Dračí život Bruce Lee

• USA Dragon: The Bruce Lee Story (více)

Životní příběh krále kung-fu filmů, který vedl z ulic Hongkongu až k hvězdné slávě... “Vždy buď sám sebou. Projevuj svou osobnost a vždy si věř”. Legendární herec kung-fu filmů Bruce Jun Fan Lee se narodil v San Franciscu a dětství prožil v Hongkongu. Jako třináctiletý začal studovat bojová umění, ale věnoval se i tanci. V osmnácti letech odešel do Spojených států a zde se zformovalo jeho vlastní bojové umění Jeet Kune Do, které Bruce Lee předával řadám svých studentů. Filosofie Jeet Kune Do spočívala v jednoduchosti, přímosti a osobní svobodě. Hollywood objevil Bruce Lee v polovině 60. let, ale průlomem v jeho kariéře se stal hongkongský film Velký šéf, který se setkal s obrovským úspěchem. Následující filmy “Malého draka” z Bruce Lee udělaly mezinárodní hvězdu, která ale zářila jen velmi krátce. Bruce Lee zemřel náhle v roce 1973, ve věku nedožitých 33 let... Film Roba Cohna představuje Bruce Lee nejen jako odhodlaného bojovníka, filozofa, filmovou hvězdu i muže stíhaného temnými démony, ale především jako nesmrtelnou legendu. (Česká televize)

sanpedrosan

Tenhle film jsem cíleně nikdy nevyhledával, ale vlastně se na něj vždycky, když je v TV, hrozně rád podívám. Pokaždé mě znovu překvapí a unese svojí příjemnou energií, vyzněním a pocitem, který ve mě zanechá. Objektivně vzato žádný ultrasupermegavelkofilm to není, ale prostě FUNGUJE v tom, jaký je a co chtěl předat. Krásně plyne, má výborné a funkční obsazení a i když by taková legenda možná zasloužila víc minut a bylo by toho ještě hodně co vyprávět, i díky parádnímu výkonu J.S.Lee tu na nás výtečně dokáže přenést sílu velké legendy. Naprosto špičkový, nádherný a působivý je také ústřední hudební motiv Randyho Edelmana, ze kterého krásou příjemně mrazí (trošku jako u jeho master kousku Dragonheart). Kdo ještě neviděl, zkuste tomuhle snímku dát šanci - je to takový nenápadný, ale opravdu hodně fajnový film co má vnitřní sílu větší, než kdejaký megabiják. ()

DavidDizzer

Až moc čančané herecké výkony Jasona scotta leeho a prostě nuda. Není v podstatě co řešit, nebylo to špatné, ale dobré fakt taky ne. Vidět znovu to fakt nemusím. ()

soukyd33

Neberte to jako akční film, ale jako příběh legendy bojových umění. Jen tak vám zaručuji, že se nebudete nudit. Hlavní herec Jason Scott Lee jej ztvárnil celkem dobře. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Praso

Ten dabing byl opravdu příšernej a celý to bylo moc umělý, prstě nepřirozrný. Jinak pěkná vzpomínka na Bruce, pamatuji jak jsem v dětství žral filmy s Brucem, tak sem byl rád za osvěžení vzpomínek, ale doufal jsem v lepší provedení. ()

smokenmon

No, je to hodně přikreslený "život" Bruce Lee, ale film jako takový si zaslouží i čtyři hvězdičky, pokud nejste fanouškem Bruce jako já. ()

xplsek01

Trapnost. Myslel jsem, že se něco dozvím o Bruce Lee. Omyl. Scény bojového umění jsou směšné. Bitku čínských kuchařů se sekáčky snad ani není možné komentovat. Kuchař dostane sadu úderů, vstane, dostane další sérii, vstane, Bruce Lee skočí z traverzy na předem přiravenou hrazdu, a pak jdou všichni zase vařit. Bitka v tělocvičně, ta samá parodie. A ty rádoby chytrosti... Jak se z toho stala červená knihovna, tak jsem to vypnul. ()