Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

Morien

Už to mám. Je to točené jako sitcom (přišla jsem na to po koukání na Comeback), ale hraje si to na celovečerní film. To, co by možná obstálo ve dvacetiminutové formě každý den před zprávami, rozhodně neudrží něcí pozornost nebo jakýs standard při stopáži delší než půl hodiny. Navíc chování postav je značně nadnesené právě takovým jakýmsi situačním způsobem. A aby to člověk přijal, to by to muselo být mnóóóhem víc osobitější. ()

Psema odpad!

Tohle že je film? Tak to asi maestro Kotík spadl z Marsu nebo fakt nevím. Málokdy mám pocit, že se chci při sledování filmu zabít, abych ukončil to trápení. Kotíkovi se to však málem daří. Plamenomet v ledničce? Ha ha. Hrozně vtipný. Asi si půjdu přečíst nekrology, tam je taky pár slušných fórů. Tenhle fil... teda vlastně televizní shit je urážkou diváka. A ani jako televizní inscenace by neobstála. Fakt děs běs, před kterým by měli všichni utéct. A novácké produkci bych jedno vzkázal: "Jste vážně padlí na hlavu? Už se vzpamatujte a přestaňte to podporovat." Tak jsem si ulevil a popojedem, pokud možno k filmům. ()

Tuxedo

Jeden díl sitcomu roztažený do celovečerního filmu. Ale není to úplná katastrofa. Místy jsem se i zasmál. ()

Mertax

Dávám jednu, ale občas jsem se uchechtla, to nepopírám, ale druhé podívání bych nevydržela. Oceňuju pokus mladého Kotíka, snažil se. Ovšem nějak mu to ujelo ... ()

Brouk

Zoufalství, čiré zoufalství.. Crazy komedie? Jedinné, co je crazy, je scénárista... Takovou paskvilárnu jsem nečekal... Když jsem film viděl podruhé v TV, měl jsem husí kůži a ve 30°C a dusnu mě polil mráz... A ani plejáda hereckých es, ketrá se propůjčila k téhle taškařici, nemůže zchránit nezachránitelné.. Leda, že by to pojali jako sabotáž :-) To pak jo.... ()

StarsFan odpad!

Už budu hodná... budu se poctivě učit do školy... nebudu tak dlouho na počítači... uklidím i v pokoji... budu mýt nádobí... prosím... už nikdy víc ne Pánskou jízdu... ()

Ainy

Patrně budu za exota, ale mně se tahle ujetá televizní inscenace fakt líbila. Situace, kdy člověku zemře životní partner sice není komická, ale to, jak se s tím snažili vyrovnat pozůstalí už tak trochu ano. Už mi bylo divné, že jsem pár dní od pohřbu neviděla de facto žádnou pietu, smutek, zoufalství či jiné formy deprese z odchodu manželky a mámy. Taky jsem si říkala, že v dnešní době přece nemůže existovat chlap takový ňouma a neumětel, aby netušil jak zapnout mikrovlnku nebo jak nakoupit v supermarketu. Já doma taky občas prohodím, že kdybych tam nebyla, tak zbytek rodiny zhnije ve špíně, ale to, co tam Ti dva, a pak s Ondřejem tři, vyváděli, to je až příliš zveličené a nepravděpodobné. Bylo to ale podáno milou a humornou formou, s každopádně obrovskou nadsázkou a mě to pobavilo. ()

ScreamJay odpad!

Kotík tak to je tragický!! Podivný mix Antireceptáře pro dům a zahradu, čitelné snahy o naplnění podstaty úderné grotesky s něčím, co vypadá jako ukázka z toporného německého teleshopingu, jen ten přiohřátej Horst Fuchs tomu chybí. Martin Dejdar přece není žádný filmový herec, tak proč ho u všech plešatejch pořád do filmu obsazují?? Zůstal bych u inscenací a seriálů, nebo u nějakýho moderování, protože takhle patrná recitace scénáře, no to je tedy síla. Možná, že jako ta zmíněná inscenace a co víc, spíš jako nějakej krátkometr ala Pat a Mat by to bylo i vtipný a úderný, ovšem se stopáží atakující 80 minut!! (ta 100ka to podle mě tedy opravdu nebude) je to prachobyčejný a ubíjející slepenec momentálních nápadů. Nejsem blbej, sem ženatej. Mam zkušenosti! Ale ani já nejsem blbej a ač svobodnej, tuhle zkušenost bych se napodruhé nechal ujít. Nebýt toho, že rodičům se takovýhle typ humoru zamlouvá, zachrápaly by i blechy v kožichu našeho kocoura. Umět humor dávkovat a ne jím plýtvat, nervat za každou cenu do dialogu nějakou "hlášku," vyhnula by se Pánská jízda kdejakému srovnávání s Kameňákem a jemu podobnými filmy. Martine, zkus si představit, že úderný humor je jako banány za komančů, divák si musí chvilku počkat, aby jej patřičně docenil. Takže být to ta kratičká směs skečů, dal bych i za 3 hvězdičky ovšem v tomto podání je to 80% odpad. [1/10] ()

NinadeL

Horší než-li opusy mého "milovaného" čtvera Troška-Janák-Vejdělek-Rapoš. Ačkoli fof lákal na promyšlenou situační komedii. ()

Lavran odpad!

Pan Kotík je živoucím důkazem toho, že získané tituly v oboru filmové vědy a spol. nečiní z člověka notně dobrého režiséra. Existuje také něco jako vrozený talent, víme? A kdo ho nemá, ať raději prodává v řeznictví, obchází důchodce s nabídkou hrnců a vysavačů nebo na sebe alespoň zbytečně neupozorňuje. ()

sud

Tak trochu úlet, aneb každý začátek také nepřináší vavříny. To se samozřejmě týká režiséra filmu Martina Kotíka (když jsem viděl hodnocení jeho nového filmu "Všechno nejlepší", myslím si že tento film je skutečně úlet). Nevýrazné herecké výkony (dobří herci se zde spíše pachtí a ztrapňují v na koleně dělaném scénáři), celkově nevýrazné a nijak nezaujímavé. Pár scének je dobrých a celkový nápad by byl s lepším scénářem taky jiná káva. ()

Spooner odpad!

Tak tohle už je vážně síla. Člověk by nečekal,že česká kinematografie spadne až tak hluboko. Nevím jak se do tohoto "filmu" mohli nechat překecat naši známý a spolehlivý herci(zvlášť Abrháma je mi líto). Když jsem dokoukával tento film,tak jsem si řekl,že bude Troška se svými Kameňáky vyhrávat jednoho Českého lva za druhým,jestli se budou dále v Česku točit takovéto hrůznosti. Je to smutné,ale tak to prozatím vypadá. ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Byl jsem statečný a nedal jsem se, dokoukal jsem to! Na první pokus! Ne, vážně - Pánská jízda nic nesdělí, ani jednou nerozesměje, několikrát vzbudí velké rozpaky a všechny dějové rekvizity od superkatastrofálního bratra až po lekci od malých kluků jsou strašidelně předvídatelné, nenápadité a čistě pro efekt, který ovšem zůstal pod deklem bezradnosti. Konec je odhadnutelný zhruba od třetí milisekundy a opatrná snaha o tvůrčí balanc, aby náhodou nebyl někdo pohoršen, dodává všemu královskou korunu žumpoidnosti. Těch několik letmých náznaků úsměvů, způsobených zejména Abrahámovými výstupy, nic nezachrání. Je pravda, že titulní trojka je herecky uvolněná a snaží se z posledních sil dodat filmu aspoň trochu divácké vděčnosti, ale ne, na jednu hvězdičku nepůjdu. ()

Phobia

Ze zásady ignoruju veškeré telenovely a české sitcomy... Tohle je telenovelovitý sitcom. Děs-běs, k čemu se to ti herci propůjčili... Proč? Nebýt skutečnosti, že jsem se asi dvakrát pousmála a že existují i horší filmy, šlo by to do odpadu. Lze doporučit jen velmi, ale velmi nenáročným divákům. ()

lesumir odpad!

Za tohle jsem dal v půjčovně 40 korun a jetě mi to ten chlap doporučoval. Kameňák je oproti tomuhle zábava!! Hnus všech hnusů, jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. ()

Big Bear

Snaha udělat rádobykomedii ve stylu amerických domácích komedií o otcích samoživitelých a samokojitelých je tu zřejmá. To téma byť notně vyčpělé stále nabízí nové a nové pohledy do situací v nichž se často náhle muži ocitnou a na které je až tak příroda nepřipravila. Přeci jen, muž běhal venku a lovil mamuta s kyjem zatímco doma ženy žvýkala kůži a starala se o potomstvo v jeskyni :-). Když pak muž musí změnit role, je to pro něj šok. A to bývá to vtipné na těchto snímcích. Bohužel tady to celé nějak moc nefungovalo a to ani s nástupem strejdy Vetchého. Dejdar není dobrý filmový herec, Škultéty už vůbec ne a Vetchý s Abrhámem to nemohli spasit. Navíc scénář byl napsán už sám o sobě tak, že to muselo být hercům trapné hrát. Přesto přeze všechno v tom sem tam probleskne světlejší moment a zatracovat to odpadem mi připadá příliš kruté. Ono ruku na srdce pánové, zkuste si mateřskou a to nemluvím o tom, že zde ji měl Dejdar doživotní! Takže dávám za jeden kompresor z lednice a Kotík může být rád, že je rád. * ()

kingik

Není pánská jízda jako pánská jízda. Pánové Dejdar, Vetchý a Škultéty si tady zrovna moc neužívali a bez dámské společnosti jejich domácnost vypadala jako po výbuchu a to doslova. Ještě že disciplinovaný soused z bytu od naproti s tváří Josefa Abrháma si věděl rady za každé situace. Když mně tohle přišlo jako film, který se svým situačním humorem moc v kinech neuspěje a taky že ne, navzdory svému kvalitnímu hereckému obsazení. To předvádí spíše odpovídající groteskní výkony a jako nejslabší pro mě zůstal Martin Dejdar. Jako otec Vladimíra Škultétyho s neurčitým věkem, mně příliš neseděl a překvapivě, pokud pominu zvláštní věkový rozdíl mezi oběma protagonisty, tak ani po herecké stránce nijak neexceloval. Abrhám byl zde jako tmel, který možná dohlížel i na režiséra Kotíka, kterému film pohromadě držel jen silou vůle. S příchodem Ondry Vetchého jsem se párkrát zasmál, jak se tři normálně vypadající chlápci proměnili v čistá nemehla a právě prostřední část považuji za zdařilou. Jinak film spíše na televizní obrazovky, a i přes časté reprízování, mnoho zapamatovatelných momentů neskýtá. Tahle pánská jízda není ani tak nudná a nevtipná, jako spíše natočená v podivně barevném interiéru za přispění hodně nezkušeného režiséra, který neměl dobrý cit pro vedení herců. Film, který nudu celkem spolehlivě zaplácne, pokud ovšem není na výběr něco kvalitnějšího z české současné filmové tvorby. A to myslím nehrozí. 50% ()