Agent FBI, Joel Campbell (James Spader - Vlk, Sex, lži a video), unavený po letech strávených pronásledováním vrahů, opouští L.A. a začíná nový život v Chicagu. Ale o pět měsíců později se jeho nový domov stane místem několika obzvláště děsivých vražd, které mohou být dílem jen jednoho muže: Davida Allena Griffina (Keanu Reeves - Matrix) - nepolapitelného rafinovaného vraha, který se rozhodl zahrát si se svým dřívějším pronásledovatelem krutou hru. Chladnokrevný vrah posílá Joelovi fotografie vytipovaných obětí, místa činu zanechává bez jakýchkoli stop a s potěšením sleduje jeho reakce, když nevinní lidé umírají. Poté co se Griffin dostane do jeho blízkosti, musí Joel rychle hledat způsob, jak ho zastavit dříve, než zemře někdo z jeho nejbližších... (Bonton Home Entertainment)

Zombo

Nebýt stupidního konce bez sebemenší pointy, bylo by to za slabší tři. Přestože je docela smutné natočit thriller, který není napínavý (a nedá se to říct ani u předem jasného výsledku hledání obětí), jehož síla je ve dvou krátkých honičkách a hlavně s masovým vrahem, kterého ani nestihnete začít nenávidět (zvlášť když tak špatně hraje..), tak jsem se nejspíš kvůli zvědavosti moc nenudil. Za trestuhodnou u takového druhu filmu ale považuju téměř nulovou atmosféru. Ostudu podtrhuje otřesný soundtrack a vizuální efekty se závěrečnými výbuchy podobnými těm z 80's Nintendo. ()

Shitonit

Jednohubka s našlápnutým dějem poplatná době svýho vzniku. Viděno tehdejšíma okama, je to super, chápáno dnešním myslivcem, je to takový ucházející, ale pobaví, neurazí, napětí koule děj to má a vo to de, nee ? Ee? ()

Cortesz

Celkem slušná dějová zápletka, stačilo trošku vyšperkovat ten příšernej scénář a zalepit v něm ty díry, omezit hromadu těch až moc absurdních situací ve kterých se zůčastnění chovají jako paka, ale hlavně by to chtělo lepšího režiséra, protože ten Charbanic je naprosto neschopnej a film vypadá jako nějakej TV film. Díky celkem dobře hrajícímu Keanu Reeves, kterej si zápornou roli užívá a toho psychopata mu i věřím dávám, ale James Spader sice nehraje špatně a rozhodně je skvělej herec, ale zde mi připadne jako kdyby ho to nebavilo. Takhle je to jen špatně natočenej thriller, kterej pohřbil sám režisér svojí neschopností natočit thriller tak jak se má. ()

Elessar.

Práveže vôbec nič zlého, solídna detektívka s fajným záporákom (dávajte Reevesovi role zlosynov), vizuálom a podaním. Áno neradí sa možno medzi skvosty, ale je to ozaj slušná podívaná. Náhodou postavy sú uveriteľné, čas rýchlo odsýpa. Vôbec neľutujem, že som na tento zabudnutý filmík narazila. Áno nemusí osloviť každého. Soudtrack je parádny. Herecké výkony sú fajné. Miestami som videla inšpiráciu v Blow Out a iných starších snímkov. Akoby som povedala, nestojí za zahodenie a radšej je si dobré urobiť si vlastný názor, než sa pustí do čítania komentov tu na CSFD :D ()

samera

Celkom to ušlo...dobry napad s tymi fotkami......ale Keanu Reeves sa fakt na to nehodil....niektoré baby by radi boli jeho obeťou :) ()

Chuanek

Je pravda, že sem byl trošku zklamaný po shlédnutí, ale když si vemu klady a zápory, tak je to takový filmeček na odreagování, žádné velké lekání, žádné velké vraždění, spíš trošku naivní, až to bolí. Ale tak zase je tam Keanu Reeves, který nalákal nejen mě, abych se podíval na tuhle záhadnou krimi, která ode mě nedostane víc než pár hvězdiček, ale to jen za vtipné scénky, kde něco hoří a Keanu je naprosto v klidu, i když je kolem něj spousta kotlíku s benzínem, nebo scénka kdy si Reeves odjíždí v hořícím autíčku, tohle by měli vystřihnout a udělat z toho pohádku =)) ()

Kozlowski8

O tomto filmu by se dalo psát hodně, bohužel většina slov a vět by byla negativní a kritická. Dílo mne zklamalo jako celek i v jednotlivých pasážích a oblastech. 1) Zbytečně mnoho flashbacků. 2) Kamera, hrající si se světlem a ostřením ve stylu současných amerických (a potažmo i českých) krimiseriálů mne vážně neuchvátila. 3) Ani jeden z herců na mne neudělal větší dojem. Spader je sympaťák, ale to je tak vše a Keanu Reeves jako mnohonásobný vrahoun moje emoce nechal klidně spát. 4) Některé akční scény na mne působily céčkově až déčkově. Například ta u benzinové pumpy, kdy vybouchne a shoří jen to, co se právě hodí... A pasáž , kdy detektiv divoce pronásleduje řidiče ukradené hondy s telefonem u ucha, patřila do jiné kategorie filmů - bláznivé parodie. 5) Nemoderně působící hudba toto vše podkreslovala. Myslím, že se jedná o film, který má slušný základ, se kterým nebylo dobře naloženo. Mé dvě* jsou možná až příliš milosrdné. ()

KeanuTheBest

Shlédnuté kvůli roli Keanu Reevese - zoufale nepovedené. Absolutně se na roli vraha nehodí a vůůbec jsem mu to neveřila. Ta roztřesená kamera, pokud to bylo součástí tak to mě teda po***. Opět jedna z nepovedených rolí Keanu. Za mě slabší průměr, tak 45%. ()

rytir1

James Spader jako detektiv? Ne děkuji... Ten se na to fakt totálně nehodí, stejně tak jako Keanu Reeves na vraha. Tak přesně jak jiný uživatel, který tohle zde napsal jsem si říkal u prvních 5 minut filmu. Pak jsem jej s napětím zvyšujícím se s přibývajícími minutami dokoukal a řekl si, že by ty blbečky kteří sem chodí jen ničit hodnocení filmů a chtěj si hrát na Lynche měl někdo už zlynčovat. Parádní detektivka. Ne nijak excelentní, ale chvílemi jsem měl pocit že se dívám na Freemana a Sběratele polibků či co. Fakt nedávejte na nízké procenta u filmu. Sice by mohl být napínavější a kvalitnější, ale thriller je to dobrý. Na tři hvězdy určitě a u mě na i na 4 že mě nakonec Reeves i Spader přesvědčili že se tam hodili. ()

Bubakoff

Slabota a nic než slabota, osobně si myslím, že se detektiv a vrah měli prohodit, Keanovi ta role hrubě nesedí... scénáristu, jak tak koukám, může dneska v Hollywoodu dělat každý...takovou slátaninu aby člověk pohledal...a scéna z vybuchující benzínové stanice, to je skutečná třešnička na dortu!! ()

roboroz

James Spader s jeho vyvalenými očami pôsobil v úlohe detektíva vyložene komicky. To bolo zrejme hlavným dôvodom, že tento film vyznieva veľmi rozpačito. Keanu Reeves ako vrah - tiež žiadna sláva. Celý dej sa dal popredu predpokladať. Veľmi slabučké - aj jedna hviezda je možno veľa. ()

pirate

Keanu Reeves mi jako padouch moc neseděl a James Spader jako detektiv šel, ale možná bych jim role obrátil. Jinak zcela běžný děj, i když jako krimi trochu slabší. 40%. ()