Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

Darriel

Když jsem film viděl poprvý, tak bych dal tak 2*. Když jsem pak viděl film podruhé a potřetí tak se mé hodnocení muselo zvednout. Výborná scéna ve výtahu a nekompromisní Stallone v roli, která mi k němu sedí nejvíc. Pomalé tempo a detektivní nádech, podmalováno hudbou Batese - dohromady naprůměr. ()

mick.rourke

Jsou chvilky kdy se to poněkud vleče,ale pak přijde nějaká ta hláška na účet někoho komu se hlavní hrdina nezamlouvá či naopak a už to zas stojí za to.Akční sekvence v poslední půl hoďce jsou celkem pěkné,hlavně naháněčka po městě a bitka Sly vs.Mickey stojí za to,právě Rourke je největším kladem tohoto filmu,taková šťávička! ()

Chobotano

Kvalitní noir-stylovka, proti Stallonovu výkonu můžou prudit jen místní pseudoinťoši, u kterých to nikoho nepřekvapí. Pro nepředpojatý diváky, který neřešej, jestli by je za kladné hodnocení nevyobcovali z jejich intelektuálské kavárny, kde tráví většinu času nad biočajem ve svém podomácku batikovaném tričku mudrováním o hovně, dobrej film, na který se s chutí podívám za čas znova. ()

Darmy

Stallona mám rád, ale tenhle film opravdu nezachrání, dementní dialogy, nadužívání zpomalení i zrychlení času, nesmyslné prostřihy, které měly asi vypadat cool, ale vyznívají dost lacině. Na druhou stranu bitky jsou povedené, bohužel ze stopáže zabírají cca 10 minut plus 5 minutová honička v autech, suma sumárum 15 minut akce ve 100 minutovém akčním filmu, takže nic moc. ()

Awesomer

Je sakramentsky dobře, že byl tenhle remake britského originálu z roku 1971 natočen. Vznikla tak další viditelná paralela mezi americkou a britskou filmařinou. Ona paralela je zobrazena ve stylu, jakým byly oba filmy s identickým námětem zpracovány. Originál je syrový, přímočarý a především si na rozdíl od americké adaptace na drsný nehraje, drsný totiž skutečně je. Překvapivě na tom zásluhu nemá Sly, který je jako pomstychtivý drsňák funkční a přesvědčivý, i když narozdíl od původního Cartera se jeho postava neubrání zaběhnutému americkému stylu, kdy i ten sebevětší drsňák a mlátič má pevné morální hodnoty, jichž se nevzdává ani v nejkrizovějších situacích. Onu zásluhu na tom má právě výše zmíněný styl, kdy se tvůrci nedokáží oprostit od nechutného patosu, především v podobě, již bohužel tradičních Slyových žvástů o životě. Film se tedy snaží zaujmout především originální kamerou, konkrétně širokou paletou sofistikovaných prostřihů, ale nic se nemá přehánět a tady už to lehce přehnané je. Co se hudby týče, do většiny scén vcelku pasuje a rozhodně neurazí. Zkrátka a dobře, je tady vidět ta snaha o kompenzaci slabšího scénáře, kvalitní audiovizuální stránkou a velice solidním hereckým obsazením, u něhož potěší především setkání originálního Jacka Cartera s tím novým a je vidět, že si Michael Cane vyloženě užil. ()

jericho001

Jelikož jsem neviděl původní snímek,tak nemoho porovnávat.Ale mě se tenhle filmeček docela líbil.Sly hraje tak jak jsem od něho zvyklý,Mickey Rourke tu je dobrej slizoun a z Michaela Caina se tu nakonec vyklube taky pěknej hajzl.Některé scény jsou tu zrychleně natočené,ale to mi zas tak až moc nevadí.Takže můj verdikt zní,že je to docela dobré béčko.PS:A Rachael Leigh Cook je opravdu hezounká. ()

killberrybil

Na tenhle film jsem se dlouho těšil, ale už od začátku jsem tušil, že to taková bomba nebude. Dialogy a scénář byly doopravdy dost toporné, děj neutíkal rychle, vysvětlení se nekonalo. Na tři hvězdy to ale asi stačí. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Chtěl bych ti vidět do očí." - "Líbí se ti?" - "Jo, vypadaj jako chcanky na sněhu." Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra, kterého chce pomstít někdo ho totiž zabil. Lhal bych, kdybych tvrdil, že mu bradka a lesklé sako neseklo. Ovšem je tu cca 10 minut vyloženě špatných rvaček a cca 5 minutová honička v autech, takže 15 minut akce ve 100 minutovém akčním filmu. - 40%. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore