Mistři

• USA Champions
TV spot

Pro řadu Čechů je lední hokej sakrálním prostorem, kde si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí. Scházejí se v průběhu mistrovství světa před skomírající televizní obrazovkou v místní hospodě, jejíž zadlužený majitel Karel už nemá odvahu po nich požadovat peníze za útratu. Chodí sem opuštěný invalida Jarda, který nenávidí Romy, poctivec Josef, jehož hlavní starostí je, aby ho za Roma nikdo nepovažoval, neurotický Pražák Pavel, pokoušející se vyhnat ze své víkendové chalupy původního německého majitele, žena hostinského Zdena, po níž pokukuje Jardův dospívající syn a jež miluje světáckého řidiče, jehož autobus zprostředkovává jediné spojení se světem Autoři nabízejí hořce drsnou, černohumornou grotesku o citové prázdnotě a lidské malosti. (oficiální text distributora)

kritiklon

Mistři jsou hodně podceňovaným filmem a je tomu škoda. Neznám moc filmů kde byla tak vytříbeně nastíněna česká nátura. Ano Mistři ukazují čecháčkovství, falešné vlastenectví, lidskou faleš, mstu a nenávist ve své nejhorší oplzlé podobě. Všichni herci jsou vynikající ale vyzdvihl bych především Ornesta, Budaře a Černouška na to byla radost se dívat. Myslím, že co se týče vyobrazení té naší národní povahy, bylo to téměř dokonalé. Ano, hokejová země která se spojí když se vyhrává při svátku hokeje a "co jsme si, to jsme si", ale když jde o něco podstatného co přímo ovlivňuje náš život a jeho úroveň, člověk vidí jen to tupé stádo! Vynikající snímek hlavně pokud chcete nahlédnout do pravého, českého sebeuvědomění! 4* za 75% ()

Oxymoron

Mistři jsou přesně ten typ filmu, který absolutně nechápu a on vyhraje České lva a ještě k tomu na něj všichni kritici pějí samou chválu, co za dílo nám to vzniklo. Až je občas podezírám, že film vlastně nepochopili taky, jenže se to bojí přiznat, tak tomu dají cenu :) U Mistrů mi navíc připadá, že se až moc jednoduše svezli na celorepublikové euforii z nedávných (v té době) hokejových úspěchů. Stačilo dát na plakát herce s hokejkou, do traileru hlášky o fandění a čučení na reprezentační utkání a návštěvnost byla zaručena. Takže ještě jednou to zopakuju a vůbec se za to nestydím: Mistry jsem nepochopil. ()

alenka

po vicero projekcich se tenhle film stal temer mym oblibenym, obzvlast diky klare meliskovy. ona je proste sladce originalni a prirozena. jde ji to na divadle i ve filmu, a za mistry by si zaslouzila extra oceneni. v tomhle filmu totiz ani hodpodsky kecy, xenofobie a rasismus nevyzmivaji nijak trapne. uznavam, neni to film pro kazdeho, ale v kategorii horkych ceskych komedii jeden z nejlepsich. ()

Pennyzka

Taknějak o ničem. Nuda a navíc depresivní prostředí a na hokej nekoukám. Holt v plným autobuse si někdy nemůžeme vybírat... Párkrát jsem se i zastihla, že nesleduju film, protože jak už jsem říkala byl VELMI NUDNÝ. ZASE mám jiný názor, ale když to tak je... Jaká komedie? Drama jak vyšitý. ()

panmroz

Poprvé jsem film viděl v době premiéry, podruhé teďkom. Společný zůstal dojem z možná až přílišné bezútěšnosti, "průserovost" (to je takový to, jak se ve filmu něco zbytečně sere - jakože zpackanej výsledek, prachy, co si žena dává stranou, uloupenej autobus,..., a mě to vůbec nedělá dobře) a zajímavej vizuál. Nyní se k tomu přidala fantastická hudba, znalost Leoše Nohy, Josefa Poláška a Tomáše Matonohy, a snaha srovnání oné bezútěšnosti s hrdiny Slámových snímků. V případě hrdinů tohoto filmu to řeší granát, Sláma dává svým hrdinům možnost (prokletí) dalších voleb, co s tím životem dál. Je asi fajn, že to končí, jak to končí, neboť nevěřím, že by s těmi charaktery něco hnulo, ať už by se stalo cokoliv pozitivního. A jsem moc rád, že tenhleten český úspěch (hokej) je přítomen zrovna v takovýmhle filmu. ()

Šmoula

Velmi rozpačitý, chaotický a bezduchý film, který naštěstí alespoň trochu zachránil vynikající výkon Jana Budaře. Ve filmu by se mohlo objevit více tématiky z prostředí hokeje a méně ožralých hereckých vystoupení. Bohužel se jedná o průměrnou tragikomedii z prostředí jedné zapadlé vesničky. ()

Všežrout

Podivné cosi podsouvané nám jako komedie. Z celého filmu citím silnou kavárenskou zatuchlost, pohled od stolu, který nám odhaluje ponejvíce představy samotných tvůrců o fenoménu fandění a životě ve vysídleném Sudetenlandu. Chtělo by to více empírie, více chodit mezi "obyčejné" lidi pánové tvůrci z Prahy stověžaté. Jednu hvězdičku dávám pouze za lihové vize p. Budaře, alespoň v nich je záblesk něčeho koukatelného. ()

ypres.bass

Muži mající prázdno i ve vnitřní prázdnotě, se opíjejí v prázdné "hospodě" a upírají své alkoholní naděje k MS v hokeji. Ano, jsme mistři, ale to je jim houby platný když je opouštějí ženy, sedí na vozíčku uprostřed zamrzlého rybníčku nebo když po hostinského ženě běžně souložící s autobusákem vyjíždí vozíčkářův syn nadržený jak kozel. Akdyž Vás kamarádi nalévají ředidlem v naději že uvidíte místo bílých myšek červené hokejisty je opravdu tristní. Ale hlavně že jsme ti MISTŘI! ()

Petrus1

To zas byl praštěnej film! :-) Budař má ránu a taky je to pěknej dezolát! Ale poslech Krabathorů mu teda schvaluju! Cikán a mulat Polášek s tím knírem vypadá spíš jak německej pedofil. Matonoha..."Nekouří, nepije, furt se sprchuje" No, tak to asi bude fakt teplej! :-D Tohle fakt teda byla podivná banda! Jedem větší úchyl než druhej! ;-) Jako naprosto mě odrovnala scéna s hasičákem!!! To je ale debil! :-D No, ale jinak nic geniálního v tom nespatřuji. Ano, jsme Mistři! Letos nám to po delší době konečně vyšlo! ;-) ()

Camac

Jeden z nejlepších českých porevolučních filmů. Chápu, že to lidi přijímají hůř než Protektora, protože Protektor byl "kdysi" v těžkých dobách. Tohle je teď, když lidi mají možná nejvíc svobody v historii, a stejně se chovají jako svině. Takoví skutečně jsme. ()

tragos

Well... Sice jen tři hvězdičky, ale rozhodně jeden z těch filmů, ke kterým se moc rád vrátím. ||| Jednu vesničku s šesti obyvateli osobně znám a není až tak neznámá :) Maříž, oficiálně část Slavonic. A věřte nebo ne, takových míst u nás v republice není zas tak málo, prsty na rukou by vám rozhodně nestačily. ||| wuxia: A co na to Jan Tleskač? ;-) ()

gumbo

75% - Rozhodl jsem se použít trochu vulgárnější výrazivo, proto prosím ty co nemají rádi prdelní sprostá slova, ať raději nečtou: Jak poznáte, že jste v prdeli? Trošku Vám to všechno kolem začíná smrdět, víte hovno, všichni na Vás prdí, nakonec se na Vás vyserou a Vám zbyde jen velký prd. Hrdinnové tohohle příběhu jsou v prdeli už pěkně dlouho, ale poznat to je daleko horší než to žít. ()

MartinX.

Film, se kterým nejsem zcela hotov. Hodnotím tedy podle pocitu, který je průměrný. Ale možná se jedná o velký film, co já vím? ()

Radek.SCH

Začínám se trochu bát o Protektora. Protože od Mistrů jsem si sliboval rozhodně větší vtipnost. Aspoň kdybych se zasmál víc než dvakrát za film, tak by to bylo dobré, ale když mi tvůrci slíbili Komedii, tak se na mě nezlobte, ale čekal jsem, že to prostě komedie bude. A zatím to bylo hodně divné drama o hodně divných lidech z hodně divného prostředí (tipoval bych to na Sudety). ()

bangee

Výborný námět - smutný, ironický, nadsazený příběh o lásce, nevěře, nenávisti, sviňáctví, zoufalství, strachu ze sebe, z budoucnosti a ztěch druhých....A špatná režie! A výborná Melíšková. Trochu lepší průměr. ()

MickeyStuma

Hokejový šampionát, vesnice kde chcípl pes a několik málo kamarádů, kteří se scházejí v hospodě, kam chodí jen oni a fandí. Tvrdý vesnický realismus, jaký tu snad ještě nebyl. Snímek poctivě zachycuje naše pravé čecháčkovské fandovství se vším všudy. Je to svět bez bázně a hany, kterému málokdo rozumíme. Pánové řeší každodenní problémy, užívají si hokeje, řeší lidské vztahy, iluze a zrady a do toho se český hokejový tým stane mistry. Nenáročný příběh, který asi málokomu přijde na chuť. Není divu. Přijde jim to až neskutečné a přesto je to uvěřitelné. ()

yossarian-

No mně se to moc nelíbilo. Nemyslím si, že je to věrné zobrazení české povahy. Možná mám jiné zkušenosti než tvůrci, ale nepotkávám moc nacionalistů, ničících hřbitov, kreslících hakáče na kostel, následně usmířených flaškou. Film podprůměrný za 2* + * za muziku. ()

Cruchot

Jeden z filmů, u kterých jsem vděčný za jejich relativně krátkou stopáž. Několikrát jsem se přistihl, že místo na film čučím na hodinky a zjišťuju, kolik ještě zbývá do konce. U filmu jsem se prostě moc nebavil. Námět jako takový je určitě zajímavý, stejně jako hlavní charaktery vykreslené docela přesně a vystihující takovou tu "pravou českou" náturu. Bohužel většina herců nedokázala oněm charakterům vdechnout život. Se svými náročnými postavami se asi nejlépe poprali právě ti, kteří za to byli po zásluze oceněni i Českým lvem - tedy Jan Budař a Klára Melíšková. Ale ani oni zdaleka vše nezachrání. Film měl nášlápnuto výš, ale bohužel místy působí až amatérsky, nedotaženě, předvídatelně a hlavně je hrozně nezáživný (třebaže i tady se samozřejmě najdou povedené scény). A s označením komedie bych byl hodně opatrný, protože film je naopak hodně smutný a nezasmál jsem snad ani jednou. Pro mě velké zklamání. ()

Biopler

Talentovaný režisér Najbrt s veľmi dobre zvolenými hercami nakrútil slušnú tragikomédiu o týpkoch kdesi v prdeli, kde každý je trochu akýmsi iluzionistom. Miestami, hlavne v závere, som mal pocit, že z hercov nevyždímal maximum, a že to celkovo nebolo dotiahnuté, aby som udelil lepšiu ako priemernú. ()

Drom

Výjev ze shluku polorozpadlých budov stěží nazvatelných vsí kdesi na kraji republiky a několik diametrálně rozdílných obyvatel, které spojuje mizérie a právě probíhající hokejový šampionát. Namísto komplexního příběhu nás film vrhá přímo na zásadní předěly několika životů. Pavelec má, krom trápení s původním německým majitelem chalupy, po rozvodu prázdnou kapsu, Karel, topící se v dluzích, už hospodu asi dlouho neutáhne, Milan končí s řízením autobusu a chce pryč, Jardův syn nemá kvůli nulovému zázemí chuť s otcem nadále zůstávat a Zdena, citově i materiálně strádající, zjišťuje, že je těhotná. Únikem pro ni je tajná touha po Milanovi, který se zdá pro její omezený rozhled nejpřijatelnější volbou, ostatní chlapi pak na trápení zapomínají prostřednictvím sledování hokejových přenosů. Ke všemu špatnému Bohouš, mající vize, předpovídá českému týmu prohru. Tato filmová mozaika ale cosi postrádá a i když výkony především Jana Budaře a Leoše Nohy jsou přesvědčivé, nějak se zcela nedostavila naznačená marnost. Celkově vše stojí na dobrých výkonech herců v průměrném filmu. Některé scény bych ovšem pochválil, především ty spojené s Bohoušovými vizemi. A samozřejmě nechť v šílenství propadnu, pokud nepochválím jako vždy skvělou Kláru Melíškovou. Je to nicméně zklamání, věřil jsem, že z v úvodu navozené představy dokáží tvůrci dostat víc. Konec filmu je pak v podobném duchu jako úvod, jak náhle jsme životy aktérů navštívili, tak je opouštíme... ()

Český lev je za námi

Český lev je za námi