Britská učitelka Philippa Paccardová (Cate Blanchettová) žijící v italském Turíně se marně dovolává spravednosti ve věci manželovy tragické smrti. Protože místní policie ignoruje její obvinění, rozhodne se vzít spravedlnost do vlastních rukou a prostřednictvím podomácku vyrobené bomby se odhodlá zlikvidovat drogového dealera Vendiceho. Pak se nechá zatknout. Teprve ve vyšetřovací vazbě se dozvídá, že místo muže zodpovědného za smrt jejího manžela zahynuli čtyři zcela nevinní lidé. Do zoufalé mladé ženy, jež má být souzena za teroristický útok, se však zamiluje mladý soudní tlumočník Filippo (Giovanni Ribisi) a pomůže jí uprchnout. Jak dlouho však dvojice spřízněná jmény a spjatá fatalistickým citovým poutem může unikat spravedlnosti?

Na MFF v Berlíně 2002 získal režisér Tom Tykwer nominaci na Zlatého medvěda. Film byl oceněn stříbrnou Německou filmovou cenou a Cate Blanchettová získala za svůj herecký výkon německou Zlatou kameru. (oficiální text distributora)

L´Aura

Po dopozeraní Kieslowského Trikolóry, som sa chcela „pozrieť na Nebo“. Zaujímalo ma ako to spracuje iný režisér, čakala som aspoň trošku „kieslowčiny“, zimomriavky, pocity melanchólie po záverečných titulkoch. Žiaľ, nedialo sa... Kieslowski by sa iste tešil z citlivej a precíznej práce s kamerou, minimalistickej hudby, vizuálneho spracovania, prekrásnej prírody a exteriérov, zaujímavého záveru. Scenár bol trocha nedotiahnutý, všetko do seba až dokonale zapadalo, chýbalo to teplo, ľudskosť, omylnosť, vykreslenie aspektov psychiky postáv. Cate Blanchett ma neoslnila, bola príliš chladná, Ribisimu som viac verila úprimnosti jeho citov. Ako pár pôsobili strojene. Celé to bolo trochu rozpačité. Tak som zvedavá, aké bude „Peklo“... ()

Snake.Charmer

Důkaz toho, že výborný film nemusí stát majlant, když se ho ujme schopný režisér. Po technické stránce není co vytknout, obzvlášť kameraman odvedl skvělou práci. Zápletka je velmi originální, ale scénář by si dle mého názoru zasloužil ještě trochu vypiplat. Pak by to bylo bez diskuzí za 5*. Ale Herecký výkon Cate Blanchett je špičkový a nečekaný závěr mě opravdu dostal. Velmi silné 4*. ()

edie sedgwic

Pacila sa mi praca s kamerou. Je vidno, ze Tykwer je velky experimentator a vyslo mu to aj tentoraz. Napriek tomu sa mi niektori sceny zdali trosku sflaknute a nepochopene ak by som ich porovnala ku genialnym ako scena pri strome. Napriek tomu to bol velmi prijemny a zaujimavy filmovy zazitok. ()

Kochanski

Tenhle film doporučuji opravdu všem - skvělé herecké výkony, hudba, stylizace. Ve filmu je spousta hádanek pro všímané diváky - moje nejoblíbenější scéna je kontrast vztahu založeném jen na sexu (v tom autě) a vztahu hlavních hrdinů, který je opravdu hluboký a cennější. K filmu zajisté patří i poněkud neurčitý konec. Těším se na další film od T. T.! ()

Snape

Nebe začíná jako thriller a končí jako nádherně nasnímaná lyrická báseň. Jinému filmu by to asi neprošlo, ale Cate Blanchett i Giovanni Ribisi se postarali o to, že žádný okamžik tohoto příběhu není prázdný. Naopak. Oba hrají dle mého názoru skvěle a dokáží divákovi zprostředkovat silné emoce pouhým pohledem. Pochválit musím rovněž hudbu. Je zvláštní, jednoduchá a nenápadná, ale zároveň vás dokáže hluboce oslovit. Nebe je zkrátka moc pěkný film, i když asi ne každému sedne jeho závěr... ()

Marsello

Neviem prečo, ale nenadchlo ma to. Asi aj čudne podané, ale tá zápletka medzi dvoma hlavnými hercami tam bola. Asi je to aj tým, že je to trošku ťažšie dielo, a preto je vidieť, že nie je z Ameriky. Pochopiť ho možné je, ale to nadšenie tam proste chýbalo. ()

hazaba

Neuvěřitelně silný příběh, který za tak krátkou dobu řekne vše. Cate Blanchett prostě nikdy nezklame. ()

Loooki

Moj obľúbenec Kieslowski, režírovaný Tykwerom. Úchvatna hudba a herecká kombinácia. Najviac ma však dostalo vypočúvanie a záver filmu, kedy som nemo hľadel dlho na obrazovku až do skončenia titulkov. ()

Kesiak

Pre mňa dosť rozprávkový príbeh, ťažko uveriteľný. Na druhej strane úžasné režisérske "dotyky" - nádherné scenérie, citlivá a umelecká práca s kamerou a štylistikou. ()

Rockerman

Tento film jsem viděl až jako pátý od Toma Tykwera a zatím je to asi ten nejlepší a nejsilnější. Učitelka angličtiny ( skvělá Cate Blanchett) chce zabít dealera drog, který dodává drogy i jejím žákům. Shodou nešťastných náhod ale nezemře dealer, ale čtyři zcela nevinní lidé. Film ukazuje, že provázanost policie s podsvětím, je problémem ve všech státech světa. Mladý policista se rozhodne pomoci utéct učitelce, protože ji miluje. Opravdu krásný příběh, dojemný a silný. Doporučuji. ()

agassi68

Koncert Ribisiho a Blanchett okorenený Gironem v roli otca Filippa. Vnútorný boj, prežívanie morálneho odsúdenia a pocitu viny s láskou k žene, či rodiča k dieťaťu sa asi ťažko dá zobraziť lepšie. Prečo v tých najdôležitejších chvíľach života nemôžeme nič urobiť? To je motto tohto krásneho filmu.. ()

Warlukyn

Na základě komentářů Civala a Golfisty jsem se rozhodl shlédnout tento film a bohužel s ubohostí musím dát pouze 3* šlo celkem o béčkový film, jediná scéna v autě to trochu oživila. ()

Majkak

Byl by to krásný film, pokud by hlavní hrdinka nejen deklarovala, ale skutečně nesla odpovědnost za svoje činy. Touha potrestat zlo, které uniká bez trestu, nemůže ospravedlnit utrpení nevinných. Film má ambice předvést čistý cit a tomu jsou přizpůsobené exteriéry, ve kterých se hrdinové pohybují. Skvělá kamera a malebné prostředí, ve kterém se hrdinové pohybují, nemohou zakrýt morální problematičnost příběhu. ()

Puol

Silný (i keď na druhej strane veľmi jednoduchý) príbeh o americkej učiteľke, ktorá sa tak-nejak nevedomky stala teroristkou, navyše sa do nej zamiluje prekladateľ. Tom Tykwer natočil citlivý, vizuálne pútavý film v nádherných talianskych exteriéroch. Vyzdvihnúť treba aj herecký výkon ústrednej dvojice, hlavne Cate podala vierohodný výkon. ()

Wolvie

Nejsilnější film Toma Tykwera,fenomenálně odvyprávěný,silný,zahraný s naprostým nasazením a odhodláním vytvořit velký film.To se povedlo na výbornou. ()

rekkky

Heaven je svým způsobem dramatický příběh, ale zároveň s happy-endem, jehož provedení je velmi zarážející. Nicméně, děj začíná tragickou vraždou, přičemž divák neví všechny indicie k tomuto činu, ale o nic nepřichází a režisér Tom Tykwer dává důraz na vyšetřování, kde svou důležitost hrají herecké výkony hlavních protagonistů. Samotný útěk a následné stíhání doprovázejí věci, které nejsou až tak zajímavé. Výsledná podoba filmu je průměrná, kdy nejlepší na tom vše je režie, kamera a také hudba. Cate Blanchett podává skvělý herecký výkon. ()