Otec Viktor (Martin Dejdar), velice schopný a úspěšný ve své profesi, a jeho syn Petr (Vladimír Škultéty), neméně úspěšný a nadějný student, se náhle ocitnou v nečekané situaci - po smrti ženy a matky se tyto dva ukázkové příklady dokonalého muže a studenta musí vypořádat s takovou banální záležitostí, jakou je péče o domácnost. Jako schopní, inteligentní a úspěšní muži v tom pochopitelně nevidí žádný problém. Marně je zkušený soused Lupínek, zasloužilý dědeček (Josef Abrhám) se čtyřmi vnoučaty na krku, varuje a nabízí pomoc. Mužská ješitnost a pýcha jsou silnější. Díky tomu se tak postupně dostávají do víru trapasů, problémů a katastrof, které postupně nahlodávají jejich sebevědomí a boří jejich pevné přesvědčení o vlastní dokonalosti. Ještě, že přijíždí na pomoc strýc Artur (Ondřej Vetchý). I když, jak říká slogan filmu, správný chlapi si poraděj sami. bez žen by to přesto zcela nešlo. Otec musí odolávat svodům a doslova se bránit nájezdům půvabné kolegyně (Světlana Nálepková), syn má zase ve své blízkosti pohlednou spolužačku Zuzanu (Zuzana Kajnarová) a strýc Artur problémy se svojí vlastní manželkou (Petra Špalková)... Pánská jízda je zkrátka hravé a vtipné vyprávění určené všem, kteří se rádi baví, i když je jim třeba do breku. Celovečerní debut režiséra a producenta Martina Kotíka, kterému se o kvalitách Pánské jízdy podařilo přesvědčit hvězdnou sestavu herců, svým vlídným a vkusným humorem pobaví diváky i divačky. (oficiální text distributora)

.baris. odpad!

To je ale kravina! Spatny scenar, spatne herecke vykony, trapne a nevtipne. Jedina vtipna hlaska byla ta Vetcheho, o tom, ze uz mu nevadi, ze jeho zena je trosku tlusta. ()

mira007

Taková dejdarovina, snaha o vtip každou druhou minutu má za následek, že tam není nic k zasmání po dobu 75 minut. Ta trojka co napsala scénář nemá fakt smysl pro humor a jestli jo tak se smějou jen ti tři když si někde večer sednou u svíčky, když klekne elektřina. Škoda peněz... ()

Strike

Ani nevím za co dávám tu hvězdičku. Tenhle film povýšil všechny Kameňáky na filmy pro fajnšmekry. Jak mohlo vůbec napadnout někoho, že z tak jednoduchoučkého námětu vydupe nějakej film. Když nápad (dva nesvéprávní muži co neumějí vůbec nic) přestane po cca půl hodině fungovat(jestli teda doté doby vůbec fungoval?), tak scénárista přihodí novodobého strýce Pepina (zde Artur - docela dobrý Ondřej Vetchý), který by asi děj měl táhnout až do konce - což nevyjde. Následuje série ještě pitomějších scének, jejichž vrcholem je spolknutá píšťalka sousedem. Co se hereckého obsazení týče, tak všichni, snad kromě již zmiňovaného Vetchého, jsou dost hrozný. Vrcholem je ,,herecký" výkon Světlany Nálepkové. Již kvůli tomu bych zavedl znovu zákaz pouštění některých filmů a zamkl je do trezoru, aby nespáchaly zločiny proti lidskosti obřích rozměrů. Co také musím ocenit, to je hudební předěl jednotlivých scén, který zní jak začátek nějakýho teleshoppingu - tragédie. Ještě nakonec poradím režisérovi - těsně před Vánocemi, kdy se má asi většina filmu odehrávat, moc nebejvá zeleného listí na stromech. Ale to jen taková připomínka. P.S. Doufám, že tenhle film viděli všichni ti, kteří volají po větším množství peněz do českého filmu. Toto dílko prostě musí změnit jejich názor. Problém není nedostatek peněz, ale pokud pozmněním citát z jiného filmu, tak:"Víte jakej je problém českýho filmu? Točí samý sračky." ()

Geller odpad!

Jeden z nejhorších filmů co jsem v životě viděl. Jak někdo může něco takového vymyslet. Snad jediné pozitivum na tomto ,,díle'' jsou songy od Málátnýho a Homoly. ()

FunThomas

Sice nehezky zpracované a naprosto tupé, ale musím uznat, že jsem se občas dobře zasmál(viz. scéna s petrovým praním...) ()

laFei

Nápad relativně dobrý. Neschopný otec se synem s domácností na krku. Ale jak se ukázalo, že i dobrý nápad se dá krásně zabít už u kořene. Násilný humor ve stylu Kameňáku myslám opravdu neboduje, herecké výkony taktéž. Přeci jen dám hvězdičku, protože jsem si občas nemohl pomoci a zasmál jsem se.Druhá hvězdička je už jen pro pan Abráhama, který je pro mě prostě strašnej sympaťák =) ()

newt17

Byla by to jedna hvězdička, kdyby tu nebyl Josef Abrhám, který si ty nejlepšímomenty ve filmu vymyslel sám při natáčení. ()

Greg25

Proč tenhle film, každý pomlouvá??? Jistě, já vím, že je nelogický, ale je i sem tam vtipný, i když uznávám, že málokdy, většina jeho vtipných scén je založena na situačním (ne)humoru, ale na podobně nelogicky (a promińte musím to napsat) trapném humoru je založena i celá série Bláznivé střely, která je lepší pouze v hlavním protagonistovi a námětem a scénářem, taky díru do světa neudělala. No, nechám toho, ale stejně, kdo u situačních komedií - Bláznivá střela, Velký blondýn s černou botou, apod. rozhoduje zda-li jsou trapné, nelogické a tudíž nesledovatelné??? (Abyste si nemysleli Blondýn a Bláznivá střela jsou filmy, které mám poměrně ráda.) 15% za humor, byť je ho jak šafránu + 40% za herce = 55%. ()

Ad4mson

Byl to odpad, ale jelikož jsem asi úchyl, musím změnit hodnocení. Taková debilita se fakt nevidí a je neskutečně zábavné sledovat to co se děje (hovno) v bedně. Sračka nevídaných rozměrů, ale zároveň hrozný guilty pleasure. Slepě napálených 5/5* ()

kamil.i odpad!

Seriózny kandidát na najhorší "film" v dejinách českej kinematografie. Je to dokonca horšie ako Jak se krotí krokodíly. Povážlivé je už len nazvať tento výgrc filmom. ()

Caine odpad!

Nemá to žádnou konzistenci, příběh, nic co by na sebe nějak hezky navazovalo. Celé jakoby prapodivně poslepované. Gagy jsou trapné a nesmyslné, extrémně přehnané. A i ta výprava je slabá... :-( ()