Kapitán vltavské paroplavby Adam Korkorán má sice pod palcem jen malý parník Primator Dittrich, ve snech se však stává slavným hrdinou pirátských příběhů, a navíc je snobskou lázeňskou společností považován za admirála. Všechno to způsobily problémy, které s ním mělo ředitelství paroplavební společnosti. Když Korkorán odmítl odejít do důchodu, poslali ho alespoň do lázní, aby měli na chvíli pokoj. Na nádraží v Poděbradech však sluha z luxusního lázeňského hotelu poplete kufry, a tak je Korkorán považován za korvetního kapitána a boháče. Ten oslněn přepychem omyl nevyvrátí, ale naopak se do nové role vžije natolik, že oklame i zkušeného admirála ve výslužbě Piacciho, spřátelí se s ním a je vyhlášen nejoblíbenějším hostem sezóny. Když mu však dojdou peníze, napíše své hospodyni, aby mu poslala úspory. Natolik ji tím vyvede z míry, že se za ním vypraví, což samozřejmě vede k tomu, že pravda vyjde najevo. Ostudou zničený Korkorán se vrátí domů, místo očekávané výpovědi se však dočká povýšení na vrchního inspektora. Majitelem paroplavební společnosti je totiž admirál Piacci, jeho přítel z lázní. (TV Nova)

ForGump

Vlasta Burian tradičně dominantní a skvělý, ale stejně jako polní maršálek není film jako celek úplně zábavný. Bohužel nesahá po kotníky všem těm zmatkuplným komediím typu U pokladny stál nebo Nezlobte dědečka. 40% ()

Havala

Opět komedia založená na záměně loosera za něco lepšího. Burian je můj oblíbenec ale chvilkama sem se trošku nudil. Nebudeme tuto komedii zavrhovat a pochválíme aspoň exteriéry kterých tehdy mám pocit moc nebývalo, vše se točilo na Barrandově pěkně v teplíčku protektorátních ateliérů. Burianovských hlášek poskromnu, klasik Marvan opět neomylně v záloze, ikdyž si moc nezahrál. Hodnotím jako průměrný film té doby. 66% ()

soldiersn

Jak zde již bylo několikrát řečeno, je to opravdu slabší komedie našeho „Krále komiků“, nicméně pořád to stojí za zhlédnutí. Obzvláště v té chvíli kdy se Korkorán dostane na svou ubikaci a zaslouženou dovolenou, zde se nudnější příběh trochu přehoupne do lepších sfér. ()

ostravak30

Tak trochu mi film připomínal dva - z velké části hlavně U pokladny stál, kde se Burian též vydal do lázní a také byl považován za někoho jiného. Z malinké části pak C. a k. polní maršálek. Záměna místy rozhodně funguje. Vlasta Burian tentokrát ale šéfuje lodi, což je téma ve skrze zajímavé, ale rozpracované spíše do možnosti blbnutí kapitána v lázních. Možná by skopičiny a zápletky na lodi a v souvislosti s ní byly zajímavější. Nachází se zde řada povedených scének a písnička. Na druhé straně je zde hodně nepříliš zábavného mluvení. Vzhledem k jiným jeho filmům musím takhle. ()

Danulinda

Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi bodíky, ale nakonec jsem se rozhodl pro čtyři díky skvělému panu Šléglovi a Marvanovi. Ačkoliv scénář patří mezi ty jednodušší a ne tak do detailu propracované jako např. Ducháček či U pokladny stál, přesto se jedná o poměrně poutavé dílo, kde se člověk téměř nenudí a je mile baven jak hlavním představitelem, tak i jeho dvorními přihrávači. ()

moviepill

Síce za 3*, ale napriek tomu je to solídna zábava s tradične vtipným Burianom. V tomto filme vďakabohu neprehráva ako sa mu to občas stávalo. Zápletka je jednoduchá, ale zachraňuje to príjemný nápev Korvetního Kapitána. Takže príjemný priemer na sobotné popoludnie. ()

PTuranyi

Klasická burianovka postavená na humore a grimasách Vlasty Buriana. Príbeh kapitána vltavskej parnej plavby, ktorý doslovným dodržiavaním predpisov robí vrásky na čele svojim nadriadeným, do takej miery, že ho pošlú na liečenie do "lázní". Tam však opäť vďaka svojmu preháňaniu zapríčiní omyl, vďaka ktorému je považovaný za korvetného kapitána. Adam Korkorán sa tak stáva stredobodom kúpeľnej spoločnosti a svojím šarmom a nešikovnosťou ju zabáva. Scenár tu zaplieta niekoľko vzťahov, ktoré nakoniec vyústia do šťastného konca. Produkcia je dobrá a hoci miestami skĺzava ku groteske, miestami zasa dej zbytočne naťahuje. 65% ()

TuristikaJi

Film byl špatně natočen, jelikož byly v některých částech filmu vidět pouze poloviny hlav. Jednu hvězdu proto dávám za Buriana, a druhou za občasný vtip. ()

hostivít

Výborná komedie, ve které se Burian vydává za korvetního kapitána. Některé scény jsou velmi zdařilé, jiné méně, ale tak to u Buriana chodí. Zde je výborný Čeněk Šlégl, který hraje admirála. Titulní píseň je také dobrá. ()

Alagaesie

„To musí lícovat!“ Puntik. Předekprdel. Střecha v pořádku, ahá… „Rum máte Vy, já přines hrnec.“ Korkorán mi přišel trošku namyšlenej. „Vostatní Vy mě všichni poznáte, jen co vodtáhnou ty ledy.“ Jo pořádek muší bejt i na parníku. No téda ty stupně… Suchej flek na vodě. Chyba lávky. „Chraň bůh toho chlapa.“ Zlá doba přišla až s Adolfem. „Charakter?“ „Ryzí.“ Sousedé. No prostě je z toho celej vysoká. Kobylko. Špunt a Svatá kniha. „Ať Vás to ani nenapadne.“ „To je na účet pana Admirála.“ „Tak proč už to není nalitý?“ Hotel naruby je skvělej. „Na něm je vidět námořní důstojník na sto honů.“ „To ste na velkým omylu.“ Oni nechtěli rozruch a Korkorán si sedne k nim, no téda… Š-š-š-š-húúúú. Scéna. Flotylda. Se torpédovali, až se umoudřili. Slunečníci a slunečnice. Revma. Masaryk – no jo, tatíček. Inšpektor. ()

mistr97

Sice kapitán Korkorán nepatří k nejlepším Burianovým rolím, ale i v této roli je to herec, který dokáže táhnout celý film. Nechybí jeho typický humor a grimasy. Zdatně mu přitom sekundují jeho kolegové, dvojice Marvan-Šlégl, se kterými se objevil v řadě dalších filmů. 70 % ()