Jako poděbraďák mám tenhle film rád, protože ukazuje, jak krásné lázně tady u nás byly už skoro před sto lety. Co se filmu týče, podle mě je to předválečná klasika. Komedie plná omylů, která by bez Vlasty Buriana byla míň než poloviční. ()

Martin79

Herecký koncert Vlasty Buriana. V jednoduchosti je síla a o tomto filmu to platí dvojnásob. Na plné hodnocení to asi není, ale přesto nadprůměrná komedie dle mého názoru. ()

donkocicak

Pro mě spolu s Hrdinou jedné noci a Ulice zpívá nejhorší Burianův film 30.let. Pravda ale, že taková Ulice zpívá je mnohem nudnější než Korkorán. Čekal jsem od tohoto filmu asi neprávem hodně, byl jsem zklamán. Moc jsem se u tohoto filmu nebavil, i když se zde samozřejmě několik vtipných situací našlo, ale bylo jich jako šafránu. ()