V prosinci 1944, kdy už všichni věří, že Německo je poraženo a konec války se blíží, podniknou Němci poslední zoufalý protiútok na relativně klidném úseku fronty v Ardenách. Tanky plukovníka Hesslera se pokusí prolomit frontu s pomocí záškodnické jednotky v amerických uniformách a zničit strategicky důležitý most přes řeku Our. Podplukovník Kiley zjistí, že největší slabinou Němců je zásobování pohonnými hmotami. Chce obratným manévrováním dosáhnout toho, že Němci všechny zásoby spotřebují. Hessler však záměr prohlédne a s patnácti tanky vyrazí dobýt nedaleký americký sklad pohonných hmot. Právě tady se odehraje jedno z klíčových střetnutí slavné bitvy. (TV Nova)

Lord_Vader

Nejdřív jsem myslel, že je to vtip, že Američané bojují proti tankům americké výroby....bohužel nebyl, mysleli to vážně. Takhle špatně se válečné filmy opravdu nedělají. ()

Korny12

V době vzniku určitě bomba, která ale časem ztratila na působnosti. Po posledním zhlédnutí to na mě působí jako Babica - když nemáš Tigera, dej tam něco, co trošičku jako Tiger vypadá. Takových Babicovin je tam hodně a netýkají se jen techniky, ale i lokací. A kontrolní otázka, soudruzi: Co se stane s posádkou tanku, když do něj hodím granát? Správně, nic, neroztrhá jí to, jen usne... Tři hvězdičky za nostalgii. ()

soulless

nevím proč, ale film se mi neskutečně hnusil ... tak nepřijemné postavy jsem snad ještě nezažil. Ze všech válečných velkofilmů před rokem 1990 rozhodně nejhorší počin. Hodnocení pouze za snahu a solidně zmáknutou bitvu, která však neměla s historií (jako většina zápletky filmu) nic společného. 3/10 ()

prasecak_cz

Když jsem byl malý a viděl tento film poprvé, tak jsem byl napnutej jak kšandy, když se na to podívám teď, tak ty drandící tanky, přestřelky a dialogy na mě nepůsobí tak věrohodně, jako dřív... Chápu, že filmaři nemohli použít historickou techniku, že je tam pár historických nesrovnalostí, ale stejně je to pro mne nostalgie. ()

eva1984

Sympatičtí herci,dobře vybraný německý fanatik a pěkná tanková bitva.Kdyby to nebylo tak dlouhé a místy trochu nudné asi hodnotím výš. ()

topol999

Dost kvalitní film na to, abych se na něj podíval vždy, když ho na TV Fanda dávají... Houževnatost a odhodlanost nacistů byla obdivuhodná... Navíc, když všechno sázeli na panzery Tiger, tak vlastně nemohli prohrát. Robert Shaw a jeho Nácek Hessler byl velmi charizmatický, navíc v malé roli i můj oblíbený westman Charles Bronson.... "Poručíku, neodkláněl jste dopravu na mostě??!!" 87% ()

Vestor

Varování - tento film může fandům vojenské historie přivodit srdeční zástavu! Robert Shaw hraje sice svého náckovského oberleutnanta výborně, ale film tahá ke dnu historická nevěrohodnost. Viděl jsem jen cca polovinu, když to dávali odpoledne na Nově, ale vidět to znovu nemám odvahu. Že Němci jezdí v šedě natřených tancích M47 Patton bych ještě pochopil. Skutečný King Tiger nebyl k dispozici a i jistá vzdálená podoba tam je. Stejně tak přetřený M3 half-track co si hraje na Hakl. Ale proč ten Skopčák na korbě třímá v prackách americký kulomet M2, proč mu tam nenamontovali MG42, který se pár scén předtím ve filmu objevil? Američané sice v době Arden měli lehké tanky M24 Chaffe, ale proč se tam neobjeví žádný Sherman, kterých tam jezdilo třikrát víc? A naprostý fail je finální bitva, která se najednou záhadně odehrává kdesi v poušti. Kde sakra zůstaly zasněžené ardenské lesy?! ()

j27 odpad!

Kdybych film viděl v deseti letech, asi by mě nadchl. Bohužel jsem ho viděl dnes po třicítce. Tvůrci filmu dali prostor vyniknout velkým jménům a dál se ani trochu nesnažili. Že nešlo použít pro film německé tanky je dost pochopitelné a omluvitelné. Dál je ale otřesné naprosto vše. Nesmyslná lokace - tipl bych si Itálii, ale Ardeny v zimě?! To fakt ne. Americká technika nemohla být použita reálná?! Pouhých 20 let po válce?! Ale to nejhorší ze všeho byla naprostá stupidita děje a chování vojáků. Samotná bitva a minipříběhy v ní (i stokrát opakované) jsou natolik zajímavé, že pokud se události nesprzní jako v tomto případě, tak výsledek vždy musí být dobrý. Pro mě se jedná asi o nejhorší "válečný" film, který jsem kdy viděl. Čert vem nepřesnosti v reáliích, ale film by se měl zařadit do jiné škatulky, protože historické válečné drama to opravdu není. Parodie nejspíš.... VŹdyť současníci tohoto filmu jsou například Bitva o Británii a Nejdelší den, ve kterých je také pár nepřesností a hlavně hvězd, ale jsou to filmy na úrovni. Nevím kde tady soudruzi udělali chybu ()

Iku75

Absolutně nechápu psát o Ardenské bitvě jako o jednu největších 2 světové války . Vy co tady onanujete nad Amíky si nechte sérii Osvobození , Hořící sníh, Ruský Stalingrad 1989 atd prý nejlepší válečný film haha pohádka . ()

Bennnnyy88

Zajímavý pohled na válku ze dvou stran. Američané už se vidí na vánoce doma, zatímco Němci po několika porážkách myslí na poslední bitvu. Film plný hvězd, kterým samozřejmě vévodí Robert Shawn. Dále zde máme jako vždy solidního Fondu a Bronsona. Celým filmem se protíná linka Telly Salavase, která ze začátku je trochu rozhádaná, ale na konci filmu stěžejní. Film hodně sráží historické nepřesnosti. Od techniky až po prostředí kde se bojuje. Ale i to se dá odpustit, protože výsledný film za to stojí. ()

TomQ

Můj názor na tento film je trochu opačný, než většinový. A mám pocit, že možná dostává hodně bodů hlavně proto, že je to starý film se slavným hercem. Nebudu hodnotit historickou (ne)přesnost, na to nemám ani zdaleka dost zkušeností, ale tohle je zrovna film, který bez přesnosti ztrácí podstatnou část odůvodnění své existence. Proč se dívat na velkolepý film o konkrétní bitvě, když divák (pokud si předem přečte nějaké recenze) ví, že to možná bylo úplně jinak a že se dívá na úplně jiné tanky? Pak zůstává jen provedení té vlastní bitvy a bojů obecně. OK, je to starý film a hodně nerealistickou projekci pozadí při záběru na řidiče auta či tanku asi musíme odpustit vzhledem k technologickým možnostem. Ale při přestřelkách na mě tenhle film působil doslova jako parodie. Žádné technické omezení přece nemůže vysvětlit ten naprosto příšerný styl, jakým vojáci umírají. Zásah kulkou je vždy provázen rozhozením rukou (nebo zvednutím nahoru), zakřičením "ááááá", piruetou, pádem na zem a okamžitou smrtí bez sebemenšího dalšího pohybu. Samozřejmě bez viditelné známky zásahu či krve. Už jsem jen čekal, kdy takhle umře i voják ležící (leží, zásah, postaví se, zvedne ruce, zakroutí, lehne) - to se naštěstí nestalo (pokud jsem to nepřehlédl), ale vůbec bych se tomu nedivil, jiné smrti tomu moc daleko nebyly. ()