Posádka lodi Swordfish se po měsících tuhých bojů vrací domů. Bohužel zkříží cestu neměcké ponorce U-429. Malá skupinka amerických námořníků, která přežila střet s jejími torpédy, byla zajata. A to je jen začátek. Plovoucí rakev plná lidí z opačných stran barikád jde pomalu ke dnu a strašák pomalé smrti udušením nutí všechny táhnout za jeden provaz. Může se však člověk, ve snaze zachránit si vlastní život, spojit se svým úhlavním nepřítelem? (oficiální text distributora)

dodona

Rozpočet a slabý scenár zachraňuje obsadenie a herecké výkony. No a tie archívne zábery, pri ktorých sa asi ani nesnažili to nejak zakamuflovať a včleniť do celku - ako päsť na oko. - Práve som si všimla, že film má aj Director´s cut, ktorý je o 56 min. dlhší. Asi tomu dám ešte jednu šancu. ()

borohub

Zajímavý nápad, bohužel jako u většiny filmů nedotažený do konce. Ani nevím co bych tomuto filmu vytknul, ale prostě celé to působilo tak zmateně, chvílemi jsem se v postavách prostě ztrácel a nerozeznával jsem američany od němců, ke konci filmu i přesto, že prostě ponorka je docela izolovaná tak prostě ta meningitida jako by zmizela(nvm proč ale prostě už o ní vůbec pak nebyla zmínka) Pokud ale překousnete zmatenost a občasnou nejasnost, řekl bych že docela obstojná zábava na večer. ()

dragosta

Nechápu zdejší hodnocení... Film nebyl zas až tak špatný, jak tu všichni líčí. Přece co by jste taky čekali od ponorkového filmu, který se točí v kulisách 4x8 metrů..=oD Pár chyb se tam samozřejmě najde, ale jako celek to působí dobře. Zajímavá zápletka, dobré herecké obsazení, já jsem spokojená. Dávám 3,5*. P.S. Distributor se zase jednou neobtěžoval podívat, o čemže film ve skutenočnosti je... ()

Paserak odpad!

Co to bylo? Pomsta fanouškům ponorkových filmů? Asi tak 3/4 filmu jsem byl totálně vytočený nad nesmysly doprovázející tento film. Už samotný fakt, že na ponorce mají místa jak na výletní lodi a centrála německého U-bootu vypadá jak klubovna Rychlých Šípů s dřevěnými sedačkami. Fuj! a třikrát fuj! God bless Das Boot ()

FoxxX

Film s rádoby děsně hlubokou myšlenkou... Ačkoli se mu chvílema daří budovat poměrně hutnou atmosféru, pořád mi vrtalo hlavou to divné chování postav. Ty se chovají naprosto nelogicky a vůbec celá myšlenka příběhu je dost přitažená za vlasy. Myslím že to, co bylo původně natočeno, bylo poté ještě více zkaženo zkrácením na uvedených 94 minut. Během sledování filmu jsem měl chvílema opravdu pocit, že tam prostě nějaká scéna chybí. Myšlenkové pochody hrdinů potom vypadají jako kdyby byli všichni postiženi demencí... Zkrátka původní film (Director's cut 150 minut) možná byl alespoň průměrně dobrý, ale zkazilo ho vystříhání některých scén a poté také nepříliš kvalitní český dabing. Navíc i distributorova anotace filmu je poněkud nepřesná, skutečná zápletka je totiž trochu jiná... ()

Dataminer

Popravdě sliboval jsem si od tohoto filmu víc. Dle mého absolutně nevyužitý potenciál posledních zhruba 20 mitut. Šatné to není, ale s ohledem na nejlepší ponorková dramata, nejde tento film tak do hloubky a spíše se plácá u hladiny. ()

charles3

Slabší scénář, nepříliš věrohodná zápletka, místy nepřehledný děj, možná způsobený zkrácením původní verze o více než třetinu. Plusem jsou ovšem herecké výkony Macyho, Schweigera a především Kretschmanna, jehož už si po tomto filmu definitivně zapamatuju. ()