V prosinci 1944, kdy už všichni věří, že Německo je poraženo a konec války se blíží, podniknou Němci poslední zoufalý protiútok na relativně klidném úseku fronty v Ardenách. Tanky plukovníka Hesslera se pokusí prolomit frontu s pomocí záškodnické jednotky v amerických uniformách a zničit strategicky důležitý most přes řeku Our. Podplukovník Kiley zjistí, že největší slabinou Němců je zásobování pohonnými hmotami. Chce obratným manévrováním dosáhnout toho, že Němci všechny zásoby spotřebují. Hessler však záměr prohlédne a s patnácti tanky vyrazí dobýt nedaleký americký sklad pohonných hmot. Právě tady se odehraje jedno z klíčových střetnutí slavné bitvy. (TV Nova)

Mylouch

Bohatá výprava, možná revoluční nasazení techniky, příběh založený na proplétání osudů několika výjimečných jednotlivců v podání skvělých herců. Výsledkem je hrdinské drama v příjemném tempu s dnes již nepravděpodobně působícími, často jednoznačnými akcemi, pekelným líčením německého velitele, s boží přízní a nadpřirozenými schopnostmi obdařenými veliteli a především s americkým, lehce patetickým vlastenectvím. Klasika za 3-4* ()

Decker

Jedna se o perfektni valecny film u ktereho muze nekoho odradit delka snimku avsak pro me to byl spise plus protoze o to vic jsem si mohl vychutnat skvele zpracovani a vypravu. Hodne se mi taktez libily herecke vykony hlavnich protagonistu. Zkratka valecny snimek jak ma byt. ()

DivX

CHYBA VE FILMU: Když Hesslerovy tanky ostřelují Amleve, zasáhnou střely několik budov a ty se po zásahu zřítí. Všimněte si, že z nich neodpadávají žádné cihly ani kamení. Místo toho si můžete všimnout plechových plátů, ze kterých jsou tyto kulisy vyrobeny. ()

Mirokukii

Spojenci měli Market Garden, Němci zase Watch am Rhein, nebo-li Bitvu v Ardenách. Rozsáhlé vojenské operace, které se pro své velitele staly neúspěšnými, s jasným cílem-rychle zvrátit vývoj války na svou stranu, ačkoliv Německo se v době spuštění akce, ocitalo v úplně jiné pozici, než jeho západní nepřítel předtím. Film sleduje obě strany, a je mu to pouze k velkému prospěchu. Nácky tady ukázkově zastupuje Shaw a jde mu to skvěle. Zbytek vydařeného obsazení potom reprezentuje druhou stranu. Dnes už má film nějaké ty mouchy, ale jako zábavná prezentace boje se spoustou tanků slouží dobře. Jen mě to ještě více nažhavilo na Pittovu Fury. ()

KRYSIOPICE odpad!

Nevýslovná sračka. Malarky tomu zase naprcat plno hvezdiček protože je to válečný film a T2 zase napsal hodnocení k filmu, který nikdy neviděl podle komentářů ostatních. ()

noriaki

Američané si zprznili historii své dost možná nejslavnější bitvy na Evropském bojišti Druhé světové války víc než dostatečně, ale naštěstí to dojmu skoro neublížilo. Bitva v Ardenách patří do silné trojky klasických hollywoodských válečných velkofilmů, spolu s Nejdelším dnem a Bitvou o Midway. Od zbylých dvou eposů se odlišuje větším důrazem na jednotlivé postavy. Režisér žánr trošku okořenil westernem, díky čemuž děj působí trochu plytce a naivně. Když ale na jeho hru přistoupíte, tak nemá snímek chybu. Nabízí úplně všechno, včetně několika nezapomenutelných scén. A nejde jen o momenty z boje. Záběr na zamaskované Königstigery schované v Ardenském lese neztrácí sílu ani při druhé, třetí či čtvrté projekci. ()

sskrblik

Další tuze dlouhý film na kterém nejlepší je defakto technické provedení - jinak další film do počtu válečných, nic víc nic míň. Jo a hraje v něm strejda Kožak! ()

fabecc1222

Jedna z těch válečných klasik ze 60. - 70. let, které mě už od dětství nesmírně baví. Sice není zřejmě 100% historicky přesná, ale je tu hromada hereckých hvězd a výborné technické zpracování. Sem tam se přidá některá nechtěně humorná scéna (vedle vojáka vybouchne granát, a on až po pár sekundách odskočí a začne křičet :D), a sem tam i nějaký ten chtěný humor: "Tentokráte udělali chybu" - "Jakou?" - "Že mě nasrali" ()

JohnSmith

U tohoto filmu jsem se cítil stejně jako u Velkého útěku, téměř tři hodiny,od kterých jsem se nedokázal odtrhnout,ikdyž se mi chtělo hrozně spát. Ani si nedovedu představit, kolik by takový film stál dnes. ()

Georgex

Klasický americký válečný film, který je sice plný hvězd, ale historická přesnost mu absolutně nic neříká. Nechápu jak může film mít tak vysoké hodnocení, jelikož až na povedené herecké výkony absolutně nic nefunguje. Největším propadákem na filmu je zvolená vojenská technika, kdy všechny tanky hraje prakticky jeden typ a to jak německé tak americké. Pohled na největší tank celé války nemeckého Tigera je urážející. Nemluvě o další technice a zbraních. To, že bojové scény vypadají příšerně a nereálně nechci moc hodnotit, jelikož nevím jak na lidi působili v době vzniku tohoto filmu, v dnešní době ale působí příšerně a už tehdy vznikaly lepší a uvěřitelnější válečné filmy. Další a absolutně neodpustitelná vlastnost filmu je, že neodpovídá historické přesnosti a to i v těch nejzákladnějších vyobrazeních. To že se jednalo o ardenské zalesněné prostory a krutou zimu asi nic tvůrcům neříkalo, jelikož po většinu filmu se bitvy odehrávají v lehkém stepním terénu a největším vrcholem je závěrečná bitva v krajině připomínající poušt. Netřeba mluvit o tom jak jsou američtí vojáci vyobrazeny hrdinsky a na druhé straně sfanatizovaná armáda Německa, která je udělaná jako by to ani nebyli lidi aby je náhodou nezačal divák litovat. Naivní vyobrazení, které ale je bohužel u podobných amerických filmů běžné. Ale abych jenom nekritizoval, film má i pozitivní stránky. Snaha pohlédnout na celou akci z dvou různých stran oceňuji. Stejně tak pár povedených scéna jako třeba zpívání německých tankistů píseň Panzerlied. Film ale nemůžu hodnotit jinak než pouhou jednou hvězdičkou jelikož historická nepřesnost a špatná technika je trnem do oka nejen historikům, ale i běžnému divákovi, který se v dané problematice aspoň trochu vyzná. Určitě existují lepší filmy vyobrazující tuto bitvu. Moje hodnocení 20%. ()

Han22

Bitva v Ardenách to je další klasický film, který podobně jako Von Ryanův Expres běžel milionkrát v TV, ale nikdy jsem ho neviděl. Z přehršle válečných filmů v roce 1965 je to asi ten nejválečnější. Žádný odboj, tajné úkoly či zajatecký tábor, tohle je prostě německá tanková mašinérie v posledním pokusu o obrat a proti nim zoufale bojující, ustupující a prohrávající spojenci. Já nejsem expert na krajinu, stroje či jak přesně bitva probíhala, takže nebudu strhávat hvězdičky za něco o čem nic nevím. Pravdou je, že z filmového hlediska se to občas vleče, skoro tři hodiny jsou prostě vražedné a slavní herci Fonda a Shaw nemají jako velitelé zas tolik co hrát, stejně jako v menší roli Bronson, chybí mi tu zajímavější postavy. O to víc se mi líbil kšeftař Tellyho Savalase. Všechny výtky ale přebíjí úžasné scény - tolik tanků jsem v takhle starém filmu ještě neviděl a když se dají do čistky zoufale bránící se pěchoty či obklíčeného města stojí to za to. Závěrečná tanková bitva je na rok vzniku prostě úžasná. Takže silné 4*. ()

Slimak

Kdo by neznal Bitvu v Ardenách....alespoň z vyprávění jistě.Tento film byl prostě nazýván pěkným za každých okolností.Úžasný Robert Shaw jako Martin Hessler....skvělá scéna kdy německý vojáci zpívají Panzerlied... ()

DocBrown

Jako malému se mi to moc líbílo. Jenže po mnoha letech a se základními znalostmi druhé světové jsem byl najednou šokován, jak moc odfláknutý ten film je. Moc tanků nepoznám, ale Tiger II (zde jediné německé tanky) bezpečně ano a ty americké náhražky od nich měly hodně daleko. Stejně jako americké polopásové transportéry vypadaly úplně jinak, než ty německé. Ale co hůř, prostředí se zimním ardenám podobá možná na začátku (evidentně interiéry), závěrečná bitva točená ve Španělsku by byla věrohodnější spíše pro boje v severní Africe. A k tomu často hodně nepovedená zadní projekce ... Historické skutečnosti jsou také značně zjednodušeny, třeba tu úplně chybí bojové letectvo, které po zlepšení počasí začalo notně decimovat německé síly. Britský voják tam tuším není ani jeden. Takže vlastně jediné co film drží jsou herecké výkony. 55% ()

Shakeus

V tomto filmu nemám moc jasno. Lze ho brát jako akční zábavičku a béčko (staré filmy mají vždy své kouzlo), pak to ujde, anebo ho vzít jako historický, potažmo válečný film, a pak je úplně, ale úplně, mimo mísu. Divák nabude dojmu, že ofenzíva v Ardenách probíhala tak, že Němci seřadili tanky podivného typu do rojnice a valili se skrze americké pozice jak roboti, strategie nikde, jednoduše scifi ala Star Wars, a dojeli by snad až do Normandie, nebýt pár vojáčků super hrdinů co všechny zastaví u skladu paliv. S realitou to má společný jen název oblasti, kde k událostem došlo a ostatní je pouze názorné a maximálně zjednodušené. Snad je tedy lepší to brát jen jako výpravné béčko :) ()

B4TM4N

Dokázali by Američané v dnešní době natočit takhle neideologicky objektivní válečné filmy, jako to uměli v 70. letech? Je rozhodně na zamyšlení, jak se v nynějším "čase svobody" paradoxně operuje s informacemi mnohem schématičtějším, konformistickým způsobem. Stejně jako například v Tora tora tora! je operace se střídáním optiky obou znesvářených táborů perfektně vyvážená a zcela se vyhýbá pitvořivému karikování "špatné" strany. O historickou akurátnost v těchto velkofilmech opravdu nejde a ničemu to nevadí. ()

Litvicek

A jak po takových kouscích člověk může nemilovat kinematografii. I když se jedná o velice starý snímek, svou kvalitou je precizní i v dnešní době. Tři hodiny dech beroucích scén, které působí svým reálným vykreslením naprosto famozně. Herecky prvotřídní, dějově absolutní a našlapané. Konec jsem čekal trochu jiný ale nemohu si stěžovat. Tahle classica mi prostě dělala po celou dobu radost a tudíž dostává plný počet. ()