V prosinci 1944, kdy už všichni věří, že Německo je poraženo a konec války se blíží, podniknou Němci poslední zoufalý protiútok na relativně klidném úseku fronty v Ardenách. Tanky plukovníka Hesslera se pokusí prolomit frontu s pomocí záškodnické jednotky v amerických uniformách a zničit strategicky důležitý most přes řeku Our. Podplukovník Kiley zjistí, že největší slabinou Němců je zásobování pohonnými hmotami. Chce obratným manévrováním dosáhnout toho, že Němci všechny zásoby spotřebují. Hessler však záměr prohlédne a s patnácti tanky vyrazí dobýt nedaleký americký sklad pohonných hmot. Právě tady se odehraje jedno z klíčových střetnutí slavné bitvy. (TV Nova)

helraiser

Tyhle starý klasický válečné filmy mají prostě stále své kouzlo, to se nedá prostě nic dělat. To prostě vždy pobaví. ()

zapalik

Strašně zajímavé je film sledovat s dnešním odstupem, pod vlivem zkušenosti poopravených reálií a také se zkušeností s novodobými Ryany a podobnými filmy. Pravda, Ardeny nejsou poušť, úsměvně, tudíž neuvěřitelně křečovité "umrtvování" lidí, kteří zhynou třeba kvůli výbuchu daleko od nich :-), to jsou vážně chyby. Z pohledu toho, že jde o víc jak čtyřicet let starý film, jde ale o obdivuhodný válečný epos, který si vážně zaslouží uznání. Tankové scény jsou jedním slovem monumentální. Pokud někdo kritizuje, že se všechno ve skutečnosti stalo jinak, měl vydržet až do titulků. Tam bylo napsáno, že pro pochopení situace byly postavy a příběhy poopraveny. Zdlouhavost musíme omluvit, tehdy ještě nefrčely klipovité střihy a upřímně řečeno, jsem za to rád, někdy déle znamená opravdu více. Pro mě jde o film, před kterým smekám a který s chutí uvidím třeba ještě několkrát. ()

upas

tanková bitva, to bylo pokoukání. jen ten královský tiger... ten tam úplně chyběl, jen se o něm mluvilo. chápu, že jich v roce 1965 po evropě moc nezůstalo, ale obrázky se přece určitě dochovaly. tenhle "king tiger" byl jen variace na téma, jak "pejsek s kočičkou vařili dort"... ()

Jablek

Tenhle snímek měl potenciál stát se jedním z nejlepších válečnejch filmů vůbec. Bohužel ten masivní rozpočet, desítky Königs Tigerů a řadu vynikajících herců použil dost bídně :( Člověk nemusí bejt odborníkem na WW2 nebo vojenskou techniku, aby viděl hromadu, řekl bych až stupidit, který celej film znatelně znehodnocujou. Jsou to nelogičnosti typu: na Tiger se kutálý zapálenej sud s naftou, a po nárazu se rozlítne věž na kousky (chlapci to prostě chtěli mít efektnější no...nácek dostal na prdel..ale ve výsledku to působí spíš směšně). Jsou to režijní chyby, kdy jede tank do kopce a v dalším záběru hnedka zase z kopce...nebo vedle sebe stojí ve tmě 7 lidí, důstojník jednomu posvítí baterkou z půl metru do obličeje, ale najednou jsou ozáření všichni jak za dne :) A v neposlední řadě tu jsou ty američtí hrdinové s těžkym kulometem v náručí, kteří se jedou s torzem tanku pomstít na brigádě Tigerů...ale bohužel na druhou stranu :) No ale nakonec i přes tohle všechno to stojí zato vidět... ()

Mik_e

Kouzelnej válečnej film se skvěle natočenejma tankovejma soubojema, luxusními herci a Jeepama snad z 50. let. Ono by se vůbec o technice použité ve filmu daly psát romány..:) ale k čertu s tím...dívejte se na to jako na výpravnej film o tancích, a ne místo učení se na písemku z dějepisu. Tenhle film totiž posílá historii i fakta do kopru..) Jediná vada na kráse, kterou ocení leda tak malej divák, je přeci jen ta děsivá nezničitelnost Henryho Fondy, kterej tu vydrží víc než německej Tiger. ()

Ceberus

Existuje spousta jiných válečných filmů, které nejsou tak zdlouhavé, nemají tak zastaralé triky a vojáci nepadají k zemi s teatrálním rozhozením rukou a záklonem, který pravidelně nacvičují fotbalisté v pokutovém území. Není to vyloženě špatný film, ale moje averze vůči filmům před rokem 1980 má v případě tohoto filmu své praktické důvody a raději sáhnu po novějších bojích (Tenká červená linie, Zachraňte vojína Ryana a jiné). ()

deLaFere

Chápu, že sehnat někde královské tigry byl nesplnitelný úkol. Dokážu pochopit, že masakr v Malmédách se musel natočit po americku. Co mi asi nejvíc vadí je les v Ardenách, takhle to tam opravdu nevypadá, závěrečná scéna je hodně hloupá a zpočátku celkem ucházející postava Tellyho Savase uvadá doslova ukrutně. Film je poplatný době svého vzniku a řada scén již v dnešní době budí úsměv, ale jinak jsem měl hřejivý pocit z poctivé práce, nějak se mi hrozně líbilo, že film je bez CGI a uvědomoval jsem si, co to muselo stát, natočení tohoto tankového eposu. Dalším pozitivem je menší míra amerického heroismu než v dnešní tvorbě, tvůrci i ukazovali utíkající americké vojáky a všeobecný ústup, to se dnes moc často nevidí. Ještě jedno pozitivum bych zmínil a to je reálné vyobrazení soubojů Shermanů proti Tigrům, americké tanky neměli šanci. Přesto při celkovém hodnocení dávám za tři možná až příliš z nostalgie po kvalitnější filmařině, než jaká se produkuje dnes. ()

netWoor

Naivní kokotina. Absolutně nesnášim, když amíci na americkej tank z plechu spatlaj nástavbu, aby výsledek vypadal jako Tiger. Ale tady se nasnažili ani o to. Prostě vzali tanky (poválečné) na půlku namatlali hvězdy, na druhou kříž a jdeme točit. A pak věřte tomu, co se tam odehrává (historicky taky hovadina). Možná to někomu nevadí, ale pro mě ... jen naivní kokotina ... ()

BigBang

Celkem koukatelný film o fantazijní bitvě, která se odchyluje hrubě od historické reality: i laikovi je jasné, že Němci tu nemají německé tanky. Též prostředí není vůbec mrazivé, jak bylo ve skutečnosti. Příběh zdůrazňuje význam psychologické složky boje, jak u Němců, tak u Spojenců. Vedle toho vidíme mnoho válečného železa a těžkých mechanických strojů: především tanků, ale i pancéřových pěstí a různých obrněných vozů. V průběhu filmu se vrací působivý vizuální motiv řady tanků vynořujících se zvolna zpoza obzoru. Jedna hvězda v mém hodnocení je za sadu hollywoodských matadorů, které jinak znám jen z kovbojek a tady najednou pobíhají v uniformách. ()

Dexx

Film docela dobře vystihuje "ducha bitvy", ale historická věrnost, bojovou technikou počínaje a postavami konče, šla do kytek. Vizuální zpracování a množství klišé pak odpovídá době vzniku. ()

leÉrable

Klasický valečný velkofilm. Němci v uniformách vhodných tak do vůdcova hlavního stanu a amerických tancích zpívají (hvězdu za tu scénu), střílí, masakrují a jsou sympatiční jen přesně tak dlouho, aby vám jich nebylo líto. Znavení Američané v amerických tancích ustupují, při umírání metají přemety, bojují a nakonec i jako good boys vyhrávají. To vše v lese pozvolna přecházejícím v poušť během bitvy, která proslula nedostatkem teplých erárních podvlíkaček. ()

raneczech

Já vím, historická věrnost zbraní i událostí je pochybná, ale pokud od toho abstrahujeme, máme vynikající válečný film. Báječný padouch v podání Roberta Shawa, uvědomělá americká verze Švejka Tellyho Savalase, velmi sugestivní kamera.. I po letech má ten film hodně do sebe a stojí za vidění. ()

Rodin

Snad je to tím, že jsem nekritickým obdivovatelem Henry Fondy, ale já jsem tímto filmem byl téměř zcela uspokojen. Na pětašedesátý to byl příkladný válečný biják, jen ta stopáž volala po několika (spíš více) střizích do poslepovaného materiálu. Do dvou hodin by se film zhustit dal a měl a pak by mohl aspirovat i na 5*. ()

Knor

Opravdu velkolepý válečný film se skvělými postavami a parádními bitevními scénami. Robert Shaw je tu naprosto ďábelský, Bronson a Savalas drsňáci jak hovado. S přihlédnutím na rok výroby odpouštím tu lehkou naivitu, několik historických nepřesností a umírněnější průběh bitev, kdy vojáci padají všichni stejně s rukama nahoru a nevystříkne z nich jediná kapka krve, na druhou stranu padají po stovkách a nešetří se tu s ničím. Trochu mě ubíjela ta brutální stopáž, ale je to jediná větší vada na kráse, jinak jsem si tenhle velkofilm užil. ()

Soubi

Kde sakra sehnali tolik tanků :D. Škoda jen laciných výbuchů, dramatických pádů zasažených vojáků a absolutně nereálné účinnosti některých zbraní (ono o té realitě by šlo polemizovat celým filmem). Nicméně klasika. ()

xxlch

Vždy když koukám na válečné filmíky z opačné strany,než z té rudoarmějecké kterou nás mučily ve škole,překvapuje mně, kolik nám toho vlastně neřekli.Nikdy sem nefandila válečným filmíkům,ale jsou takové,na které je dobré se kouknout. ()