Adam Šangala (TV film)

Dobrodružný / Historický

Československo, 1972, 3x57 min

Tento trojdielny historický film mám moc rád. Ivan Palúch ako Šangala je výborný ale jasne tu prevažuje záporná postava v podaní Juraja Kukuru. Ten to zahral fantasticky. Nezabudnuteľný je aj J.Dódzy ( teátro prišlo). Atmosféra je vystihnutá presvedčivo. Pamätám si na scénu, keď sa cez božie oko dívali na sexi O.Šalagovú.......Už ťa čakám Adamko ha ha.....80%.(9.11.2010)

Historicko - romantická a navyše značne ironická freska nabitá slovenskými hviezdami. A mám taký pocit, že toto je jediný naozaj filmový zárez pre éterickú TATIANU HRIVNÁKOVÚ. (7.7.2009)(7.7.2009)

Historicko-dobrodružný seriál podľa knižnej predlohy Ladislava Jégé. Adam nie je typický hrdina, skôr trochu smoliar, ktorému raz osud praje, inokedy nie. Jeho príhodám nechýba tragikomika ani čierny humor. Dobre zrežírované i zahrané, kvalitný produkt slovenskej kinematografie.(18.4.2005)

Jeden z najlepších slovenských seriálov(16.3.2007)

jeden z najposobivejsich filmov slovenskej kinematografie, ak nie vobec najlepsi. zo zaverecnej sceny ma dodnes mrazy.(12.2.2008)

• - Točilo se v Popradu a skanzenu Zuberec. Natáčelo se i v Spišském Podhradie, Mlyňanech, Dražovcích a Levoči. (M.B)

• - Seriál mal pôvodne režírovať Elo Havetta, ale nakoľko jeho filmy putovali do trezoru, na poslednú chvíľu mu bola réžia odobraná. (corona)