Sylvester Stallone se vrací do Seattlu na pohřeb svého bratra. Když zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se bratra pomstít. Nejdříve se ale musí vypořádat s najatými zabijáky...
Jack Carter je drsňák každým coulem. V Las Vegas odvádí pro hlavouny podsvětí poctivou i když ne právě čistou práci a k návratu do rodného Seattlu by ho dokázala přinutit snad jen... tragická smrt mladšího bratra. Údajně zahynul v opilosti za volantem. Motivován pochybnostmi bratrovy manželky a dcery, začne Jack Carter pro klid svědomí prověřovat i jiné možnosti. Díky svým drsným, ale stoprocentně efektivním metodám záhy narazí na stopy jasně svědčící o tom, že bratrova smrt není dílem nešťastné náhody, ale brutálních zabijáků. Případ je složitý, ale v jednom má Jack Carter od začátku jasno - všichni, kdo stojí za bratrovou vraždou, budou krutě pykat! Jack Carter pracuje jako vymahač dluhů v jednom lasvegaském kasinu a právě odjíždí do Seattlu na pohřeb svého mladšího bratra Richieho. Ten údajně zahynul při autonehodě, protože řídil opilý. Jack si promluví se svou dospívající neteří Doreen, bratrovým kolegou Eddiem, bratrovou ženou Glorií, která mu vyčte, že se o bratra nikdy moc nezajímal, a také hezkou Geraldine, která byla podle všeho bratrovou milenkou. Zjistí, že Richie nikdy neřídil opilý. Když Jack zjistí, že šlo pravděpodobně o vraždu, rozhodne se vraha najít a bratra pomstít. Navštíví Cliffa Brumbyho, který Richieho zaměstnával jako barmana a vyžádá si od něj záznam z průmyslové kamery sledující bar. Sotva se ujistí, že bratr rozhodně nezemřel náhodou, napadne ho neznámý muž. Carter ho přemůže a vydává se po nové stopě. Sleduje svého dávného známého, pasáka Cyruse Paice, který ho dovede k internetovému magnátovi Jeremymu Kinnearovi, jenž pomohl Cyrusovi zřídit jeho prosperujíc internetovou síť sexuálních služeb. Vzápětí dostane letenku zpátky do Las Vegas, která má být dostatečně jasným varováním. Jack z doručitele vymlátí jméno Brumbyho, který mu ji poslal. Ten Jackovi přizná, že ho k tomu donutil jeho věřitel Cyrus. Nic dalšího se však nedozví. Teprve, když si promítne nahrávku z baru, dostane se dál. Všimne si totiž Geraldiny, která bratrovi předala nějaký disk, na něm objeví důvod proč byl bratr zabit. Nyní už ví kdo je vrahem. Než se však může pomstít, musí se vypořádat ještě s najatým zabijáky, které na něj poslal jeho šéf Fletcher z Las Vegas, protože odhalil jeho pletky se svou manželkou Olivií. Dokáže se Carter i přes svou tvrdost vypořádat se všemi protivníky? (oficiální text distributora)

Soubi

Tvrďák Stallone ve své nejlepší formě. Pokud ho máte rádi, doporučuji, pokud ne...najděte si něco jiného .) ()

Marcus.das

Dej pekne ubiha..a nez se clovek nadeje, bezi zaverecne titulky. Akcni film, ktery ale divakovi nic nenuti a nepotrebuje prehnane sceny s hektolitry krve jenom proto, aby zaujal. Prislo mi, ze to melo aspon trosku hloubku. Slyovi jsem jeho roli vazne veril, ostatne stejne jako vzdy. Pro me nadprumer.... ()

anyonecek

Taková průměrná akčňárna. Nemá to čím nadchnout a je to docela nekoukatelný 2x. Nechápu jak tomu někdo může dat odpad, asi neviděl ostatní filmy co jsou tu řazeny v odpadu a s těmi se tenhle film nemůže vůbec srovnávat. Co se týče děje je to hrozně jednotvárný, prostě honička nějakejch padouchů a za nimi běhá namakaný Stallone. ()

64B

Tvrdý film s tvrdými chlapy. Mě se to líbilo, na rozdíl od ostatních, jak tak koukám. Dobře natočeno, dobré osazenstvo. 4*. ()

Uberlord

Jeden ze Slyových horších filmů s vyloženě béčkovou vizáží a příšerným střihem. Edit je zbytečně chaotickej - až to v člověku vyvolává pocit zoufalství... Někomu prostě přijde jako dobrej nápad, zpomalit scénu, pak udělat dva skoky o pár vteřin pomocí střihu a následně zase scénu zrychlit... taková hloupost. To vše dokresleno příšernou hudbou. U hlavního hrdiny jsem měl občas problém s tím, abych mu toho mafiána vůbec věřil, protože se občas choval docela nelogicky. No... na můj vkus, co se týče Stallonových filmů, málo pěstí a hodně keců... ()

horor2

V kině to mělo atmošku. Stallone výborný! Byl jsem potěšen a odcházel jsem nadšený :-) Nejvíc jsem se těšil na bitku SxR :-) A dočkal jsem se ji. Paráda :-) ()

ostravak30

Tak tohle je dost slabá záležitost a je těžké vyjmenovat v čem není. Začnu klasicky tím, že jsem netušil, že se jedná o remake ve kterém si zahrál Michael Caine, kterému původně patřila hlavní postava, a ani jsem ho neviděl. Srovnání není, ale docela tuším, že tak špatný původní snímek není. Tak předně slyšíme fakt hrozné dialogy. Téměř neposlouchatelné, které zavání příšernou, do uší bijící nudou a nezáživností. Carter navíc přechází sem a tam, občas na něj vyrazí zabijáci občas ho dojme neteř nebo manželka. Celé je to plytké a nezajímavé včetně jednotlivých soubojů. Toto je klascká béčkovina, která si své fanoušky jistě najde. ()

PlysovyMacko

Ani drsnosť hlavného hrdinu nedokáže zastrieť fakt, že zápletka je celkom nevýrazná. Carter sa vráti domov po smrti brata a zistí, že to bola vražda,  takže sa nase*e, keďže krv nie je voda. Je tu pár bitiek, jedna naháňačka. Celkovo nuda. ()

huhulalka

Stallone v roli drsňáka který nejde pro ránu daleko, Rourke v roli ještě většího drsňáka, sem tam chytlavá hláška, hudba také dobrá, středně akční filmek na páteční posezení v práci ( pokud nemáte nějaké povinnosti!) :-) ()

Mustaffa

Lehce utahaný film, při kterém ale nudou trpět určitě nebudete. Vše tak nějak utíká a taky končí v tu pravou chvíli, kdy už byste možná tou nudou trpět začínaly. Skvělá je hudba, Sylvester už méně. Možná kdyby se netvářil tak drsňácky... Celá zápletka taky není zrovna ze zlatého fondu, ale co, jako pohodový a nenáročný film to funguje dobře. ()

koza3

Stallone a Schwarzenegger, dvě akční ikony mého mládí. Drama však umí jen Sly, Arniemu to prostě nežeru. Sejměte Cartera je jako rýžování zlata. Ten nuget se v bahně objeví a pak zase zmizí. Když už to začne mít ten správný punc jakosti, tak to zbabrají nesmyslným scénářem nebo přehnanou akční scénou. Musí se však nechat, že kamera, flashbacky, hudba jsou naprosto super. Škoda těch děr ve scénáři a nesmyslná rozhodnutí Slye během jeho vyšetřování. Jsou to krásné tři hvězdy a Mickey Rourke jako záporák je prostě tutovka! ()

walkingdead

Sly se snaží dostat z umírajícího žánru (resp. z jeho klinické smrti, protože se později zase rozjel), co se dá a v tomto víceméně remaku filmu s M. Cainem (který se objeví i zde) se mu to i celkem daří. Proti jeho top filmům z předchozích dekád je to ale slabota, i když samotný Carter je dobře napsaná postava a atmosféra ve filmu není špatná (Seattle byl asi vybrán ve vztahu k britskému originálu, protože svým obvyklým počasí to britské dost připomíná). ()

veverysiak

Celé to na mňa pôsobilo tak Stalloneovsky, rozvláčne, zádumčivo a bez úsmevu, neviem, či to písali priamo pre neho, ale sadlo mu to ako riť na šerbeľ, partička sa zišla vcelku obstojná, ale zaostala za očakávaniami, takže 65%. ()

George89

Natočené to nebylo nějak extra špatně, ale kamenem úrazu je scénář, který se snaží být chvílemi až ULTRA - drsný, takže ve výsledku je film Sejměte Cartera jen suchou povídkou o chlapovi, který chodí a zabijí. Kdyby se ovšem film nebral tolik vážně, přidal by na ironii a akci okořenil černým humorem, mohla to být příjemná odezva na ODPLATU. Pozn.: Automobilová honička má ovšem styl:) ()

Trinculo odpad!

Sly tady vypadá jako kdyby ho odlili ze sádry, no asi nikdy nevypadal jinak, Ale tenhle film se mi nelíbil, prostě to nefungovalo a bylo to celý takový nějaký dost divný. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore