Agent FBI, Joel Campbell (James Spader - Vlk, Sex, lži a video), unavený po letech strávených pronásledováním vrahů, opouští L.A. a začíná nový život v Chicagu. Ale o pět měsíců později se jeho nový domov stane místem několika obzvláště děsivých vražd, které mohou být dílem jen jednoho muže: Davida Allena Griffina (Keanu Reeves - Matrix) - nepolapitelného rafinovaného vraha, který se rozhodl zahrát si se svým dřívějším pronásledovatelem krutou hru. Chladnokrevný vrah posílá Joelovi fotografie vytipovaných obětí, místa činu zanechává bez jakýchkoli stop a s potěšením sleduje jeho reakce, když nevinní lidé umírají. Poté co se Griffin dostane do jeho blízkosti, musí Joel rychle hledat způsob, jak ho zastavit dříve, než zemře někdo z jeho nejbližších... (Bonton Home Entertainment)

bergeron

starsia krimi s Reevvesom, ale ak mate radi Keenu, tak vas to bude bavit, dej sa vlece pomaly, a zahadne. castami je to citatelne, ale inak spravene dobre. Slabucke napatie, a este slabsi koniec. Pesnicka z konca ale mala nadych, aspon nieco na konci. ()

montel

Detektiv Cambell (James Spader) dlouho marně pátral po sériovém vrahovi žen a tak opouští FBI a stěhuje se do Chicaga. Po čase se ovšem vraždy mladých žen stávají i zde a Cambell pochopí, že se vrah za ním přesunul do nového města. Policie je bezradná a požádá Cambella o pomoc. Toho brzy kontaktuje i samotný vrah a všichni náhle pochopí, že začíná nebezpečná hra se smrtí...Zápletka je zajímavá, bohužel tomu chybí atmosféra a lepší záporák. Keanu se na tuto zápornou roli po všech těch Matrixech moc nehodí. 50% ()

alienable

Doporučuji především scénu, kdy si v pohodě a v klidu, takřka ničím nerušen, odjíždí Keanu v hořícím autě :D Za to pro mě tři hvězdy! ()

pekkanik

Až také hrozné to nie je... Spader hrá slušne, Reeves dobre vyzerá, tie šialenosti s kamerou sa vcelku dajú vydržať, má to pár napínavých scén - takže až na ten zbabraný záver, je to vlastne ideálny film na sobotu večer. ()

Pollini

Keanu Reeves vypadá v tomto filmu neobvykle dobře a role se chopil výborně. věřila jsem mu, že je šílený a nikdo ho nechápe. Dávám tři hvězdičky, protože mě to bavilo, ale není to nic náročného. Kdyby se víc času věnovalo vztahu vraha a detektiva, možná by to bylo o hodně zajímavější. ()

dalia

Zdejší nízké hodnocení příliš nechápu. Film mne udržel v napětí od začátku do konce, měl spád a tempo. James Spader byl výborný a Keanu Reeves byl jako psychopat také velmi přesvědčivý. Jejich "hra na kočku a na myš" byla skvělá. Způsob natáčení vzpomínek a snů trhanou, rozmazanou formou byl zpočátku trochu matoucí, ale postupně si divák minulost poskládal dohromady. Hudba mi přišla místy trochu ohlušující. Také s tou prostřelenou nohou by se asi o poznání hůře utíkalo a plavalo, ale v ohrožení života by adrenalin asi udělal své, takže budiž... Celkově za mne solidní kriminálka, jejíž nejsilnější stránkou jsou jednoznačně herecké výkony obou hlavních představitelů. ()

Drslw

Bolo to také napínavé, že som radšej stále odbiehal pozerať, ako sa mi pečie pizza. Hercov asi museli pre nakrúcanie budiť. Ako sa u nás hovorí - žimny gris. ()

andy60

I sledování předpovědi počasí je napínavější než sledování tohoto vraha. Film naprosto bez atmosféry a také bez vysvětlené pointy. Nejefektnější je asi ten závěrečný výbuch. ()

Nikol45

Tento thriller nebyl zas až tak špatný, ale chtělo by do toho dát víc. Přišlo mi to trochu odfláknutý. Keanu Reeves ten nezklamal, ten celý film táhnul a ten jeho tanec, ten teda byl. Za něj 3* ()