poster

Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

 • anglický

  Adventures of Robinson Crusoe, a Sailor from York

Animovaný / Loutkový / Dobrodružný

Československo, 1981, 68 min

Předloha:

Daniel Defoe (kniha)

Kamera:

Jiří Šafář

Hudba:

Karel Svoboda
(další profese)
 • Ruut
  ****

  Roztomilé, vtipné, nápadité, svižné, poučné :)(18.6.2010)

 • veronikav
  *****

  Snad nejhezčí loutkový film :-) Zajímavý příběh s patřičnou dávkou humoru :-)(15.2.2009)

 • Marek1991
  *****

  Aj takto môže vyzerať príbeh o Robinsonovi, ktorý stroskotal na ostrove. Zaujalo ma, aké zvieratá tam dali. Jedinú priam bezvýznamnú chybičku vidím v tom, že taký papagáj ako tu bol asi nejedáva mäso. Inak ten príbeh bol pekný, bolo to pohodové, stále sa niečo dialo, miestami to bolo vtipné, veľmi milá rozprávka pre deti a tentokrát mi vôbec nevadilo, že tam boli bábky. Malo to svoju atmosféru, svoje osobitosti a navyše to bolo veľmi pozitívne, čo sa mi páčilo ako to zobrali, že z toho neurobili tragédiu.(4.4.2014)

 • xxmartinxx
  ****

  Kája Gott, který příběh otevírá a uzavírá, je naštěstí jediným přešlapem. Jinak je to sympatické a s místy překvapivě vydařeným humorem. Takhle nějak si představuju klasiku tuzemské animace.(25.9.2012)

 • Chrustyn
  **

  Po všech směrech propracované ale pro mě nezajímavé, nezábavné a překvapivě nudné. Jako některé Zemanovky, které film připomíná.(9.10.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace