Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

Předloha:

Daniel Defoe (kniha)

Jiří Šafář

Karel Svoboda

Aneb co jste o Robinsonovi netušili. Tak jako obvykle Češi udělali z klasiky komedii - a vůbec ne špatnou.(28.1.2004)

Skutečně jedna z mých nejkrásnějších vzpomínek na animované dobrodružství z dětství. Dodnes si představuji Robinsona jako tuto loutku. Patrně nejlepší zpracování Defoeovy předlohy. Netřeba víc dodávat.(1.10.2011)

• Chrustyn

Po všech směrech propracované ale pro mě nezajímavé, nezábavné a překvapivě nudné. Jako některé Zemanovky, které film připomíná.(9.10.2012)

Dneska bych už asi ta Dobrodružství Robinsona nevydržel, ale dříve jsem se hodně do jeho životní situace promítal, a fandil mu. Neměl to na ostrově snadné. Ale pořád to měl lepší, než řada námořníků, co se jim pokazila loď a na žádný ostrov nedopluli...(25.7.2010)

Jeden z nejlepších animáků. Perfektní přepis Defoeovy knížky, navíc s Postráneckého vyprávěním a skvělou hudbou.(9.10.2015)