Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

Cruchot

O chloupek, ale přece jen za **** za vytříbenou choreografii akčních scén. Už jsem viděl poměrně dost mlátiček, ale i tak jsem se tady chvílemi přistihl s pusou otevřenou a vychutnával psí kusy létajícího Tonyho Jaa. A dostala mě babka prodávající nože přímo před bandou padouchů s prázdnýma rukama... ()

Meiers

A já se ptám: "Vás to vážně bavilo?". Pro mě je tohle totální lejno, který nemá vůbec nic a ve srovnání s tímto: Yip Man to nemůže obstát naprosto v ničem. Nějaká choreografie tady v podstatě neexistuje, protože celej film je postavenej na tom, že Tony Jaa tam poskakuje jak tajtrlik a do všeho dává Koleno alias Loket s rozběhem, popřípadě bez, ve zpomaleným záběru. Toť jeho úderová paleta, která neustále opakuje stejné prvky. Tohle je gymnastická přehlídka. Takže "NE", neprožíval jsem ani ty vaše slastné a skvělé bojové scény, jak tady píšete, které byly pro mě naprostým utrpením, protože i když pominu absenci jakékoliv úderové pestrosti, nebo chvatů, tak tomu i tak podkopávala nohy režie a kamera, o ději ani nemluvě. Za všechno vypíchnu třeba neskutečně rušivé opakované záběry, zpomalené finální údery ukazující jejich nepřesnost, nebo absenci jakéhokoliv záporáka. Můj mozek prostě nebere to, jak je možný zaujmout takovou skupinu lidí co mají načuměno kde co, takovou zhovadilostí, která kromě syrovové a drsné pózy nepředvede vůbec nic. Tony Jaa v podstatě nehraje vůbec nic, protože až na tu gymnastiku nemá žádnej prostor ukázat jestli a co umí a z toho mála co jsem viděl soudím, že to mělo i své opodstatnění. P.S. Plnou palbu tomu může dát jenom naprostý hovado a 4 generálský jakbysmet. ()

bif

Óda na bojové umění, co víc, Tony Jaa mi opravdu přijde neporazitelný, film je také překvapivě svižně a dobře natočen, velmi dobré! 75%. ()

Al44...

Povedenými akčními scénami by si Ong-bak určitě zasloužil i vyšší hodnocení, ovšem velmi pokulhává příběh, dialogy a některé nelogické situace. Perfektně natočené honičky po tržišti jsou sice super, ale proč proboha všichni proskakovali skrz různé překážky, když je mohli jednoduše oběhnout? Určitě ale jeden z lepších thajských filmů. ()

Mandalorian

Jediné, co by se tomu dalo vyčíst, je fakt, že mistr Tinga ( Tony Jaa) na začátku filmu říká, že ho naučil Muay Thai. Jenže v tom se používají k boji pouze lokty, kolena a holeně, zatímco Ting používá i pěsti a chodidla. Jak se píše v zajímavostech, ve skutečnosti dělá - Muay Boran. To je tak jediná chybička, kterou jsem ve filmu našel. Ale na strhávání bodů to není. Většina lidí si zaprvé stejně nevšimne a zadruhé má film tolik kvalit a dobrých aspektů, že jeden nesmyslný detail prostě nemůže nic zkazit. Ovšem až se na to podíváte, je ve filmu souboj v ringu. Tak tam Tingův soupeř zezačátku používá klasický Muay Thai postoj - "Ruce vpřed". No... Za mě 5*. Viděl jsem to poprvé v 16, naposled dnes a pořád mě to baví. ()

tranquill

Tak podle zdejšího hodnocení jsem čekal mnohem víc. Ale byl jsem zklamán. Film by mne asi zaujal před 20 lety a především, pokud bych ho viděl před Krvavým sportem, Kickboxerem a podobnými snímky stejného ražení. Tento je sice stár také už téměř 10 let, ale to už se přece jen točilo něco jiného... Thaiboxerské scény jsou výborné, ale jinak je příběh totálně klišovitý, což by mi nevadilo, pokud bych za tím viděl aspoň sem tam snahu o nějaké herectví, ale především stylizace postav je jak z hongkongských filmů přelomu 80-90.let, ne-li starších. Tím myslím ty postavy negativní, které se chovají absolutně idiotsky, a vůbec dialogy jsou strašné. Přitom snaha o scény ala Jackie Chan nebyla špatná, bohužel byla také často sražena kamerou nebo střihem. ()

dakarin

Film již v úvodu několikráte vyznívá jako záměrná satira, ovšem to říkám dnes ... v 17ti letech, z hodně jiného úhlu, bych takovýto snímek hltal ... a tak je to možná správně ;-) ()

lokol

Ong-bak ma slaby dej,ale kedze je to mlaticka ine sa od toho cakat neda.Ked film neprekvita nejakym super scenarom je tu druha moznost...bud dat kopec akcie alebo nieco nove...v tomto pripade Tonyho Jaa ktory robi kadejake premety, salta, snury, piruety.Kopance a len tak lietaju a opat prichadza na scenu tonyh oobratnost sviznost a...opat kopance....herecke vykony su chabe uznavam,ale od mlaticky sa ine ocakavat neda...ale ja berem do uvahy ako herecky vykon aj Tonyho akrobaticke kusky...a tento film ma milo prekvapil...video z tom yun goong vyzeralo nadupanejsie a uz sa tesim na ong-bak 2 ()

smack

Film hodně připomíná filmy s Van Dammem, ale Tony Jaa má něco navíc. Jeho dovednosti jsou neuvěřitelný a hlavně to že, vše točí sám bez zastoupení. Je tam hodně originálních nápadů, jak z akrobatických kousků tak i z filmových záběrů. Krásná scéna s mincema, konečná scéna v jeskyňovém prostředí. Kdybyto dopadlo dobře( kdyby všichni přežili) tak už bych dal o hvězdičku míň. A co mě dorazilo na konci filmu je, že si Tony nechal vyholit hlavu. Mladý "Jackie Chan" si razí díru do světa a to poměrně úspěšně. ()

Bart16

Příběh je sice jednoduchý,jak malá násobilka,ale,to co Tony Jaa předvádí je naprosto mimo realitu.Jaa má potenciál stát se novým Brucem Leem. ()

alienemo

Škoda toho scénara. Film je o ničom ale martial arts scény nemajú v súčasnej filmovej tvorbe obdobu. Skvelý Tony Jaa sa predvádza z každého uhla a pohľadu. Ako vravím, škoda že absentuje lepší príbeh. Ale ako milovnik martial arts dávam jednu hviezdičku viac ako by som mal. ()

dessa

Film jako takový je absollutní sračka, hlavně dějově, scénářem, režií, hereckými výkony... A proč dávám 3 hvězdy, když je to tak zoufalý? Protože Tony Jaa je neuvěřitelnej, už jen ta první rána v ringu, ve kterém se ocitl, aniž by chtěl... Vykopávky typu Jean-Clauda Van Damma a Stevena Seagala by měly zůstat v útulku pro seniory... Tohle je pohyblivost hraničící s hypermobilitou, degradující i takové velikány kung-fu filmů jako jsou Jet Li a Jackie Chan. Těším se, až tenhle herec bude veden nějakým zkušeným a dobrým režisérem, to pak bude nářez. ()

Sign

Neskutečně přeceňovaný bojový film. Tony je skvělý, ale znám lepší jak filmy tak akce, on tu krom pár chvatů s Muay Boran a Muay Thai nepředvádí nic nového. ()

Jaxx84

Bojové scény jsou par excelence, kamera, zpomalení, choreografie...no super, prostě na 5*****, ale...příběh je prostě na můj vkus moc a moc prostoduchý, hlavní hrdina až moc naivní ,,vesnický balík" a celkově jsou dialogy na úrovni třetí třídy pomocné školy. Škoda toho, po obrazové stránce bez výhrad. Tony Jaa je prostě machr a Thajský box je v jeho provedení lahůdka pro oko. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění