Mistři

• USA Champions
TV spot

Pro řadu Čechů je lední hokej sakrálním prostorem, kde si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí. Scházejí se v průběhu mistrovství světa před skomírající televizní obrazovkou v místní hospodě, jejíž zadlužený majitel Karel už nemá odvahu po nich požadovat peníze za útratu. Chodí sem opuštěný invalida Jarda, který nenávidí Romy, poctivec Josef, jehož hlavní starostí je, aby ho za Roma nikdo nepovažoval, neurotický Pražák Pavel, pokoušející se vyhnat ze své víkendové chalupy původního německého majitele, žena hostinského Zdena, po níž pokukuje Jardův dospívající syn a jež miluje světáckého řidiče, jehož autobus zprostředkovává jediné spojení se světem Autoři nabízejí hořce drsnou, černohumornou grotesku o citové prázdnotě a lidské malosti. (oficiální text distributora)

Jaromír

Pěkně éterická šílenost, která má něco do sebe. Jsem z toho filmu tak trochu na větvi, má hodně do sebe a ukazuje z nás to špatné i dobré. ()

subic

Tak máme tu za Brno slizkého Budaře, Poláška jako cigána s knírem a Matonohu, k nim Ornesta a Nohu. Ale to ještě není zárukou. Scénář je teda bída. Abych nikoho neurazil, nedám jednu, ale 2 frčky a víc mi to nesmí na oči. ()

Romadoor

No mezi komedie bych asi film nezařadil a chtěl bych vidět někoho kdo se při něm nějak výrazněji zasmál. Také si nemyslím, že to je film o fandění, i když tam má nějaký podružný význam. Myslím, že to je film o lidech, kteří mají velké problémy sami se sebou a nechtějí si to přiznat (což je jeden z těch problémů). Některé scény mi přišly docela působivé a celková atmosféra byla myslím poutavě syrová. Já hodnotím kladně. ()

smrtubohem

Vynikající hlášky a nostalgické vzpomínání na zlaté časy českého hokeje nestačí k tomu, abych filmu udělil vyšší než průměrnou známku. Tradičně skvělý Polášek a Matonoha ve své snad nejlepší roli, přestože zdaleka není buhvíjaká. ()

fructic

Tento český film je nejen pro opravdové labužníky hlášek, ale také pro ty, co se rádi zasmějí nad originálními, pro mě i unikátními, hereckými výkony. Podle mého je sice pro omezené spektrum diváků, neboť obsahuje zvláštní druh humoru, ale mě si určitě svým zpracováním získal. ()

Pavkos

Co je potřeba k jednomu dobrému českému filmu? Jeden obyčejný zapadákov, jeden autobus, defakto 7 herců, kteří umějí něco zahrát a vcelku jednoduchý příběh s plnou palbou hlášek lehce černého humoru. ()

DR.SZ

Pro mě byl film jako celek náročný snímek, v němž vystupovaly nenáročné bytosti a omezení jedinci. Je to opravdu povedený snímek, a kdyby bylo podle mě, zasloužili by si Lva všichni herci, jelikož podali vynikající. Přesně co chtěl autor filmem říci, tak se mu podařilo na výbornou. Takhle nám prázdnotu a samotu nikdo předtím neukázal. Jediné co ně dosti vadilo, byla jaksi krátkometrážnost tohoto počinu. Film by mohl ve svém elegantním střihu divákům ukázati mnohem více, aby se opravdu všichni přesvědčili, jak jsou na tom ti lidé špatně. Nu, škoda, ale přesto - 74% ()

CrazymanM

Celkem povedené,čekal jsem sice možná trochu víc,ale stejně jsem se zasmál,figurky tady byly opravdu povedené,v každé vesnici jsou spousty takových!!! ()

miistr

Já nevím, ale nějak jsem původně čekal nějakou tragikomicou blbost a místo toho se z toho vyklubal spíše klenot. Takové malé prozření, že si člověk kolikrát přitom fandění plní tu svoji možná zmařenou touhu po vlastním vítězství. Možná se mi trošku pootevřeli oči, ale tak nějak mi to prostě sedlo. A začínám si myslet, že takovéhle filmy snad zvládáme lépe než snahu o nějaké velkofilmy ()

Alden_Larson

Velmi dobré drama s jednoduchými, ale i přesto působivými postavami. Děj byl dobře napsaný, ale některé jeho části mi přišly, jakoby se děly z ničeho nic. Téma tohoto filmu je mi velmi blízké, sám jsem vyrůstal v malé vsi, kde se chodilo fandit na hokejové zápasy do hospody a musím říct, že atmosféru takové situace tento film zvládl na výbornou. Herecké výkony byly skvělé, každý herec se do své role skvěle hodil. Prezentace byla nejslabší aspekt filmu, film nevypadá špatně, ale bylo tam několik nehezkých záběrů. Několik scén taky mělo vyloženě otřesný střih. Hudba ale byla fantastická, byl to jeden z nejlepších soundtracků, který jsem kdy slyšel. 7/10 ()

ronczek

Keď neberiem do úvahy niektoré dosť nudné scény, pri ktorých som trocha tápal a prišli mi dosť nepochopiteľné, ale inak musím uznať, že natočiť tento film bola vcelku originálna mzšlienka, a už len odvaha obsadiť do hlavných úloh celkom neznámych hercov.. Samozrejme s výnimkou vynikajúceho Budařa, ktorý ako "nadestilovaný" verný fanda českého hokeja bol skrátka supr, a nakoniec sa prejavil ako ten "najvyčuranejší":)) ()

Skeevee

Naprosto uchvatnej film, ktery me z tvorby posledni doby asi oslovil nejvice. Ta intimita a male zvraty v deti jsou sice jakoby nepodstatne, ale prece jen tak zlomove, az mi z toho obcas bylo smutno. Ale na druhou stranu jsem chvilema byla jenom prikovana do sedacky a zirala na ty skvele herecke vykony... muzu jen doporucit! (a - pred Turinem/ a po Turinu, by to mohlo byt zase aktualni =) ) A proto vsici chlastejme, at vidime brankare =D ()

Retimo

Jediné světlé momenty jsou ty kdy je Budař sjetej.....jinak přiznávám že posledních 20minut jsem projel rychloposuvem. ()

TheMe

Třikrát jsem se musel podívat, než jsem se ujistil, oč ve filmu jde. Myslím, že nejsem sám, kdo ho napoprvé nepochopil, na druhou stranu ale ani nehodnotil.. ()

Český lev je za námi

Český lev je za námi