Valiant

V malé hospůdce na anglickém venkově, v relativním bezpečí před hrůzami probíhající Druhé světové války, sleduje skupinka holubů filmový týdeník. Seznamují se s úžasným a vzrušujícím životem elitních bojových holubů, kteří doručují tajné zprávy, užívají si života v první linii a po práci se setkávají s krásnými holubicemi - ošetřovatelkami. Malý Valiant film nadšeně sleduje a rozhodne se k holubí jednotce připojit. Odletí do Londýna, kde zachrání chytrého neplatiče Všiváka před velkým průšvihem. Ten Valiantovi na oplátku slíbí, že mu pomůže hladce proklouznout náborovou procedurou, ale oproti svým původním záměrům nakonec skončí v řadách elitní holubí letky spolu s ním. Oba se stanou členy jednotky beznadějných outsiderů. Patří do ní také Baron, který sem přišel z Oxfordu, aby svou službou v armádě pokračoval ve vznešené rodinné tradici (přestože je mnohem větší šprt než bojovník) a dvojčata Frajer a Drsňák, která dohánějí nedostatečný důvtip nadšením a fyzickou zdatností. Tvrdý trénink se neobejde bez spousty oděrek a škrábanců, ale v péči krásné holubí ošetřovatelky Victorie přestávají Valianta všechny rány bolet. Po pár týdnech výcviku a ještě nepříliš připravena se tato skupinka musí vrhnout do boje. Beze stopy totiž zmizela další letka a na čerstvé rekruty čeká tajná operace v okupované Francii, během níž se musí setkat se členy odboje a převzít od nich zprávu, kterou pak doručí zpět do Anglie. Nad nepřátelským územím se však všechny plány rychle hroutí a nezkušení holubi musí začít improvizovat. Podaří se jim zprávu získat a doručit ji zpět do hlavního stanu? Podaří se jim přežít náročnou misi se všemi jejími nástrahami, mezi které patří krvelační sokoli, vedení obávaným generálem Von Drápem? Podaří se Valiantovi a jeho přátelům nalézt dostatek odvahy a sil k tomu, aby se postavili svým obavám a dokázali splnit velký úkol? Vrátí se Valiant zpět, aby získal lásku krásné holubí ošetřovatelky? (oficiální text distributora)

melloun

Na těhle holubech si budu pamatovat, že to byla nuda. Nekoná se žádná třeskutá zábava, což je podle mě velká škoda, protože potenciál tu určitě byl. ()

gumbo

40% - Takový trošku animovaný neumětýlek, co se snaží vyrovnat animákum od Pixaru, ale zdaleka na ně nemá. Bral bych to možná jako nějakou televizní věcičku, ale celovečerní film? Možná dětem se to trochu líbilo. Pro mě ale maximálně průměr a to jen díky tomu, že to je z 2. války. ()

crha

Ne podprůměrný, ale průměrný a pro mě místama i zábavný animák. A nejlepší byli sokoli nacisti. Rozmýšlel jsem se mezi *** a ****. ()

gootchy

Nenadchne, neurazí. Nicméně scéna mučení pomocí jódlování je správně infantilní. Navíc se tam občas mihne letecká i pozemní technika a je ihned rozpoznatelná, což oceňuji. Dejte si jednohubku. ()

MickeyStuma

Námět tohoto 3D animáku není nijak originální. Příběh o mlaďákovi nadšeného a toužícího jít do boje už bylo v kdejakém protiválečném snímku. Zasadit to však do světa zvířátek si myslím nebyl zrovna dobrý nápad. Válečná vřava je jaksi pro malé děti silně nehodící. A nepomůžou tomu ani humorné figurky, či roztomilost hlavní postavy. Dospělého diváka výsledek zase moc nenadchne, byť zpracování není zase až tak špatné. Příběh je velmi jednoduchý s ohledem na malé diváky, výtvarná stránka standardní, animace přijatelná. Producent Shreka a Shreka 2 určitě věděl do čeho jde. Dojem ze snímku je velice rozporuplný. Rozhodně se však nejedná o špatný film. Jenom nějak nejde určit, pro koho je vlastně určen. ()

Octane

Valiant je film, u kterýho nevim pro koho je vlastně dělanej. Malým dětem se budou libít ptáčkové a myšky, ale takový to klasický ponaučení nebo něco podobnýho tady pro ně vůbec není. Těžko budou děti chápat, proč na ty hodný ptáčky útočej zlý supi a podobně... A naopak pro dospělé je to vcelku nuda a název toho filmu člověk zapomene asi po 28 minutách. Grafika nebyla vůbec špatná, o tom žádná, ale po celou dobu jsem u tohodle filmu zasmál asi 3,5x, což mi přijde docela málo. ()

Filmárik

Tak trochu sklamanie.Najslabšou stránkou filmu je bezpochyby fakt že je to (pokiaľ ma pamäť neklame) prvé britské CGI.Briti sú síce elitní filmári ale vidno, že sa pustili do neznámych vôd v snahe konkurovať Pixaru alebo Dreamworksu.Spracovanie je skutočne nádherné, zrovnateľné so spomínaními štúdiamy,postavičky sú dostatočne vtipné a mali by aj potenciál keby,keby,keby.Keby scenár nebol príšerne detinský,bez vtipu a originality.Ja síce chápem ,že sa to celé točí okolo holubov ale žeby sa na celom trafalgar square,v areáli hangárov a vôbec v celom filme nenašiel človiečik?Teda oni tam nejaké náznaky sú ale všeobecne akoby sa civilizácia vo Valiantovi prepadla pod zem a ostali len vtáky.Je to škoda pretože príbeh filmu je skutočne originálny.Ak prípadne vznikne Valiant 2,dúfam že sa tvorcovia poučia a najmú si niekoho (najlepšie z Pixaru) na kvalitný scenár,bude to prvotriedny animák. ()

Jeand´Boa

Chytit se toho jiné studio, možná by byla ona osudná hranice srozumitelnosti pro děti a neinfantilnosti pro dospělé nalezena...takto je to jen smutné... ()

Porp

Poštové holuby v druhej svetovej vojne? Na animovaný film celkom zaujímavý nápad. K dokonalosti mu ale dosť chýba. ()

tEnCo

Začínam si myslieť, že píšem len záporne komentare... Ale k tomuto filmu sa da povedat len jedno - obstojný záporák - sokol - a jeho dvaja poskokovia. Načo??? Potreboval niekto na svete "animák z 2. svetovej vojny"? Uz len to je bizarnosť sama. Tá 1* je za sokola.... ale ako sa vravieva v jednej neslušnej detskej riekanke... "...letel sokol, prechladol a..." ()

Dartdevil

Nuda. Už kolem seskoku z letadla jsem vyhlížel konec, a zaplaťpánbůh, že jsem viděl jen 75 min verzi. Myšlenka na konci je asi i pravdivá, a je hezké vzdát zvířátům poctu, ale takhle? To je spíš urážka..... ()

Jozka7

Jdete-li na Valianta jako na další animovanou komedii, budete zklamaní. Jako "vážný" animák však celkem obstál. Děckám se to líbilo a mně docela taky, dá se to použít jako podklad k diskusi o 2. světové z trochu jiné perspektivy.:) ()

Scraffy

Malo to neskutočný potenciál stať sa skvelým animákom o ktorom sa bude ešte dlho hovoriť, ale oni toho absolútne nevyužili a stalo sa z toho niečo strašné... FUJ! ()

Prejza

Totálně prdlý a ujetý. Samo vo sobě by mně to samozřejmě nevadilo. WWII jako zvířátkovej animák ještě ujde, jenomže scénáristicky to jsou jenom zoufale nudný zblitky bez drobečku invence, nápadu a hlavně vtipu. Nejsem malej Jarda, abysem byl vodvázanej z animovanejch ptáků, takže se už na tyhle animovaný velkofilmy laskavě vyserte, začněte animovat normálně anebo si rovnou hoďte kšandy přes stropní trám. ()

pekas

Koukám další kousek, u kterého po dalších projekcích měním hvězdy za lepší. Ze tří na rovných pět. Nevím, co bylo v době uvedení příčinou tak nízkého hodnocení, myslím, že přemrštěná očekávání. Asi taky hodně lidí hodnotí za sebe dospělé a nebere v úvahu, že cílové publikum může být i jiného věku ( ve kterém hodnocení filmu zde těžko udělají ). Animace perfekt, humor vyvedený, akce správné množství, zvuk parádní, děj dostatečně originální. Navíc spravedlivě musím ( jako nepřítel dabingu ) uznat, že český dabing je u tohoto filmu povedený. ()