Mistři

• USA Champions
TV spot

Pro řadu Čechů je lední hokej sakrálním prostorem, kde si realizují vlastní touhu po dokonalosti, vítězství, obdivu a moci. V takové fanoušky se mění i skupinka hrdinů, obývajících zdevastovanou vesničku kdesi v českém pohraničí. Scházejí se v průběhu mistrovství světa před skomírající televizní obrazovkou v místní hospodě, jejíž zadlužený majitel Karel už nemá odvahu po nich požadovat peníze za útratu. Chodí sem opuštěný invalida Jarda, který nenávidí Romy, poctivec Josef, jehož hlavní starostí je, aby ho za Roma nikdo nepovažoval, neurotický Pražák Pavel, pokoušející se vyhnat ze své víkendové chalupy původního německého majitele, žena hostinského Zdena, po níž pokukuje Jardův dospívající syn a jež miluje světáckého řidiče, jehož autobus zprostředkovává jediné spojení se světem Autoři nabízejí hořce drsnou, černohumornou grotesku o citové prázdnotě a lidské malosti. (oficiální text distributora)

venca163

"Zdenóóó...jsme Mistři!!" Hodně silný čtyři! Mrzí mě, že Mistři zůstali nepochopený. Výborný vykreslení pár různých (většinou záporných) charakterů, jejich slabostí i silných stránek. "Češi....češi...vole" Má to všechno, zajímavý úvod, skvělý herce, vtipný vsuvky, pasující hudbu, dobrou gradaci i jakousi pointu. A hlavně je to všechno naprosto uvěřitelný. Hrozně by se chtělo (a všichni to tady dělají) říct, že je to film o "české malosti". Ok, ale s tim zobecněním na celý národ jděte do háje. Ono vůbec, už to nadužívání slova "národ", obzvláště ve spojení se slovy "český", "malost", "ubohost" a celkově to sebeshazování mě na vás pěkně sere! "Ty máš zkrátka iluzi, že tvůj táta byl bílej, že nejsi cikán, je ti po tom líp..." "Tak to já bych mohl říct, že ty máš iluzi, že máš hospodu." "Ale já mám hospodu!" (85%) ()

solskjaer

Spíše než komplexní příběh jde o zfilmování několika obyvatel malé zapadlé vesnice z různými osudy. Každý je něčím zajímavý a každý je něčím zvláštní z nichž určitě nejzajímavějším a nejzvláštnějším je příběh trochu pomateného člověka, který dokáže po požití ředidla mít vidiny o výsledku právě probíhajícího mistrovství světa v ledním hokeji. No a jak to tak bývá u nás v Čechách, celá vesnice se při takové události jako je mistrovství světa v ledním hokeji semkne a drží při sobě, každý však po svém. POměrně zajímavý film s dobrými herci a nadprůměrnou zábavou, ale pro mě bez pořádného konce a lepšího příběhu. ()

vitekpe

Jedine co jsem si uvedomil pri sledovani tohoto filmu je, jak moc postradam Ornesta v humoristicke tvorbe. Vzpomente "22" atd... Tohohle chlapika mam rad. ()

netahlo

Nadherna studie ze zivota kdesi v Sudetech, kterou Prazaci a podobna havet nemuzou nikdy pochopit. Jeden z utajenych klenotu ceske porevolucni kinematografie. ()

Devadesát Dva

Svým vyzněním zoufalá sonda. Osm chlapů - jeden neortodoxní fanda; krypl na vozíku; syn, který chce utéct k mámě; blázen, co všude vidí hokejisty; cikán řešící krizi identity; hospodský bez peněz; přehnaně o sebe dbající řidič autobusu; starý Němec a žena, manželka hospodského, těhotná s řidičem autobusu - těchhle devět figurek tvoří zoufalý obraz o Česku, o zemi plné ztroskotanců a fandů ledního hokeje a bohem zapomenutých vesniček o počtu obyvatel, jež nevystoupal ani k dvojciferné hodnotě. Jako kdyby nám k radosti zbývalo už jen tohle. Režie je docela nudná, statická, film má v podstatě jen 75 minut, ale velmi se vleče. ()

wosho

Další zajímavy počin z poslední doby,trošičku mě připomíná filmy od Papouška a Formana ze 60let,i tady se snaží ukázat naši pravou tvář,tzv čecháčkoství.Sice né tak bravůrně,ale je to debut a kdo ví co Najbrta vyroste-rozhodně jsem zvědav ()

cab

Ceska malickost v cernohumorne zastavce v ubohe vesnicce, kde se v hospde pri sledovani ceskeho tymu hrajiciho ledni hokej odehrava cela rada malych epizod ze zivota prisedicich. Nezajimave a uz mili cesi natocte neco jineho at uz je to pokus o akcni ci navrat k dobrym dramatum nebo detektivkam. Za odvahu se nestydte. 40% ()

bila.tecka

Mistři magoři. Hlavně maséři to byli... Těžce jednostranná sonda života na vyhnálkově plus satira na nelichotivé povahové rysy "typického" Čecha. Kdepak zhulený Macháček v Samotářích, ve správném rauši byl teprve Bohoušek Jana Budaře... A ta minimalistická hudba, hmmm :) ()

Paity

Také jsem to nejprve pochopil tak, že si tvůrci chtěli udělat legraci z fandů ledního hokeje, ale pak mi došlo, že to měla být spíš přehlídka tragických existencí. ()

Pttak

U tohohle filmu je dobrý si dát pár pivek a pustit si ho z kámošema. Pak vás snímek zaručeně pobaví a možná se i v nějaké té postavě najdete samy, tak jako my ochlastové z největšího vidlákova v ČR. ()

derryl

Mrazivý film o "té naší povaze české" a o zbabraných životech v pohraničí. Lidi, jenž tu jen živoří, probudí právě probíhající Mistrovství světa v ledním hokeji k životu a jedinou jejich starostí je vymanit se z nicoty a fandit. Fandit! Ne, tento film není komedie, je to antická tragédie! Mistři jsou silný film, pro silné povahy, ale ten zážitek opravdu stojí za to. Jen pojďte do kina a uzřete jací opravdu v hloubi duše jsme (nebo jsme byli?) ()

mirkaaa

Tragikomedie o osudech lidí kdesi v zapadlé vesničce, kde je jen špína, bláto a hlavně nuda, lidí, kteří nemají práci anebo za ní jezdí kilometry daleko a jediné co je drží nad vodou je mistrovství světa v hokeji. Mně se tento film moc nelíbil. ()

Disease

I napodruhé z toho mrazilo. Parádní tragikomedie a facka "vlastencům", kteří si na to vzpomenou jen u mistrovství světa a podobně. ()

cmenda

Zajímavý film z českého pohraničí , z odstupem času to člověka osloví asi trochu jinak než bylo původně zamýšleno ale myšlenku to stále má. ()

GREGOIRE

Těžká deprese a kocovina. Hustý. Žádný srandičky. Bída a utrpení (a tím nehodnotím vlastní film). Zdánlivě je to o šíleném žití v zapadákově, ale ono je to jenom tvrdší a upřímnější podání toho, co platí všeobecně. Dokonce i finále a řešení je ryze český – ÚTĚK. Právě tato bezvýchodnost a mně osobně chybějící jiskřička naděje v závěru mi schází na pět *. ()

záplata

Velice stupidní snímek, já vlastně ani nevím jestli to měla být komedie nebo co to vlastně mělo být za výtvor. Chvílemi mi to přišlo až jako moc černý a velmi nevtipný humor. Film svou stupiditu upozorňuje po skoro celou dobu této ubohosti některých českých tvůrců. Párkrát jsem se zasmál některým scénám a zato je ta jedna hvězdička. ()

Český lev je za námi

Český lev je za námi