Valiant

V malé hospůdce na anglickém venkově, v relativním bezpečí před hrůzami probíhající Druhé světové války, sleduje skupinka holubů filmový týdeník. Seznamují se s úžasným a vzrušujícím životem elitních bojových holubů, kteří doručují tajné zprávy, užívají si života v první linii a po práci se setkávají s krásnými holubicemi - ošetřovatelkami. Malý Valiant film nadšeně sleduje a rozhodne se k holubí jednotce připojit. Odletí do Londýna, kde zachrání chytrého neplatiče Všiváka před velkým průšvihem. Ten Valiantovi na oplátku slíbí, že mu pomůže hladce proklouznout náborovou procedurou, ale oproti svým původním záměrům nakonec skončí v řadách elitní holubí letky spolu s ním. Oba se stanou členy jednotky beznadějných outsiderů. Patří do ní také Baron, který sem přišel z Oxfordu, aby svou službou v armádě pokračoval ve vznešené rodinné tradici (přestože je mnohem větší šprt než bojovník) a dvojčata Frajer a Drsňák, která dohánějí nedostatečný důvtip nadšením a fyzickou zdatností. Tvrdý trénink se neobejde bez spousty oděrek a škrábanců, ale v péči krásné holubí ošetřovatelky Victorie přestávají Valianta všechny rány bolet. Po pár týdnech výcviku a ještě nepříliš připravena se tato skupinka musí vrhnout do boje. Beze stopy totiž zmizela další letka a na čerstvé rekruty čeká tajná operace v okupované Francii, během níž se musí setkat se členy odboje a převzít od nich zprávu, kterou pak doručí zpět do Anglie. Nad nepřátelským územím se však všechny plány rychle hroutí a nezkušení holubi musí začít improvizovat. Podaří se jim zprávu získat a doručit ji zpět do hlavního stanu? Podaří se jim přežít náročnou misi se všemi jejími nástrahami, mezi které patří krvelační sokoli, vedení obávaným generálem Von Drápem? Podaří se Valiantovi a jeho přátelům nalézt dostatek odvahy a sil k tomu, aby se postavili svým obavám a dokázali splnit velký úkol? Vrátí se Valiant zpět, aby získal lásku krásné holubí ošetřovatelky? (oficiální text distributora)

Slarque

Ten nápad měl rozhodně slušný potenciál. Ale autoři tohoto filmu ho promrhali, takže výsledná holubí variace na válečné filmy tak nějak prošumí, aniž by cokoliv z ní uvízlo v paměti. V potenciálně vtipných scénách většinou naprosto chybí smysl pro načasování. Smutné. ()

Chrustyn

Slušný animák odehrávající se za 2 sv. války. Oceňuji hlavně originální nápad. Trocha humoru by však neuškodila. ()

Flego

Vitajte vo vtáčom svete ! Je II. svetová vojna. Letka britských poštových holubov na strane spojeneckých síl bojuje proti nepriateľským sokolom. Malý holub Valiant sa chce stať letcom a prihlási sa na nábor. Odrazu dostanú nováčikovia úlohu skontaktovať sa s francúzskym myšacím odbojom. Ich misia zásadným spôsobom ovplyvní celú vojnu... Mne sa táto trojrozmerná animácia vcelku páčila, bolo to svižné, malo to britský humor a množstvo odkazov na slávne filmy ako Armageddon, Delá z Navarone alebo Jamesa Bonda. ()

Ilicka

Slabota, a navíc mi připadalo, že český dabing zlikvidoval i ty vtipy, které tam snad v angličtině byly. I kdybych se na film dívala se zájmem, tak by mě zabily závěrečné dovětky alá příbeh skutečná událost. ()

veru_needy

Pro mě už od mala dost hezký animovaný kousek plný mluvících ptáků a vtipu, který je doplněn tématem druhé světové války - koho by napadlo to přimíchat do animáku. Sice to teda asi není pro malý děti, ale jinak je to film vcelku povedenej. Právě za originalitu hodnotím kladně. Mám na něj také nějaké vzpomínky z dětství, takže je možné, že hodnotím trochu zaujatě, ale zase na druhou stranu, rozhodně to není podprůměr. - "It's not the size of your wingspan that counts. It's the size of your spirit." ()

moviesfan

Bohužel jsem se nedočkal téměř ničeho, co bych mohl pochválit. Nebudu se o tom rozepisovat. Nelíbilo se mi to. Hodnocení: 20% ()

Kryton

Těžký průšvih na obzoru. Valiant je totiž po animační stránce průměrný a po scénaristické podprůměrný. Vtipný také není. Tohle rozhodně není vrchol evropské animace. ()

Květula

Tak nevím.. Když tu tak koukám na ta nízká hodnocení, říkám si, že už jsem o tom svaťáku měla fakt hodně vymytej mozek, ale nemůžu si pomoct, líbilo se mi to MOC a rada pro budoucí maturanty: den před dnem D neexistuje lepší film:) ()

Volodimir2

Film hovorí príbeh z 2. svetovej vojny a je o hrdinovi malom holubovi hrivňákovi menom Valiant. Je to statočný holub z malej anglickej dedinky, ktorý chce vstúpiť do armádnych služieb a preto sa vyberie do Londýna. Skôr ako dokončia základný výcvik už sú povolaní do boja a výsledok 2. svetovej vojny doslova pozostával na ich krídlach, pretože pomáhajú spojeneckým silám rozvíjať ich strategické plány, ktoré sú doplňované dôvernými správami z francúzskeho hnutia odporu, ktoré oni prenášajú. Film je reálne skutočným príbehom, nakoľko v 2. svetovej vojne stovky holubov bolo používaných na prepravu správ. Ich úloha bola veľmi nebezpečná, lebo každý nepriateľský vojak ich chcel zostreliť, nakoľko vedeli, že prenášajú cez front dôležité správy. Niektoré z týchto holubov sa dokonca stali aj slávnymi. Jeden z nich menom Mocker odletel 52 misii a až na poslednej bol ranený, ďalší Cher Ami prišiel o nohu a jedno oko, ale správu o obkľúčení americkej jednotky preniesol a vojakov sa podarilo zachrániť.Počas vojny Veľká Británia používala okolo 250 tisíc holubov. ()

Paxxx.cz

Nikdy bych nečekal, že se dočkám animáku s tématikou druhé světové války, ale bohužel nešlo o tak kvalitní kousek jak jsem doufal, ale i tak za odvahu přihazuju ke dvoum hvězdám půlku hvězdy navíc. ()

Ridick

absolutne zbytocny animak, ako inak lopat o zvieratkach. animacia na prd, dej na prd... proste cely film je naprd ()

Jillen

Hvězdičku za McGregora. Ovšem to platí pouze v případě originální zvukové stopy (dabingu). Jeho dokonalý hlas zachraňuje toho nudného holuba od odpadu. Dávám 20% ()

ABLABLABLA

Moc se mi to nelíbilo. Ne to ani ne... spíše skoro vůbec se mi to nelíbilo. Díky bohu za tak krátkou stopáž. Jeden z dalších snadno zapomenutelných animáků s pááár světlýma chvilkama, relativně nesympatickými postavami a nijakým příběhem. Nejkrutější mučení na světě? Muset poslouchat jódlování? Možná... ale sledování tohoto k tomu taky nemělo daleko. ()

Thomassi

Valiant je naprostá animovaná oddychovka. Žádné velké očekávání se od toho nečekalo, narozdíl od třeba Shreka nebo Doby ledové, ale rozhodně to nebyla žádná nuda. Děj se odehrává ve druhé světové válce a pojednává o letce poštovních holubů, kteří jsou vysláni na nebezpečnou misi do okupované Francie střežené nejedním sokolem. Právě období války mě přinutilo se na Valianta podívat, protože animák z druhé světové? Proč ne. Rychlému průběhu napomáhá také doba něco přes hodinu, takže jsem tady žádné prodlevy nenašel. Možná trochu neprávem odsouzený film, ale přiznejme si to, zmínění Shrek a Doba ledová hrají přece jen jinou ligu. Ale tak nízké hodnocení si to podle mě nezaslouží. ()

Aleee89

Tak jsem se na ten film konečně podívala... No není nic moc, stejně jako třeba Strašpytlík, který mě taky zklamal. Ale oproti Strašpytlíkovi je Valiant o chlup lepší. Já nevím, ale oba tyto filmy mi připadají trochu infantilní, což možná někomu nevadí, jsou přece jenom dělány pro děti. A v tom je u mě možná ten problém, já už nejsem dítě a takové filmy mě moc neosloví. Mínusem takových filmů je i průhlednost děje, animace taková normální - dobrá, na kterou už jsme zvyklí. Ten děj mi zpočátku taky připadal divný, ale záhy jsem si zvykla a už se mi i líbil, ale pro děti mi to připadalo až trochu nevhodné, ta druhá světová válka apod. No na film se znova hned tak dívat nebudu, ale nejhorší to nebylo, nebylo to tak špatné. ()